چشم انداز خیابان بر اتوبوس های برقی لیتوانی

آیا تاکنون اتوبوس های برقی را دیده اید؟ اتوبوس های برقی جزو نخستین وسایل حمل و نقل عمومی بودند و بهتر است بگوییم این اتوبوس ها از سال 1882 مشغول به کارند. در حال حاضر، فقط کمتر از سیصد اتوبوس برقی وجود دارند.

بنابراین گزارش، این اتوبوس های برقی به لطف یک هنرمند به نام لیوداس پارولسکیس (Liudas Parulskis) دوباره به روی کار آمده اند. ویلنیوس پایتخت کشور لیتوانی به یک ناوگان اتوبوس برای جشن گرفتن چهارمین فستیوال هنر خیابانی ویلنیوس مجهز شده است.

این وسایل نقلیه به گونه ای درست شده اند که شبیه به بخشی از خیابانی باشد که افکت استتار شگفت انگیز و حیرت آوری را جلوه می دهد. شما همچنین می توانید یک گرگ در حال عبور از خیابان را پیدا کنید، گرگی که به عنوان روح یک حیوان در نظر گرفته شده و قرار است خوشحالی را به ارمغان بیاورد.

اتوبوس برقی محو شونده یک پرسپکتیو یا همان چشم انداز خیابان را دارد که هر دو سمت آن، این منظره چاپ شده و روزی یک بار در حالی که از خیابان تومو وایزگانتو عبور می کند، در منظره تقاطع جدیمیناس به واسطه استتار در منظره ناپدید می شود.

گفتنی است، لیتوانی به خاطر معماری حیرت آور شناخته شده است و خلق آثار هنری روی اتوبوس های برقی، بینش جالبی را به فرهنگ لیتوانی می افزاید.

اتوبوس های لیتوانی (1)

اتوبوس های لیتوانی (2)

اتوبوس های لیتوانی (3)

اتوبوس های لیتوانی (4)

اتوبوس های لیتوانی (5)

اتوبوس های لیتوانی (6)

امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
ثبت نام بیش از 400 کتاب فروشی در طرح «عیدانه کتاب»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.