, ,
,

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

بخش سه از چهار: در نظر گرفتن اهداف قابل دستیابی

۱- برای خود اهداف روزانه و هفتگی در نظر بگیرید

تغییر شخصیت.سایت نوجوان ها (7)

شما یک هدف بزرگ دارید. برای دستیابی به این هدف باید آن را به اهداف کوچکتر تبدیل کنید. رسیدن به هر یک از این اهداف کوچک شما را یک قدم به هدفتان نزدیک تر می کند. به خاطر داشته باشید که این اهداف کوچک باید قابل ارزیابی و همچنین قابل دستیابی باشد.

۲- اهداف خود را بررسی کنید و در صورت نیاز آن ها را تغییر دهید

تغییر شخصیت.سایت نوجوان ها (8)

اگر در دستیابی به اهداف خود مشکل دارید، پیش از هر چیز ذهن خود را آزاد کنید. شما به اهدافی نیاز دارید که با واقعیت منطبق باشد. در غیر این صورت صرفا خودتان را آزار می دهید و قادر نخواهید بود به اهدافتان دست بیابید. در صورتی که به اهداف خود نمی رسید، در قدم اول، هدف خود را تغییر ندهید بلکه بنشینید و فکر کنید. می توانید با دیگران مشورت کنید و به بررسی علل عدم دستیابی به این اهداف بپردازید. اگر در نهایت به این نتیجه رسیدید که همه آنچه در توان داشته اید را برای رسیدن به هدف خود به کار برده اید و باز هم موفق نشده اید، بهتر است هدف خود را تغییر دهید.

– مثلا اگر هدف شما افزایش ساعت مطالعه در طول روز است و در قدم اول سعی کرده اید در طول روز ۴ ساعت مطالعه کنید، اما به دلایل مختلف موفق به انجام آن نشده اید، بهتر است سعی کنید با ۲ ساعت مطالعه در روز شروع کنید و اگر موفق به انجام آن شدید، به تدریج ساعت مطالعه خود را بالا ببرید.

۳- موفقیت را بپذیرید و به حرکت رو به جلو ادامه دهید

تغییر شخصیت.سایت نوجوان ها (9)

همیشه زمان کوتاهی را صرف مرور موفقیت هایی کنید که کسب کرده اید. هر موفقیت، شما را یک گام به سمت هدف اصلی تان نزدیک تر می کند و این موضوع مهمی است. البته نباید به خودتان مغرور شوید. بلکه زمانی را برای پاداش دادن به خودتان به خاطر کسب این موفقیت اختصاص دهید. سپس به مسیر اصلی برگردید و به حرکت رو به جلوی خود ادامه دهید.

بخش چهار از چهار: ارزیابی تغییرات

۱- رسیدن به هدف را تشخیص دهید

تغییر شخصیت.سایت نوجوان ها (10)

وقتی بخشی از شخصیت شما به طور کامل تغییر کند، ممکن است در ابتدا متوجه این تغییر نشوید. گرچه اگر زمانی را به نشستن و مرور آنچه در ابتدا نوشته بودید اختصاص دهید، شگفت زده خواهید شد. هر یک از این تغییرات کوچک تا حدی موجب تغییر شما شده اند و در نهایت یک تغییر چشمگیر را در شما ایجاد کرده اند.

۲- برای خود اهداف جدید در نظر بگیرید

تغییر شخصیت.سایت نوجوان ها (11)

اینجا نایستید. از این موفقیت به عنوان یک عامل محرک برای بهبود ابعاد دیگر شخصیت خود استفاده کنید. هدفی بزرگ در نظر بگیرید و آن را به اهداف کوچک روزانه یا هفتگی تقسیم کنید. این روش موجب می شود که به انسانی هدفمند تبدیل شوید.

ترجمه شده از سایت wikihow.com

 

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2020

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید