, ,
,

بلند قد شدن1

محصولات فراوانی وجود دارند که برای رساندن شما به حداکثر قد ممکن طراحی شده‌اند، اما تن ها تعداد اندکی از این محصولات واقعا مؤثر واقع می‌شوند و تن ها یک یا دو مورد از آن ها به‌سرعت عمل می‌کنند. رشد، یک فرایند طبیعی است که برای رسیدن به پتانسیل قد، باید کاملا درک شود.

فرایند رشد

به گزارش ایزاین آرتیکلز، رشد به ساختار ژنتیک، رژیم غذایی و محیط زندگی بستگی دارد. اگرچه ممکن است شما از نظر ژنتیک قابلیت رسیدن به یک قد خاص را داشته باشید، اما اگر برای مثال غذای کافی نخورید یا در یک محیط پرجمعیت زندگی کنید، ممکن است به‌سادگی نتوانید به بالاترین پتانسیل قدتان دست یابید. نخستین گام برای کمک به بلندشدن قدتان این است که رژیم غذایی و محیط زندگی خود را ارزیابی کنید. برنامه غذایی شما یکی از ساده‌ترین مواردی است که می‌تواند تغییر کند و به شما در رسیدن به حداکثر قد ممکنی که مطابق با ساختار ژنتیک‌تان است، کمک کند.

با این وجود، یک نکته مهم این است که رشد شما در زمان خاصی از زندگی‌تان متوقف می‌شود. اغلب، در پایان بلوغ، نشانه‌های پایان فرایند رشد نیز ظاهر می‌شود لذا برای این که بلندقدتر شوید باید در طول و قبل از دوران بلوغ یک رژیم غذایی خوب و مناسب داشته باشید. چنان چه شما قبلا این دوران را سپری کرده‌اید و مایل به افزایش قدتان هستید، بنابراین باز هم باید برنامه غذایی‌تان را تغییر دهید و ورزش کنید تا بتوانید به حداکثر قدتان برسید.

رژیم غذایی و ورزش

این گزارش می‌افزاید، بسیاری از مردم معتقدند که ورزش- به‌ویژه یوگا- راه آسانی برای بلندقدترشدن است. یوگا و ورزش‌های دیگر باعث می‌شوند که عضلات شما قوی و کشیده شوند و به آن ها اجازه می‌دهند که از استخوان‌ها و سنگینی وزن بدنتان بهتر محافظ کنند. وقتی عضلات تان قوی‌تر و انعطاف‌پذیرتر شوند، از چارچوب بدنی‌تان نیز که قرار است ظاهر بلندتر به‌خود بگیرید بهتر محافظت می‌شود. شما هم چنین باید از ویتامین‌های مناسب در رژیم غذایی‌تان استفاده کنید تا بتوانید به حداکثر قد ممکن برسید و در محیطی بدون تنش و استرس یا حداقل کم‌تنش زندگی کنید.

اگر می‌خواهید قدتان بلندتر شود باید واقف باشید که همه ویتامین‌های گروه B نقش مهمی را در بلندی قد شما ایفا می‌کنند. برای مثال، بدن شما از ویتامین B12 برای تسهیل رشد و داشتن انرژی بیشتر استفاده می‌کند. این ویتامین یکی از ویتامین‌هایی است که اکثر اوقات در رژیم‌های غذایی و حتی در میان گیاه‌خواران فراموش می‌شود. مهم نیست که در چه گروه سنی قرار دارید؛ اگر می‌خواهید بهتر به‌نظر برسید و احساس بهتری داشته باشید باید بدانید که رعایت یک رژیم متعادل یک ضرورت مطلق است. به‌طور کلی تحقیق در مورد رژیم مورد نیاز برای به‌حداکثررساندن قد به شما کمک می‌کند که از انرژی بیشتر و احساس بهتری نیز برخوردار شوید.

lifemag.ir

2 دیدگاه تاکنون ثبت شده
  1. طالب پور 5 سال قبل

    جالب بود

  2. محمد مهدی جامعی 5 سال قبل

    با کفش پاشنه بلند راحت میشه قد بلند شد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید