چطور هم به درسم و هم به رشته هنری که علاقه دارم برسم؟

پرسش

من دانش آموز دوم دبیرستان هستم که مسلما خیلی باید درس بخونم. از طرفی به یک زمینه در هنر علاقه مند شده ام و می خواهم در آن موفق شوم. از طرفی دیگر می دانم که برای موفقیت در زمینه ای باید سخت تلاش کرد و برای آن وقت گذاشت. حالا من مانده ام با این دو و زمانی محدود. واقعا نمی دونم باید چیکار کنم. هم باید درس بخونم و برای آن هم تلاش کنم. شاید برای آن کمتر از یک ساعت وقت داشته باشم که برای موفقیت من کم است. شما می تونید منو راهنمایی کنید که چطور هم به درسم و هم به رشته هنری که علاقه دارم در این مدت محدود برسم؟

پاسخ خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت

دوست خوبم

 از این که راه های خوب و موثر زندگیت را شناخته ای به تو تبریک می گویم. برای این که بیشتر از خودت، تلاشت و زندگیت لذت ببری توصیه می کنم تا برای هر کدام از اهداف زندگیت اولویت بندی داشته باشی.

 برای مثال در اولویت اول و ضروری این روزهای تو درس خواندنت قرار دارد و تو باید زمان و انرژی زیادی را برای آن صرف کنی. اما در کنار آن می خواهی به کارها و علاقمندی های هنری هم برسی. پس لازم است برای علاقه مندی هنری خودت پله هایی را قرار دهی و آن را مرحله بندی کنی. برای مثال تعیین کنی که امسال با توجه به اینکه هر روز یک ساعت بیشتر نمی توانی به آن بپردازی فقط تا به این سطح از این کار خواهی رسید و سال بعد مراحل بالاتر را در نظر بگیری. این سطح بندی موجب می شود که به طور هدفمندی علایقت را دنبال کنی و از سوی دیگر با تعیین هر مرحله از اینکه موفقیتی را به دست آوردی خوشحال باشی.

موفق باشی

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
آرام زندگی کن

‫2 نظر ارسال شده در “چطور هم به درسم و هم به رشته هنری که علاقه دارم برسم؟

  • نوجوانها :

   کاربر عزیز “اسماعیل محمدی”
   استفاده از مطالب سایت نوجوان ها تنها با ذکر منبع بلامانع است.
   لطفا نام منبع را هم ذکر بفرمایید.
   با تشکر
   نشریه اینترنتی نوجوان ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *