چند روزه درگیر یک بیماری شدم

پرسش

من چند روزه درگیر یک بیماری شدم که برای آیندم چندان جالب نیست و تقریبا میشه ذهنم رو به شدت مشغول کرده و از یک طرف فکر میکنم همه چیز که در پیرامونم هست تکراری شده و برام خسته کننده مثل موبایلم و آهنگام و خانه و کامپیوتر و… درس خوندن هم بی معنی شده. میخوام زودتر بزرگ شم راحت شم اما الان چه اقداماتی میتونم انجام بدم که باعث نجاتی من از این احساس مرگبار بشه؟! با تشکر فراوان از لطف بی همتایتان

پاسخ خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت

دوست خوبم

خیلی نگران این احساس جدید و در عین حال غریب خودت نباش چون خیلی از افراد در طول زندگی خود به این طور موقعیت هایی می رسند. مهم این است که مانند تو به این فکر باشند که چگونه آن را مدیریت کنند تا اوضاع آشفته تر نشود.

از جمله پیشنهادات در این باره این است که تلاش کنی تا حتی با بی میلی تمام هم که شده سراغ آغاز کار و انجام چیزی بروی. از بهترین آنها این است که خودت را مجبور کنی تا فعالیت های مدرسه ات را انجام دهی. این اجبار به تو کمک می کند تا از پیله تکراری بودن در ذهنت خارج شوی و در ضمن حس خوب موفقیت تو را احاطه کند.

 اما اگر کاری انجام ندهی و به احساسی که داری بیشتر میدان دهی ممکن است در آینده اصلا نتوانی راهی برای درمان شرایط بدی که پیش می آید پیدا کنی. بنابراین از همین حالا دست به کار شو و به خودت بگو مدت کمی تا پایان سال تحصیلی مانده و باید از همین زمان کم هم به خوبی استفاده کنم. این انگیزه خوبی است تاخودت را وادار به رویارویی به تلاش کنی و این طوری نشان دهی که خودت دوست داشتنی هستی و برای سلامتی اش دست به هر کاری حتی سخت میزنی.

موفق باشی

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
من به دبیر ادبیاتم علاقه دارم و...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *