چهار کتاب راه یافته به مرحله دوم سی و ششمین دوره جایزه کتاب سال

چهار عنوان از کتاب های منتشر شده در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در دو بخش «علوم و فنون» و « کلیات و علوم انسانی» به مرحله دوم سی و ششمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران راه یافت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، با اعلام دبیرخانه این رویداد فرهنگی در بخش کودک و نوجوان تمامی آثار در پنج بخش مورد ارزیابی قرار گرفته اند. در این میان در دو بخش «علوم و فنون» و «کلیات و علوم انسانی» نام آثاری از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اعلام شده است.

بر این اساس «هندسه ی عصر حجری» اثر «جری بایلی» و «فلیسیا لاو» از مجموعه ماجراهای نابغه ی عصر حجری با ترجمه مجید عمیق، مجموعه »سرک کشیدن زیر پوست شهر» نوشته «کارن لاتچانا کِنی» و «اِستر پورتر» با ترجمه امیر طاهری در بخش «علوم و فنون» و کتاب «چگونه عکس سه بعدی بگیریم و ببینیم؟» تألیف «محمدجواد پوست پرداز» و «جمال رادفر»، با دیگر آثار راه یافته به این مرحله رقابت خواهند کرد.

همچنین کتاب «خورشید کالسکه سوار» اثر «حسین بکایی» تنها اثری است از کانون که در بخش کلیات و علوم انسانی کودک و نوجوان از سوی هیئت داوران بررسی خواهد شد. در این بخش نام دو کتاب دیگر به عنوان نامزد دریافت جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در سال 1397 اعلام شده است.

گفتنی است دیگر بخش های این رقابت «داستان تالیف کودک و نوجوان»، «داستان ترجمه کودک و نوجوان» و «دین کودک و نوجوان» است.

**«خداحافظی در خیابان پاییز» نامزد دریافت جایزه پروین اعتصامی شد.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
رضا امیرخانی جایزه ۱۰۰ میلیون تومانی‌اش را بخشید

کتاب «خداحافظی در خیابان پاییز» سروده مریم اسلامی از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و در بخش «شعر کودک و نوجوان» سیزدهمین جشنواره شعر فجر هم به عنوان شایسته تقدیر معرفی شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *