چه سرهای تراشیده قشنگی

Untitled

تشعشع آفتاب که از پنجره به داخل کلاس درس تابیده، نمی‌گذارد چهره پسرهایی که روی ردیف آخر صندلی‌های کلاس ایستاده‌اند و به لنز دوربین خیره شده‌اند، بخوبی دیده‌شود، ولی آنها قهرمانان کوچکی هستند که این روزها حسابی مشهور شده‌اند.

درون قاب عکس، 21 پسر با سرهایی بی مو ایستاده اند، دو پسر هم موهایی کوتاه دارند و در میان این جمع، ماهان و معلم فداکارش ایستاده اند.

ماهان شاگرد کلاس دوم دبستان «شیخ شلتوت» شهر مریوان است که به بیماری سرطان مبتلاست و مدتی است داروهای شیمی درمانی، سرش را طاس کرده است.

معلم مهربانش هم محمدعلی محمدیان است که وقتی دید سر بی موی ماهان باعث خنده و تمسخر همکلاسی هایش شده، موهای سرش را تراشید تا همرنگ ماهان شود.

1

روزی که معلم سرش را تراشید با شاگردش ماهان می شدند دو انسان بی مو، اما چند روز بعد بچه های کلاس هم تحت تاثیر قرار گرفتند و قید موهایشان را زدند.

حالا عکسی از آنها منتشر شده که در آن کله های آنها زیر تابش خورشید برق می زند و نور روی سطح صیقلی اش بازی می کند، بدون این که پسرها ناراحت باشند و خجالت بکشند.

این معجزه مهربانی است، معجزه همدلی کردن است که توانسته همکلاسی های شیطان و بدزبان ماهان را به مرهمی برای دردهای او تبدیل کند.

و اما جرقه ای که این پسرها را به سمت خوب بودن کشید، محمدعلی محمدیان است، معلمی که به همه ما یاد داد برای کمک کردن به آدم ها همیشه نباید دست به جیب شد.

او می توانست مثل برخی از معلم ها از کنار مشکل دانش آموزش بگذرد و به او اعتنا نکند، یا به ماهان تشر بزند که چرا تا این حد حساس است و از شوخی همکلاسی هایش ناراحت می شود یا حتی می توانست بچه های کلاس را تنبیه کند و آنها را وادارد که از ماهان عذرخواهی کنند. اما او هیچ کدام از این کارها را نکرد، بلکه خودش الگویی عملی برای خوب بودن شد.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
آموزش فنی و حرفه ای باید فرد را به سمت درآمدزایی هدایت کند

این معلم ثابت کرد که خوب بودن مسری است، فقط کافی است بخواهیم انسانی خوب و نوعدوست باشیم و آدم های اطرافمان را تحث تاثیر قرار دهیم.

 

منبع :جام جم آنلاین

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *