چگونه از ایجاد عشق و علاقه تا زمانی که وقتش نرسیده جلوگیری کنیم؟

پرسش

با سلام. خانم دکتر جواب شما بهترین پاسخ به دوستمان هست ولی ای کاش اینگونه سوال ها را بیشتر توضیح دهید. اگر میشود خودتان هم در این گونه مسائل مشاوره بدهید که آیا این کار دوستمان درست است یا نه؟ و اینکه چگونه میشود این مورد را تا زمانی که وقتش نرسیده است از یاد ببریم؟

ممنون از شما

پاسخ خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت

دوست خوبم

ممنون از اینکه دقیق تر از پرسش کننده پاسخ ها را دنبال میکنی. این پرسش از آن دسته سوال هایی است که در دل خودش جواب ها و راهنمایی های زیادی دارد که شاید اشاره دوباره به آن برای پرسش کننده احساس خوبی ایجاد نکند. فردی که از انجام کاری متاثر است انتظار شنیدن اینکه کار اشتباهی انجام داده است را ندارد زیرا میداند که این کار اشتباه بوده است. حالا چرا این کار اشتباه است زیرا با وجود شرایطی که در عرف جامعه ما حاکم است ارتباط میان دو نفر با شکلی که مطرح شده چیزی جز سردرگمی، از دست دادن تمرکز، احساس گناه در برخی موارد، دور شدن از اهداف مهم زندگی در دوره سنی خود مانند تحصیل، دور شدن از رابطه خانواده و مواردی از این دست را به همراه ندارد که باز این آثار هم در سوالی که بیان شده آمده است و خواننده و نیز فرستنده سوال میتواند درک کند که این حالات او به دلیل همان رابطه شکل گرفته است.

در چنین شرایطی، بهترین گزینه، مشغول شدن به انجام فعالیت ­هایی است که برای فرد موثر، جالب، مورد علاقه و … باشد. گاهی هم ممکن است رو آرودن به کاری که چندان هم مورد علاقه نیست اما زمان و انرژی زیادی می گیرد خوب باشد مانند انتخاب یک رشته ورزشی خاص برای کسی که ممکن است چندان توجهی به آن رشته نداشته است. در مجموع، گذشت زمان در چنین مواردی داروی غیرقابل جایگزین است و البته زمان هنگامی که تهی نباشد اثرات درمانی بیشتری دارد و بر این اساس مشغول شدن پرفایده­ تر است.

موفق باشی

کاربران عزیز

شما می توانید سؤال خود را از طریق راه های زیر ارسال نمایید:

1- ارسال پرسش از طریق دیدگاه (کادر پایین صفحه)

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
دچار سوء ظن شده ام

2- ارسال پرسش به آدرس ایمیل info@nojavanha.com

3- ارسال پرسش به آیدی تلگرام @site_nojavanha

 

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *