, ,
,

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید از چیز مهمی در کامپیوتر که روی صفحه دسکتاپ است، عکس بگیرید یا آن را ذخیره کنید، برای این مورد شما می توانید از یک قابلیت به نام Print Screen استفاده کنید و در همان لحظه یک عکس تمام صفحه از روی صفحه دسکتاپ ویندوز بگیرید و آن را ذخیره کنید. 

در اول شما باید دکمه Print Screen را روی صفحه کیبورد پیدا کنید. معمولا دکمه Print Screen در بالای دکمه های ماشین حساب، کنار f12 هستند. کلید را پیدا کنید، در لپ تاپ ها باید از کلید fn هم کنار دکمه پرینت اسکرین استفاده شود تا بتوانید از صفحه عکس بگیرید ولی در کامپیوتر ها نیاز به این کار نیست.

ترفندهای رایانه.سایت نوجوان ها (1)

دو راه برای ذخیره اسکرین شات خود دارید. اولین راه اینکه شما بعد از استفاده از این دکمه برنامه paint را باز کنید و باز زدن دکمه ترکیبی ctrl+v اسکرین شات را در آن بگذارید و آن را ذخیره کنید. 

ترفندهای رایانه.سایت نوجوان ها (6)

راه دیگر آن این است که دکمه ویندوز را پیدا کنید. این دکمه کاربردی معمولا در کنار دکمه های alt و  ctrl قرار دارد. به تصویر زیر دقت کنید تا شکل این دکمه را بشناسید. 

ترفندهای رایانه.سایت نوجوان ها (2)

به صفحه ای که می خواهید از آن اسکرین شات بگیرید، بروید. سپس دکمه پرینت اسکرین را فشار بدهید. 

ترفندهای رایانه.سایت نوجوان ها (3)

حالا دکمه ویندوز را نگه دارید و همزمان دکمه پرینت اسکرین را نیز فشار دهید تا اسکرین شات گرفته شود. اسکرین شات ذخیره شده در فایل Pictures ذخیره می شود، نام Pictures را در جستجوی ویندوز جستجو کنید تا فایل را برای شما پیدا کند. به این فایل بروید و اسکرین شات گرفته شده خود را باز کنید و اگر مشکلی داشت، دوباره این عملیات را تکرار کنید.

ترفندهای رایانه.سایت نوجوان ها (4)

 

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2019

با ما در تماس باشید

هر موقع به ما ایمیل بزنید در سریع ترین زمان ممکن به شما پاسخ خواهیم داد

در حال ارسال

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید