چگونه بعد از استفاده از رایانه کمی استراحت کنیم؟

رفع خستگی

استراحت کردن بعد از استفاده از رایانه امری مهم است. امروزه همه مردم کم و بیش با رایانه کار می کنند. استفاده هایی مانند وب گردی، بازی کردن و… بعد از مدتی استفاده از کامپیوتر شما باید به بدن خود استراحت بدهید. زیرا استفاده مداوم از کامپیوتر باعث خستگی و آسیب های جبران ناپذیری می شود.

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

در ادامه چندین حرکت کششی به شما یاد خواهیم داد تا بعد از استفاده حداقل نیم ساعتی از آن استفاده کنید.

مرحله اول

استراحت

انگشتان خود را روی سر خود ببرید و به بالا بکشید. به طوری که انگشت هایتان  روی سرتان قفل شده باشد و حدود ۱۰ ثانیه این حرکت را نگه دارید.

مرحله دوم

t چگونه بعد از استفاده از رایانه کمی استراحت کنیم؟

بعد از این که نرمش کششی دستان خود را انجام دادید. به گردن خود ماساژ بدهید. به این صورت که گردن و سر خود را به طوری که بدن ثابت باشد به راست ببرید و در این موقعیت چند ثانیه نگه دارید.

سپس به سمت چپ ببرید و چند ثانیه نگه دارید. سپس از جلو و عقب هم همین کار را انجام دهید تا گردن شما خشک نشود و آسیبی به گردن شما وارد نشود.

مرحله سوم

استراحت

نشستن بلند مدت روی صندلی باعث می شود که پای شما به صورت ثابت یک جا بماند و در بعضی از مواقع باعث خواب رفتن پا می شود. برای اینکه این اتفاق پیش نیاید بعد از هر ۱۵ دقیقه پای خود را روی مبل بگذارید یا مسافت کوتاهی را راه بروید.

مرحله چهارم

t چگونه بعد از استفاده از رایانه کمی استراحت کنیم؟

بعد از هر چند دقیقه کار کردن (حدود ۱۰ دقیقه) چشم های خود را ببندید و به چشم های خود استراحت بدهید. در صورت ممکن سر خود را به جایی تکیه بدهید و چند دقیقه به چشم های خود استراحت بدهید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
تولید مورچه‌ی جاسوس روباتیک توسط متخصصان آلمانی

مرحله پنجم

استراحت

بعد از هر بار بستن چشم ، چشم هایتان را به اطراف بچرخانید و به اطراف نگاه کنید تا به حالت عادی خود بازگردد و به راحتی به کار خود ادامه دهید.

 

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *