, ,
,

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

امروزه همه مردم کم و بیش با رایانه کار می کنند، استفاده هایی مانند وب گردی، بازی کردن و… . بعد از مدتی استفاده از کامپیوتر شما باید به بدن خود استراحت بدهید زیرا استفاده مداوم از کامپیوتر باعث خستگی و آسیب های جبران ناپذیری می شود. در ادامه چندین حرکت کششی به شما یاد خواهیم داد تا بعد از استفاده حداقل نیم ساعتی از آن استفاده کنید. 

انگشتان خود را بر روی سر خود ببرید و به بالا بکشید، به طوری که انگشت هایتان بر روی سرتان قفل شده باشد و حدود ۱۰ ثانیه این حرکت را نگه دارید. 

نرمش های کششی.سایت نوجوان ها (1)

بعد از این که نرمش کششی دستان خود را انجام دادید، به گردن خود ماساژ بدهید، به این صورت که گردن و سر خود را به طوری که بدن ثابت باشد به راست ببرید و در این موقعیت چند ثانیه نگه دارید. سپس به سمت چپ ببرید و چند ثانیه نگه دارید. سپس از جلو و عقب هم همین کار را انجام دهید تا گردن شما خشک نشود و آسیبی به گردن شما وارد نشود. 

نرمش های کششی.سایت نوجوان ها (2)

نشستن بلند مدت روی صندلی باعث می شود که پای شما به صورت ثابت یک جا بماند و در بعضی از مواقع باعث خواب رفتن پا می شود. برای اینکه این اتفاق پیش نیاید بعد از هر ۱۵ دقیقه پای خود را بر روی مبل بگذارید یا مسافت کوتاهی را راه بروید. 

نرمش های کششی.سایت نوجوان ها (3)

بعد از هر چند دقیقه کار کردن (حدود ۱۰ دقیقه) چشم های خود را ببندید و به چشم های خود استراحت بدهید، در صورت ممکن سر خود را به جایی تکیه بدهید و چند دقیقه به چشم های خود استراحت بدهید.

نرمش های کششی.سایت نوجوان ها (4)

بعد از هر بار بستن چشم های خودتان، چشم هایتان را به اطراف بچرخانید و به اطراف نگاه کنید تا به حالت عادی خود بازگردد و به راحتی به کار خود ادامه دهید.

نرمش های کششی.سایت نوجوان ها (5)

 

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2019

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید