,

پرسش: من از سال پیش یعنی بهمن ماه عاشق معلم ریاضیم شدم. خیلی خوبه مثلا اون تیکه کلمه هایی که داره منو دیوونه میکنه. تا ۲۹ بهمن اصلا خبری نداشت که من بهش علاقه دارم اما ۲۹ بهمن تولدش بود. من براش گل خریدم و با بچه ها با هم تولدش رو گرفتیم و اون روز دوستم بهش گفت که من اونو دوست دارم. اونم گفت چند سال پیش هم یه دانش آموزی داشتم اونم منو خیلی دوس داشت. اونم به من ابراز علاقه می کرد مثلا تو کلاس با نگاهاش.


گذشت تا رسید جشن ۴ شنبه سوری. اون روز تو کلاسش خیلی حرف زدیم. گفت من مثل اون شاگرد قبلیش نیستم. گفت اون هی به من پی ام میداد منم خجالت میکشیدم بهش پی ام بدم اما بعد از اون باهاش حرف زدم.
مثلا اون روز محکم بغلم کرد اولین بغل کردنش بود. دستمو گرفت با هم از روی آتیش پریدیم.
عید بهش پیام میدادم حالشو میپرسیدم. از عکساش درست کردم فرستادم براش. گفت تابستون بهت عکس میفرستم رو اونا هم کار کن و فرستاد.

اما…

خلاصه، بعد عید یه روز نیومد. همه بچه ها خوشحال بودن من ناراحت. بعد از ظهر پیام دادم که چرا نیومده بودین نگرانتون شدم ولی با اونا هم اصلا دعوا نمی کنم چون اونا خیلی خوششون نمیاد.
روز معلم براش گل خریدم بغلم کرد.
همین طور الان تابستون هم به خوبی ثمر شد. به کلاساش رفتم، پیام دادم.


الان من از شما یه سوال دارم که اگه جواب بدین واقعا خیلی ممنون میشم.
اونم اینه که من هنگام پیام دادن همیشه مینویسم سلام خوبین؟ مثلا میخوام بدونم به غیر از این چیزه دیگه میتونم بنویسم؟ و راه های دیگه برای ابراز علاقه وجود داره؟ یا تو تلگرام چه جور باهاش حرف بزنم که خوب بشه؟
خودشم ۳۴ سال داره، خیلی دوسش دارم، منم ۱۵ سال دارم.
یکی هم این که یه کارایی که معلم ریاضیم بیشتر از من خوشش بیاد؟
من تلاشمو از بهمن ماه زیاد کردم و تو ریاضی نمرات خوب میگیرم. پیام دادم گل خریدم و خیلی کارای دیگه. به غیر از این کارا دیگه چه کارایی هست؟

با دانش آموزانی که بیش از حد به معلم ابراز علاقه می کنند چگونه رفتار کنیم؟
عاشق معلمم شدم
عشق بی اندازه به معلم؛ خوب یا بد؟
ابراز علاقه به معلم

پاسخ خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت

دوست خوبم
شیرین و جالب می نویسی و جزییات را به خوبی به یاد داری. این یکی از توانایی ها و ویژگی های توست. توجه و استفاده از این ویژگی ها باعث می شود که تو خودت باشی و رفتار نمایشی و تصنعی نداشته باشی.
برای اینکه بتوانی به خوبی احساس و علاقه ات را نشان دهی فقط کافیه خودت باشی و نقش بازی نکنی و هر زمان حسی داری با نوشته ها و پیام ها و مطرح کردن آن به زبان ساده دقیقا همان کاری هست که باید انجام دهی.


هم چنین مراقب باش که چارچوب ها را رعایت کنی و افراط در رابطه نداشته باشی. برای مثال وارد سوالات و گفتگو در مورد موضوعات شخصی معلمت نشو، بیش از اندازه عادی پیام نفرست، زندگی ات را برای اعلام اینکه او را دوست داری تعطیل نکن و نگو که مدام داری به او فکر میکنی و برای همین نمیتوانی کار دیگری انجام دهی چون او را نگران می کند و خودش را مقصر احساس می کند، برای همین رابطه اش را با تو کم خواهدکرد.
مدام درس خواندن و موفقیت هایت را بیشتر کن و بهشون اطلاع بده تا از این بابت دلگرم باشند.

موفق باشی

کاربران عزیز شما می توانید سؤال خود را از طریق راه های زیر ارسال نمایید:

۱- ارسال پرسش از طریق دیدگاه (کادر پایین صفحه)

۲- ارسال پرسش به آدرس ایمیل [email protected]

برچسب ها:
61 دیدگاه تاکنون ثبت شده
 1. ناهید 4 روز قبل

  سلام من حدودا یه دو ماهی میشه که یه جورایی عاشق دبیر شیمی مون شدم من سال اخرم و حدودا ۷ سال باهم اختلاف سنی داریم نمیدونم چیکار کنم
  دارم دیونه میشم خیلی دوسش دارم چه جوری بهش بفهمونم

 2. Z 1 هفته قبل

  ما تو امتحان ریاضی مجازی قرار بود پاسخنامه بفرستیم وهم تو سایت امتحان بدیم پاسخنامه من نرفت منم گفتم امتحان ندادم اونم فهمید دروغ میگم الان چیکار کنم از اول لج بود الان لج تر شده

 3. نازنین 4 هفته قبل

  سلام من معلم ورزشم رو خیلی دوست دارم یعنی عاشقشم خیلی رابطمون باهم خوب بود بعداز چند ماه نمیدونم چه اتفاقی افتاد بلاکم کرد الانم هرکاری میکنم برگرده ولی برنمیگرده 😪😭میشه راهنمایی کنید تروخداااااا😪😭🙏🙏🙏 راستی من ۱۲سالمه اون ۳۲سالشه

  • پاسخ خانم دکتر سلیقه دار :
   دوست خوبم
   اینکه معلمت تو را بلاک کرده دو حالت دارد
   شاید شما آن قدر برایش مزاحمت داشته ای و موجب اذیت بودی که تصمیم گرفته این کار را انجام دهد.
   حالت دوم اینکه هیچ دلیلی نداشته و خسته شده و به این کار اقدام کرده است.
   در صورتی که اطمینان داری که مشکل فنی نیست و برای مساله گوشی دچار این حالت نشده بنابراین یک نتیجه می شود گرعت:
   اگر تو کاری کرده بودی و موجب آزار ایشان بودی و قبلا به خودت تذکر داده بوده مثلا زیادی پیام می دادی و … و به تو گفته بوده که این کار را انجام ندهی و شما گوش نکردی، پس اشتباهت را به گردن بگیر و مدتی به ایشان کاری نداشته باش تا به مرور حال شان بهتر شود و شاید روزی در آینده دلشان برایت تنگ شود.
   اما اگر چنین حالتی نبوده و بدون هیچ تذکر یا یادآوری تو را بلاک‌کرده اند و اگر حتی بدون دلیل این کار را کرده اند لطفا هیچ چیزی نگو و دیگر خودت را درگیر ایشان نکن که فایده ای که برایت نخواهد داشت ضرر هم دارد. به امور درسی و زندگی ات برس و سعی کن به آدم های خوی دیگری که در زندگی داری فکر کنی. چون این از مرام معلمی به دور است که چنین رفتاری با دانش آموزان خود داشته باشد.

 4. سلام خوبین اسمم کمال از افغانستان
  ببخشید میخاستم یه سوال بپرسم که واقعا جدیه
  من ۲۰ سالمه و دانشگاه میرم و معلم انگلیسیمون خیلی جذاب جدی و هوشیاره بخاطر همین یجورایی عاشقش شدم در اصل دست خودم نبود چون اون تمام چیزی بود که میخاستم حالا که میخام بهش ابراز علاقه کنم میترسم دکم کنه فاصله سنیمون هم ۵ ساله اون ۲۵ سال داره و خیلی هم هوشیاره حالا میخاستم بفهمم که چطور میشه فهمید اون هم جذب من شده یا نه چون خودم هم داشتم رو مخش کار میکردم یجورایی. خوب من یه بازی ذهنی دارم که اسمش پازله یعنی پیش خودم همین اسم رو دادم بخاطر این که بعضی اوقات بخاطر شناخت بهتر آدمها و پیش بینی کارهاشون از این بازی استفاده میکنم. من از جزییات خوشم میاد وقتی دارم بازی م رو انجام میدم خیلی دقت میکنم با هر حرف و حرکتم شخص مقابل چی واکنشی نشون میده اینجوری میتونم خیلی سریع حالات روحی شخصیت و غیره چیزهای اشخاص رو معلوم کنم و من فهمیدم زیاد بی میل نیست و تا جایی که فهمیدم اینه که اون بهانش برای فکر نکردن به من ۵ سال فاصله سنیمونه. خوب ازتون میخام راه حلی برای مشکلم بگید
  بگید چطور میتونم به طرف خودم بیشتر جذبش کنم چون از طریق اعتماد بنفس زیاد و حرف زدن و این چیزها کمی جذبش کردم ولی میخام کاملا جذبم بشه چطور میشه اینکارو کرد؟؟؟ و چطور میشه اون ۵ سال فاصله رو از ذهنش بیرون کنم
  ممنون خانم

  • دوست خوبم
   اینکه ۵ سال اختلاف سنی برای هر دو تای شما مهم شده به نظرم می رسد که این موضوع را از نظر ازدواج در نظر گرفته اید و مثل این است که می خواهید ببینید غیر از عشق، مبادا بزرگتر بودن ایشان مانع برای ازدواج شود.
   اگر این برداشت من درست باشد بهتر است بیان کنم که شما به لحاظ سنی در شرایط مناسبی برای فکر کردن به ازدواج نیستی و پیشنهاد می کنم به این رابطه در حد عشق و علاقه ای که داری فعلا بسنده کن طوری که هم خودت و هم ایشان آسیب و ضربه ای از این بابت نخورید و کمی جلوتر، وقتی که شما هم به شرایط ازدواج رسیدی آن وقت بتوانی در یک بررسی مشاوره ای هم خودت اطمینان حاصل کنی که این اختلاف سن آسیبی ندارد و هم او را متقاعد کنیم.
   که البته پاسخ این بررسی به شرایط هر دوی شما در آن زمان بستگی دارد.
   در غیر اين صورت، در یک دوستی و محبت بین دو نفر مهم نیست که فاصله سنی چقدر است و استاد یا معلم بزرگتر است یا کوچکتر یا ..‌‌

 5. Bita 2 ماه قبل

  سلام
  من یه دختر کنکوریم و متاسفانه احساسی از سال پیش به معلم تاریخم خیلی علاقمند شدم زمان مدرسه سعی میکردم بیشتر ببینمش بعد از کرونا روابط ما گسترده تر شد ولی چیزی که من رو عذاب میده اینکه نمیدونم اون هم من رو دوست داره یا فقط حسش احترام یا درک وضعیت کنکوری بودن منه خودش میدونه من چقدر دوسش دارم ولی هیچوقت چیزی نگفته که منم دلم قرص بشه بنظرتون چیکارکنم؟یکمم تلخه رفتاراش سرده ولی با تموم بدقلقی هاش بازم خوبه میدونید انگار سختشه به یکی ابراز علاقه کنه

  • پاسخ خانم دکتر سلیقه دار:دوست خوبم
   چقدر خوش شانسی که معلم کنکور تو می دونه باید در این سال خیلی مراقب رفتارهایش باشد چون اگر بخواهد حتی در یک قدم اشتباه کند و تو را درگیر خودش یا رابطه کند در این صورت در حق تو بدی کرده و آینده تو را خراب کرده است.
   به نظر من حالا که چنین شانسی داری خودت خرابش نکن، بگذار شنیدن دوستت دارم و ادامه ارتباط احساسی شما درست بعد از کنکور باشد و الان اصرار بر اینکه آیا دوستم دارد یا نه نداشته باش و یا اینکه بخواهی کاری کنی ایشان از حالت سردی خارج شود و بتوانند احساس خودش را را بگوید را بگذار به عنوان اولین‌ پروژه بعد از کنکور که راجع به آن اقدام کنی یا برنامه ریزی داشته باشی. اطمینان داشته باش بعد از نتایج کنکور برای او هم ادامه ارتباط و علاقمندی با یک فرد موفق خیلی لذت بخش تر از تبادل احساس در سال دوازدهم است که ممکن است به تضعیف موفقیت ختم شود.

 6. م 2 ماه قبل

  سلام من می خواهم معلم من را دوست داشته باشد خیلی زیاد من هم او را دوست دارم

 7. سارا 2 ماه قبل

  سلام من ١٤ سالمه خيلي دانش اموز زرنگ و فعالي هستم تو كلاس ما يه معلمي داريم كه خيلي پرخاشگر و بي ادبه خيلي خيلي به بچه ها و خانواده ها توهين ميكنه به منم يه توهين بسيار بدي كرد اما من چند بار ازش عذرخواهي كردم بابت كاري كه نكردم … خيلي ازش ميترسم طوري كه دو سه روزه مدام ميلرزم اين خانم ارامش منو گرفته خيلي ميترسم ازم نمره كم كنه توروخدا يه كاري كنيد ارامشم رو بدست بيارم …

  • پاسخ خانم دکتر سلیقه دار:
   دوست خوبم
   اگر اطمینان داری که اشتباهی نکردی و در عین حال بابت احتمال به ارتکاب خطا هم عذرخواهی کردی دیگر جای نگرانی ندارد. اما برای اینکه بتوانی به خودت قدرت و آرامش بدهی لازم است بدانی که هر قدر بیشتر بترسی به همان نسبت به معلمت بیشتر پیام غیرمستقیم می دهی که می تواند باز هم به تو توهین کند یا بی دلیل تو را مواخذه کند.
   بنابراین تلاش کن فقط و فقط حواست به رفتار و کار خودت باشد که خطایی مرتکب نشوی نه اینکه به رفتار ایشان فکر کنی.
   پاسخ سوالاتشان را با اعتماد به نفس بده نه با صدای لرزان، کنار دست خودت یک بطری آب بگذار و قبل از صحبت کردن چند جرعه آب بنوش، اصلا پس از این مجددا برای کار گذشته عذرخواهی نکن و کمی جدی و مطمئن باش.
   این کارها کمک میکند معلم مجدد درباره تو قضاوت اشتباه نکند و از آن موضوع عبور کند.

 8. م 3 ماه قبل

  من معلم ریاضی را خیلی دوست دارم ومی خواهم این را ثابت کنم چه کار باید کنم خواهش می کنم زود جواب بدین

  • پاسخ خانم دکتر سلیقه دار:
   دوست خوبم
   من اول باید بپرسم چرا تصمیم داری این کار را انجام دهی؟ دلیل اصراری برای اثبات این موضوع چیست؟ آیا میدانی که معمولا پس از اثبات احساست ممکن است دیگر شرایط رابطه شما مثل گذشته نباشد؟ و با این وجود باز هم اصرار به این کار داری؟
   اگر پاسخ هاین روشن شد باید بگویم راحت ترین و موثرترین راه این است که در کمال سادگی و با زبان و بیان خودت در قالب پیام، نامه الکترونیک و ارتباط مجازی به ایشان احساست را بگویی. متن کوتاه باشد و در عین حال نشان دهد که میدانی نباید افراط کنی و تنها با مقصود بیان احساست پیام داده ای.
   در همان پیام میتوانی از خودشان هم بپرسی که چه کارهایی میتواند از نظر ایشان به معنای دوست داشتن باشد و به راه های پیشنهادی او هم فکر کنی.

  • پاسخ خانم دکتر سلیقه دار :
   دوست خوبم
   من اول باید بپرسم چرا تصمیم داری این کار را انجام دهی؟ دلیل اصراری برای اثبات این موضوع چیست؟ آیا میدانی که معمولا پس از اثبات احساست ممکن است دیگر شرایط رابطه شما مثل گذشته نباشد؟ و با این وجود باز هم اصرار به این کار داری؟
   اگر پاسخ هاین روشن شد باید بگویم راحت ترین و موثرترین راه این است که در کمال سادگی و با زبان و بیان خودت در قالب پیام، نامه الکترونیک و ارتباط مجازی به ایشان احساست را بگویی. متن کوتاه باشد و در عین حال نشان دهد که میدانی نباید افراط کنی و تنها با مقصود بیان احساست پیام داده ای.
   در همان پیام میتوانی از خودشان هم بپرسی که چه کارهایی میتواند از نظر ایشان به معنای دوست داشتن باشد و به راه های پیشنهادی او هم فکر کنی.

   • م 2 ماه قبل

    ممنونم

  • فروغ 1 ماه قبل

   سلام‌من عاشق دبیر تاریخم شدم و اون میدونه که من‌عاشقشم خیلی هم‌خوبه ولی این یه مدته خیلی سرد شده ومن خیلی دلم‌براش تنگ شده لطفا راهنمایی کنید چکار کنم

 9. soroor 4 ماه قبل

  من دخترم میرم باشگاه بدنسازی و مربیم رو خیلی خیلی دوستش دارم دلم میخاد اونم منو دوست داشته باشه و به من ابراز علاقه کنه مثلا یکی توباشگاه هست که با مربیم خیلییی صمیمی هست به طوری ک باهم میرن بیرون و حتی امروز مربیم عکس خودش و اون دختر رو گذاشت و زیرش نوشت خواهریم راستش من خییلیییییی حسودیم شد دلم میخاد مربیم با من هم صمیمی باشه و از ته دلش دوستم داشته باشه

  • پاسخ خانم دکتر سلیقه دار:
   دوست خوبم
   میشه درک کرد که وقتی فردی را دوست داریدچقدر توجه او برایت مهم است. اما نباید فراموش کنی که هر کدام از ما مسوول خودمان هستیم. میتوانیم تصمیم بگیریم دوست داشته باشیم یا نداشته باشیم
   اما نمیتوانیم برای اینکه دیگری دوستمان داشته باشد تقلا کنیم.
   اما قاعده ای وجود دارد که به حس دوطرفه منجر میشود: اینکه او را دوست داشته باشی، خودت باشی، نقش بازی نکنی، مهربان باشی، خوش خلق باشی و در عین حال بدون افراط مهربانی کنی. در این صورت این احتمال وجود دارد که او هم به تو توجه بیشتری نشان دهد. اما به یاد داشته باش که اگر زیاد تلاش کنی که توجه و محبت او را جلب کنی نتیجه برعکس میشود پس حتما تعادل را رعایت کن.

 10. شادی 4 ماه قبل

  من دخترم میرم باشگاه بدنسازی و مربیم رو خیلی خیلی دوستش دارم دلم میخاد اونم منو دوست داشته باشه و به من ابراز علاقه کنه مثلا یکی توباشگاه هست که با مربیم خیلییی صمیمی هست به طوری ک باهم میرن بیرون و حتی امروز مربیم عکس خودش و اون دختر رو گذاشت و زیرش نوشت خواهریم راستش من خییلیییییی حسودیم شد دلم میخاد مربیم با من هم صمیمی باشه و از ته دلش دوستم داشته باشه

 11. فرشته 4 ماه قبل

  سلام
  وبا تشکر از سایت خوبتون
  من پارسال با دبیر فلسفه مون آشنا شدم خیلی باهام خوب بود شوخی میکردیم هرچی که اطلاعات بود رو د مورد خونه را به همدیگه میدادیم حتی منو یه بار برا تولدم بوسید همیشه مواظبم بود که کسی نگه بالا چشمم ابروعه حتی منو سرکلاس روی صندلی خودش مینشوند سر هرچیز کوچیکی کلی لوس میکردد یه بارهم که بارقیبم دعوام شد منو دعوا نکرد ولی دوستمو دعواکرد و من از این کارش ناراحت شدم واسه اینکه از دلم دربیاره زود رفت به دفتر گزارش داد که رقیبم بده و خیلی دعوامیکنه . خیلی دوسش دارم اون هرروز بهم میگف که خیلی خوشگلی از ت خوشم میاد و…..
  ولی من هیچی بهش نمیگفتم ینی کلا ابراز علاقه نمیکردم فقط یه بار بوسیدمش یهویی واون هم شکه شده بود گف چه سریع و چه خشن وکلا خیلی قشنگ احساتشو بیان میکرد ولی من عادت داشتم به خود داری .اون یک خانوم چهل ساله ومن ۱۷
  ولی یهویی باهام بد شد یه روز صبح ک رفتم مدرسه دیدم به زور میخاد منو دورکنه از خودش
  بهش گفتم چیزی شده گف نه چیزی نیس
  روز بعدش هم رفتم سراغش که دوباره باعصبانیت باهام حرف زد منم برا دفعه ی سوم سراغش نرفتم
  تا اینکه کرونا اومد یه هفته ندیده بودمش و از دوستم مشورت گرفتم که گفت شاید بی محبتیه تو رو میبینه ازت خسته شده منم سعی کردم خودم شروع کنم برای بار اول به پیام دادن دفعه ی اول پیام رو جواب ندا دفعه ی دوم جواب نداد دفعه ی سوم یه جواب خیلی کوتاه و سرد داد بعدش هم که مدرسه ها انلاین شد توی واتساپ رفتم سراغش که بازهم دفعه اول و دوم و سوم جوابمو نداد دفعه ی چهارم بخاطر اینکه بهش ابراز علاقه کرده باشم بهش فقط گفتم دورت بگردم اون یکم خوشحال شد دلیل اینکه چرا جوابمونمیده رو پرسیدم بهونه اورد که کرونا اومده ولی دیگه حتی از اون بعد پیامام رو هم سین نمیکرد همش طرفدار رقیبم بود بهشم گفتم چرا طرف اونو میگیری دوباره جوابمو نداد
  ینی کلا نمیدونم چرا یهو اینطوری شد باهام 🥺بدون علت اصلا نمیدونم مشکلش چی بود والان هم کلا شماره ام رو پاک کرده از گوشیش
  داره روانی میشم بفهمم چیشده 😭

  • پاسخ خانم دکتر سلیقه دار
   دوست خوبم
   احتمال های بسیاری است که ممکنه به اون دلیل معلما چنین رفتاری نشان داده . اما چیز مهمتری وجود داره که مربوط به حوزه کاری و حرفه مندی معلم است. این کار درستی نیست که معلم زمینه دوست شدن از این نوع را برای دانش آموزش فراهم کنه، بین بچه ها فرق بگذاره، رقابت و دشمنی را ترویج کنه، رفاقت دوستی بچه ها را لکه دار کنه و در نهایت یک روز مثل آفتاب باشه و بخنده و روز دیگر بدون ذکر دلیل و بدون هیچ توضیحی ابری بشه و روی خوش نشون نده.
   ممکنه رفتارهاشون به رفتار شما مربوط و وابسته باشه و تو کاری کرده باشی که او را از ادامه ارتباط برحذر کرده باشد مثل رفتارهایی که مزاحمت گونه است : پیام زیادی دادن التماس کردن، توضیح خواستن و… ولی با همه اینها توجیه و دلیل موجه بودن رفتار ایشان به عنوان یک معلم نیست.
   توصیه میکنم تا حالا ضرر کردی و آسیب دیدی، بیشتر از این پیش نرو و جلوی آسیب های بیشتر به خودت را بگیر.‌دست از این ارتباط و این همه اصرار برای دانستن دلیل رفتار ایشان بردار. کارهای زیادی هستند که منتظر تو هستند.

 12. بهار 5 ماه قبل

  سلام، من یه دختر ۱۷ ساله ام. وقتی هفتم میخوندم در کلاس زبان ثبت نام کردم. من اصلا از زبان خوشم نمی اومد، ولی وقتی دیدم چقدر باعث پیشرفت و خوشحالیم میشه ادامش دادم، من یه معلم مرد دارم که حدودا ۳۲ سالشه، من اول های اشناییمون از ایشون خوشم نمیومد، به نظرم مرد بدی بود، ولی ایشون همیشه به من لبخند میزدن، یه جور خاصی بود لبخنداش، به کسی اونطوری نگاه نمیکرد و هر وقت من رو میدید چه سرش شلوغ باشه چه نباشه سریع لبخند میزد و میگفت به به بهاره خانم خوش اومدین. الان پنج ساله که ایشون رو میشناسم، البته بخاطر کرونا ۸ ماه شده که ندیدمشون و واااااقعا دلم براشون تنگ شده. من رفته رفته که ایشون رو شناختم و فهمیدم چه مرد خوب و خاصین دیگه ازش بدم نمیومد که هیچ، بلکه یواش یواش علاقم بیشتر شد. حس میکنم معلمم یه جور دیگه با من رفتار میکنه، یعنی جوری که با من رفتار میکنه با بقیه رفتار نمیکنه، مثلا وقتی توی جمع شلوغی هستیم و بحث خنده داری پیش میاد همیشه منو نگاه میکنه و میخنده، و یا وقتی با من صحبت میکنه مستقیم تو چشمام نگاه میکنه و سرشو کج میکنه و حرف میزنه، یا وقتی امتحان داشتیم همش از من تعریف میکرد و به بقیه میگفت یاد بگیرید، و خیلی خودش رو به من نزدیک میکنه، مثلا وقتی میخواد از بقیه درس بپرسه، ازشون فاصله میگیره ولی وقتی از من درس میپرسه با لبخند میپرسه و خیلی بهم نزدیک میشه. من چهار ساله که فهمیدم عاشقش شدم ولی قبلا انکارش میکردم چون میگفتم تفاوت سنیمون ۱۵ ساله، یا اون معلم منه، کلی آدم اون رو دوست دارن و از کجا معلوم که از من خوشش میاد، و کلی بهانه ی مسخره، برای همین هر چیزی که راجبش میفهمیدم رو به بقیه میگفتم، سعی کردم علاقم رو کم تر کنم ولی نشد، تا اینکه واقعا نتونستم تحمل کنم. دوباره عشقم بهشون بیشتر و بیشتر شد، در حدی که وقتی میبینم کسی نگاهش میکنه میخوام معلمم رو ببرم یه جای دیگه تا کسی نتونه نگاهش کنه، حتی نمیخوام کسی بهش فکر کنه، خودمم که هر روووووز و هر شب بهش فکر میکنم و هر شب خوابش رو میبینم، دلم خیلی براش تنگ شده و تصمیم گرفتم بعد کرونا علاقم رو کمی نشون بدم. قبلا دو نفر بهش ابراز علاقه کرده بودن و یک نفر گفته بود که با هم در رابطن، و معلمم هر سه رو اخراج کرده بود، الان واقعا دلیل اصلی که نمیخوام بفهمن دوسشون دارم اینه که میترسم اخراج بشم و دیگه نبینمشون، تو دوران کرونا هر وقت مجبور میشیم بریم بیرون هر کسی که میبینم فکر میکنم اونه، شماره تلفنشم دارم ولی خودشون نمیدونن، هر روز عکسشو نگاه میکنم و کلی ذوق میکنم، تمام خاطره هایی که باهم داشتیم رو هیچوقت فراموش نمیکنم و با جزئیات ریز یادمه. من به قدری ایشونو دوست دارم که به هیچ مرد یا پسر دیگه ای نمیتونم نگاه کنم، و همیشه هم میگم که یا معلمم یا هیچکس. میشه بگید بهترین کار چیه؟

  • پاسخ خانم دکتر سلیقه دار:
   دوست خوبم
   درست متوجه نشدم سوالت در چه زمینه ای است منظورت از بهترین کار چیه؟
   کار درست همینی هست که تا حالا داشتی به خودت گفتی او ۱۵ سال از تو بزرگتره و معلمت بوده و چیزی از این بیشتر را نشان ندادی.
   چون اشاره کردی که گفتن علاقه و … بیشتر باعث طرد افراد از کلاس شده و همین نشان می‌دهد که او از این کار خوشش نمیاید.
   بنابراین اشکالی ندارد برای آینده تصور کنی که به هیچکسی جز ایشون نمیتوانی فکر کنی اما در حال حاضر ابراز علاقه و بیان احساس به احتمال خیلی زیاد نتیجه معکوس برایت دارد و ممکن است برای همین روزها که محبتی را در دل خودت نگه داشته بودی و بهش دلخوش بودی حسرت بخوری.

   • بهار 4 ماه قبل

    سلام ببخشید میشه دیدگاه یا همون کامنت من رو پاک کنید، با تشکر🙏

 13. Mobina 5 ماه قبل

  سلام .ببخشید من ۱۲سالمه و عاشق معلم زبانم شدم.یکی دوبار تو اینیستا بهش پیام دادم و باهم حرف زدیم.ولی هرچقدر سعی میکنم نمیتونم بهش بگم دوسش دارم.لطفا راهنماییم کنین .
  ممنون

  • Mobinaجان من خودم چهارسال تو این رابطه بودم وهمسن تو بودم دقیقا البته یه سال بنظرم کوچکتر به قران اگه خودتو دوست داری اگه خانوادتو دوست داری ولش کن نه اعتراف به دوست داشتن کن نه پیامش بده سخته نه به اندازه تو رابطه باهاش ..ممکنه الان توقعی ازش نداشته باشی وشاید برات مهم نباشه دوست داره یانه ولی بعد برات مهم میشی در کل پدرت درمیاد بدبخت میشی اگه اعتراف کنی من داستانامو نوشتم میتونی بخونی تو همین سایتم نوشتم ببین ته تهش میشه مثل مال من منی که به تهش رسیدم اینو بهت میگم ادم داغون میشه شاید الان حرفمو قبول نکنی ولی خدایی نکرده یخ روز میفهمی که اون روز دیر شده من از الان دارم بهت میگم اصلا دورشو خط بکش اشتباهه محضه

  • پاسخ خانم دکتر سلیقه دار :
   دوست خوبم
   اگر از اینکه ایشان را دوست داری مطمئن هستی دیگر اصرار و نیازی نیست که حتما به صورت مستقیم به او بگویی که دوستش داری.
   احساس و عاطفه خودش پیام محبت را به گوش دیگری میرساند و گاهی وقتی بیان میکنی راه ارتباط و نوع رابطه تان تعییر میکند و چندان مورد رضایت تو نخواهد بود.
   صبر کن تا همین اندازه از ارتباط و پیامهای تان کار خودش را بکند.

 14. زهرا 10 ماه قبل

  سلام من زهرا رضایی هستم ۱۳ساله.عاشق معلم اجتماعیم شدمو این اوین سالی هست که با ایشون آشنا میشم.ایشون خانمی دین دار ومهربون زرنگ و با خدا و…..هستن و من دختری خجالتی و استرسی وبا دلهره ی زیاد هستم که هر بار خواستم با ایشون خصوصی حرف بزنم استرسم و… نگذاشتند.اما تونستم دوبار خودم راضی کنم به حرف زدن که باز تو صحبتم نتونستم در مورد چیزی که می خواستم بگم حتی دوستام متوجه شدن و بدون این که به من بگن به معلمم گفتن که من می خوام چیزی به ایشون بگم که نمیتونم و ایشون در جواب گفتن که به من در این مورد چیزی نگن.فکر کنم میخواستن که خودم برم و بگم.اما دوستانم به من گفتن.من همیشه ایشون رو یواشکی نگاه می کردم ولی ایشون فکر کنم متوجه شده بودند و هیچی نمی گفتند.من درس هام امسال به لطف ایشون خیلی خوب شد.ایشون به من تو کلاس یکبار گفتن که دختر با حیایی هستم.و من اینقدر حرف دلم رو نگفتم که کرونا اومد.اما من تو چت خصوصی با رعایت احترام گفتم که خیلی دوستشون دارم وحتی گاهی از دلتنگی شب ها خوابشون رو میبینم و گفتم اگه قابل بدونن ما با هم یک دوستی کوچیکی داشته باشیم.و ایشون گفتن که من هم همه ی شمارو دوست دارم و شما برای من حکم دخترم رو دارین و من در جواب گفتم که شما هم مثل مارم میمونید.من جدا از این که خود ایشون رو دوست دارم میخوام که ایشون کمک کنن تا انسانی مثل خودشون با شخصیت و مهم تراز همه با خدا بشم و دوستیم رو تا آخر عمر با ایشون ادامه بدم .تازه من در مورد خودم از ایشون پرسیدم چون ایشون خوب انسان ها رو میشناسند و نوشتم که من خودم رو اصلا نمیشناسم وخود شناسی مقدمه ی خود شناسی هست وگفتم که بیشتر ملاکم بدی هام هست و ایشون در جوابم فقط خوبی هام رو گفتن.گفتن که من دختر خوب و با حیا و خوش اخلاقی هستم و برام دعا کردن که انشاالله بهترین دوس ها رو داشته باشم.به نظر من فقط ایشون میتونند که به من کمک کنن.به نظر شما من چی کارکنم؟؟دوست دارم دوستی مون تا ابد ادامه پیدا کنه.من باید به ایشون چی بگم؟؟؟

  • پاسخ خانم دکتر سلیقه دار
   دوست خوبم
   برای اینکه دوستی خوبی داشته باشی تنها کافی است همیشه تعادل در ارتباط داشته باشی و یادت بماند که تو دانش آموز او هستی و هم به لحاظ سن و هم به خاطر معلم و شاگردی باید حرمت و فاصله را رعایت کنی.
   بیش از اندازه مزاحمت نداشته باش و مدام پیام نده، منتظر اینکه مدام برایت پیام بدهند نیز نباش و سعی کن در گفتگوها موضوعات شخصی را خیلی در شروع این رابطه مطرح نکنی.

   • قبلا داستانمو اینجا گفته بودم ما خیلی باهم خوب وصمیمی هسیم ینی هرچی بخوام انجام میده خیلیم دوستم داره ولی من نمی تونم زندگی کنم همش تو فکرم همش دارم خیالبافی میکنم که وقتی دیدمش چی میشه چطور سوپرایزش کنم و…اصلا همش فکرم درگیرشه واقعا برای خودم نگران شدم دارم کم کم از دست میرم خیلی فکرم درگیره به حدی که نمی دونم کجام ودارم چیکار میکنم ویه مشکل بزرگترم اینه که نمیتومم اون چیزی که هسم نشون بدم همش بزرگ تر از اونی که هسم بهش نشون میدم واونم یه تصور خیلی خیلی بزرگتر از من راجب من داره وبخاطر این موضوع دروغ بهش میگم دوست دارم باهاش باشم اما نمیتونم این رفتارامو ترک کنم هم عذاب وجدان دارم هم نگرانم اصلا دست خودم نیس حس میکنم اگه بزرگتر از اون چیزی که هسم بهش نشون بدم باهام خوب تر میشه که واقعا هم همینجوره بعضی وقتا که چتامونو واسه دوستام میفرسن باورشون نمیشه فکر میکنن باهمسن خودم چت کردم ینی دراین حد خودمو بزرگ نشون میدم ولی میترسم دروغام رو شن ورابطم خراب شه از همه مهم تر اعتمادشو از دست بده چون اون خیلی بهم اعتماد داره حتی عکسای بی حجابیشم واسم میفرسه و…

  • من ۱۲سالم بود که عاشق معلمم شدم عاشق نگو ازاون عاشقابودما ینی بعد ۴سال هنوزم هستم هنوزم وقتی یاد چشاش یالبخندش میوفتم دلم میریزه ما از هم دوریم تابستون همون سال که معلمم بود رفت شهر دیگه ای البته قرار شد هروقت میاد شهرستان خبرم بده وباهم قرار بزاریم امانشد خیلی گره و ضد حال تو رابطه خوردم ومن بعد سه سال وچن ماه رفتم شهری که معلمم بود وبرای تولدش سومرایزش کردم البته این رفتن وسوپرایز کردن خیلی سخت بود خیلی مشکل برام پیش اوند ولی خب باوجود همه مشکلات من پیروز شدم و تونستم بعد اون همه مبارزه برم خونشونو ۲۰دقیقه ببینمش فکر کن این همه بدبختی یکشی بری فقط واسع۲۰ دقیقه ولی خب مشکلات زورشون خوب میچربه رابطمون خوبه خیلی باهم صمیمی هسیم حتی خودش درخواست داد صمیمی باشیم منم از خدا خواسته از اون روز تا حال بهش نمیگم شما میگم تو موقعیم که میخوام صداش کنم به اسم کوچیک صداش میکنم خیلی حال میده بنظرم ادم یه دفعه همه چیزو زیر پا بزاره واحساسشو بگه اگه طرف قبول نکرد کناربکشین که این مورد کم پیش میاد اکثرا قبول میکنن

 15. هانیه 1 سال قبل

  سلامــــــ خسته نباشیــــد

  راستش من معلم فلسفه ام رو خـــیلییییییی دوس دارم ورابطه امون باهم خیلی خوبه حتی تاحالا بوسم کرده و بوسش کردم کلا مثه دوتا دوستیم

  اما این مهربونیش برای همه اس وبعضی وقت خیلی باهام خوب برخورد میکنه بعضی وقتا حس میکنم دیگه از م خسته شده

  دلمم نمیخواد این ابراز علاقه ام دوستیمون رو از بین ببره ینی میترسم اگه بهش بگم از دستش بدم چون جدیدا احساس میکنم میفهمه دوسش دارم سعی میکنه از فاصله بگیره یا پسم بزنه

  به نظرتون بهش بگم یا سعی کنم کلا فراموشش کنم

  • دوست خوبم
   بهترین کاری که میتوانی انجام دهی این است که فاصله و حریم را رعایت کنی.
   برای مثال اینکه در اینستاگرام درخواست دادی و پاسخی نداده اند را دیگر پیگیری نکن. هر زمان بخواهند انجام میدهند و اصرار تو به معنای نادیده گرفتن فاصله هاست.
   مثلا خیلی درباره ایشان با دوستانت صحبت نکن چون هر بار که حرف میزنی خودت را وابسته تر میکنی.
   همه جملات و رفتارهای معلم ات را تفسیر نکن چون برای تو معنای شخصی خودت را دارد اما ممکن است مقصود ایشان اصلا همان چیزی که تو برداشت میکنی نباشد.

 16. fateme 1 سال قبل

  معلمم دوسم داره ها ولی باهام منطقیه باهام شوخی نمیکنه سنگینه دیگه مث قبل نمیگه دوست دارمو از این حرفا ولی با اون دختره خیلی اوکیه سرکلاس موقعه درس دادن از اسم اول خودش و اون استفاده میکنه خودش به دختره گفت من شنیدم میگفت دوست دارما بخاطر تو اسم اولتو زدم با خودم بعد این دختره دوست منم هس اما زیاد اوکیه نیسیم میاد به من میگه این حرفارو ک مثلا اون چجوری باهاش برخورد میکنه و من میدونم ک میخواد حرص منو دراده چیکار کنم معلمم با من راحتر صحبت میکنه ها تیکه میندازه و حرعای دیگع ولی چون دوسش دارم هیچی نمیگم فقط میخندم 🙂 ولی با اون دختره قشنگ صحبت میکنع و من میدونم ک من براش تکراریم و چون میدونه دوسش دارم بهم کم محلی میکنه تو سالن بهم میگفت نزار حساس بشن ولی الان میگم چرا پس با اون دختره حتی شوخیه هم میکنه جلو همه بچه ها تیک میندازه میخندن اون دختر هیچکاری نکرده برا اون چجوری انقدر اون دوسش داره اونو اخه😭😭

  • Zahra 2 ماه قبل

   وای هر چقدر حرفارو میخونم خاطره واسم زنده میشه.منم یه معلمامونو خیلی دوست داشتم.اون زیاد اهل صمیمی شدم نبود و خیلی آروم و ساکت.گهگاهی باهم حرف میزدیم اما همیشه زود رنج بودم و با یه حرف میزدم زیر گریه و در عین حال خیلی راحت میگفتم بهش عاشقتم🤪سال بعد که رفتم یه مدرسه دیگه هم پیامش میدادم ولی بیشتر وقتا ناراحت بودم از اینکه باهام خشکه و در مقابل اظهار دلتنگیم جوابی نمیده…ولی کمکم خودم فهمیدم اخلاقم باید چجور باشه.در باره ی چیزای مورد علاقش حرف میزنیم.و چیزایی که من دوست دارم یه جورایی مثل خودش رسمی شدم و دم به دقیقه دوست دارم نگفتم تا اینکه خودش اومد سمتم و اگه یه هفته پیام ندم زنگ میزنه بهم و دو سه سالیه که دو تا رفیق خوب برای همیم.کلا یه توصیه کنم به اونا که معلمشونو دوست دارن این که زیاد نگید دوستت ارم و این حرفا چون هر چی باشه اونا بزرگن و خجالت میکشن.اگه بخواین خیلی راحت میتونین سالها باهاشون مثل دوست باشین

 17. fateme 1 سال قبل

  همش الکیه عشق معلم خودش بچه هاره شوهر داره ببیخی بابا

 18. fateme 1 سال قبل

  سلام
  من کلاس ششم بودم وارد کلاس هفتم شدم روز اول اصلا خوشحال نبودم معلم ها وارد کلاس شدن و خودشون رو معرفی کردن گذشت چند روزی من ریاضیم متوسط بود معلم ریاضی وارد کلاس میشد بعد چند دقیقه ای شروع به نصیهت کردن بچه ها میکرد و مدام از من تعریف میکرد به من نگاه میکرد نمیدونم چرا احساس میکردم به من علاقه ای داره من ازش خوشم نمیومد زیاد تا اینکه فهمیدم حتی از کلاسای دیگه سراغ منو میگیره مدام از بچه ها در باره من سوال میکرده بدون اینکه من متوجه بشم خلاصه گذشت منم بهش احساس پیدا کردم اما نه زیاد دوسش داشتم گذشت این علاقه بیشتر شد طوری که مدام از اون میگفتم هر وقت با دوستانم بودم درباره اون میگفتم ولی آخرای سال بود که علاقم شدید شده بود عید شد من اصلا خوش حال نبودم از عید سال نو چون میدونسم ۱۴ روز نمیبینمش دلم تنگ میشد خلاصه من علاقمو بهش با گل دادن و هدیه دادن و نگاهام بهش فهموندم خلاصه باهام مهربون بود خیلی هوامو داشت سال تموم شد اما ما باهم صمیمینبودیم اونقدر که بهش پی ام بدم سال هفتم تابستونش خلاصه اومدیم پاییه هشتم چند روز مونده بود به مهر ماه من و دوستم به آموزشگاهش رفیم برای دیدنش تنها بود رفتیم داخل خییلیی خوشحال شد ازمون پذیرایی کرد و غیره اون روز خیلی باهام مهربون وصمیمانه رفتار کرد اونجا علاقم خییلیی شدید شد گذشت اومدیم هشتم من فهمیدم تو کلاسی افتادم که اون دبیر من نیس انقدر ناراحت بودم که فقط تا یک هفته گریه میکردم بدون اینکه بفهمه یه روز دیگه تحمل نکردم رفتم گفتم خانم تروخدا بیاید کلاس ما دبیر ما بشین گفت نمیشه که گفت بزار برم صحبت کنم بیام دبیر تفکرتون بشم خلاصه گذشت فردای اون روز دیدم عه اومد سر کلاس ما انقدریی خوشحال شدم که پریدم هوا بعد گفت من دبیر تفکرتونم و فقط دوشنبه ها میام سر کلاستون ناراحت شدم ولی باز اونم خوب بود گذشت چند روزی زمان هاییی که میخواست بره آموزشگاه منم باهاش تا خونمون میرفتم باهاش تو راه باهم صحبت میکردیم من بهش گفتم خییلیی دوستون دارم خییلیی خلاصه روزها میگذشت و من علاقمو بهش میگفتم اون روز باعث شد من تو تلگرام باهاش چت کنم استیکر عاشقونه میفرستادم و غیره بهش میگفتم عشقم 🙂 اونم قلب میداد گذشت رابطمون خییلیی بهتر شده بود من وابسته تر شده بودم تو تلگرام راحت تر باهاش صحبت میکردم بعد چند روزی حس میکردم سرد شده اخه میومد سر کلاسمون نگاهم نمیکرد خیلی کم انگار حسی نداش دیگه گفتم شاید چیزی شده هفته بعد یکی از بچه ها براش گل اورد خیلی خوش بو بود داد بهش خیلی خوشحال شد دوباره هفته دیگه هم اورد معلم ریاضیمون که دببر تفکر ما بود اون شاگردی که براش گل اورده بودو اورد جلو نشوند من خیلی حسادت میکردم ولی به روم نمیاوردم با اون شاگرده اوکی شده بود فقط بخاطر دوتا گل 😐 چندروز که میرفتم پیشش احساس میکردم بزور دارع باهام صحبت میکنه میدیدم با اون صمیمیتره بعد تو تلگرام بهش پیام میدادم مث قبل نبود بودا اما نه مث مث قبل ک خوب بودیم بعد چند روز منم براش هر روز گل میبردم هر روز خوشحال میشد هدیع میبردم خوشحال میشد خوب بود اما سرد ولی هنوز از بچه ها میپرسید حالو احوالمو درسامو گذشت چند روز بعد فهمیدم باهم چت میکنن تو تلگرام خب بالاخره حسودیم میشد میخواسم ببینم چت کردنش با من چجوریه با اون چجوریه اما نشد که بفهمم بعد وقتایی که یه معلم تو دفتر ازم تعریف میکرد بهم میگفت اونم خوشش میومد زمانی ک میفهمید ازم راضین باهام صمیمی میشد بهتر راحت تر ولی یکی دوبار گوشی بردم فهمیدن باهام سرد شد ازم ناراحت بود میگفت خیلی ساده ای 😐گذشت معلم ریاضی خودمم ازم راضی بود اونم فهمید کع این دبیر هم راضی تشویقم میکرد ولی وقتایی که میومد کلاسمون دوشنبه ها هر کاری داشت میگفت اون شاگرده بیاد اون دختره بهم بر میخورد من ک صمیمی ترم چرا به من نمیگع کاراشو خلاصه میومدم خونه گریه میکردم اشک میریختم حتی دستمم با تیغ خط خطی کردم تو اینستا استوری میزدم با اول اسم اون غمگین دلنوشته میدید فک میکنم فهمیده بود منظورم با اونه اره فهمیده بود اما به روم نماورد گذشت سال تموم شدو این چیزا رابطش با اون بهتر شده بوود منم ک افسرده افسردع گذشت تو تابستون هفته ای دو سه بار میرفتم میدیدمش باهام خوب بود خیلی باهم راحت شده بودیم تو تابستون من تو تلگرام ازش وقتی سوال میپرسیدم و قلب میدادم سنگین تر شده بود قلب نمیداد بعضی وقتا صمیمی صحبت مبکرد بعضی وقتا رسمی زمانی ک رسمی میگفت ناراحت میشددم میگفتم نکنه دیگع خوشش نمیاد ولی دوسم داره بهم تو سال هشتم میگفت تو با بقیه فرق داری من اصلا تورو با بقیه مقایسه نمیکنم ولی تو عمل احساس میکردم از من خوشش نمیاد محل نمیدادخلاصه اومدیم نهم امسال من فهمیدم وای امسالم دبیرم نیس انقدر انقدر گریه کردم خودشم فمیده بود هر روز ینی پیش مدیر بودم مدیریتمونم عوض شده بود هر روز پیشش بودم خون گریه میکردم بعد یه اتفاقی هم افتاده بود معلمی ک دوسشش دارم باهام قهر بود باهام صحبت نمیکرد از اون بد تر اون دختره هم شاگردش شده بود در صورتی که اون دختره این دبیرو نمیخواس دبیری که من شاگردش بودمو میخواس حتی چند بار رفت اداره ک کلاسشو عوض کنه این معلم قبل بحثمون گفتم یکی هس شمارو نمیخواد میخواد بره یه کلاس دیگه گفت اسمشو بگو باهاش رفتارم بهتر بشه من فهمیدم که فهمیده طرف کیه گفتم نگم بهتره یه نفر دیگرو گفتم خلاصه فهمید اما وقتی فهمید علاقشو نصبت بهش بیشتر کرد😐 دروغ گفته لود بهونه بود اون حرف این اونو دوس داشت الکی میگفت اسمشو بگو باهاش بهتر بهشم که به درسش ضرر نخوره بعد گذشت منو اون باهم رابطمون اب و شکر شده بود قبلا راحت منو میبخشید برا اشتباهاتم ولی امسال نه باهام خیلی بد حرف میزد خیلیی وقتایی هم که میرفت دفتر میشست من از دور نگاهاش میکردم اما توجه نمیکردو قیافه میگرفت ولب اون دختره ک میومد تحویلش میگرفت خلاصه مدیر فهمید من چقدر دوسش دارم دو سه باری ک رفتم پیش مدیر گفتم تروخدا کلاسمو عوض کن این چیزا اومد سر کلاس دنبال باهام حرف بزنه گفت بیا بیرون رفتم منو با خودش برد بعد گفت خب چرا درس نمیخونی مییخوای کلاستو عوض کنی چرا گفتم خانم من نمیتونم با این دبیر بسازم گفت الکی نگو تو عاشقی نمیفهمی تو عاشق اون معلمی اسمشو گفت من اشکم ریخت گفت دیدی گفتم مونده بودم اخه از کجا میدونه حتی زمانی که میرفت کلاس روبه روییمون من میزو میدادم جلو تا ببینمش فهمیده بود گفت اره قشنگ رسوام کرد گفت کلاستو عوض نمیکنم چون سال دیگه میخوای بری افسرده میشی بهت ضربه میخوره منم تعریف کردم اره ماجرارو دوسش دارم فلان بسار گفتم چیکار کنم گفت یه چند وقت پیشش نرو سمتش نرو فراموشش میکنی برات عادی میشه گذت دو روز نرفتم داشتم دیوونع میشدم دوروز نگاهاش نمیکردم اخه سمتش نمیرفتم ک باهاش حرف بزنم قهر بود بعد گذشت داشتم نابود میشدم شبا اونقدر گریه کردم که چشمام بار نمیشد گذت دیگه تحمل نیاوردم رفتم ازش بخاطر اون قضیه ک پیش اومده بود مغذرت خواهی کنم رفتم خیلی صحبت کردم خلاصه خوب شد بخشیدو اینچیزا بعد فهمید ک مدیر این حرفارو زده باهام دوباره سرد شد سلام میدادم یه سلام بدونه لبخند میزد میرفت نگامم نمبکرد بعد یه روز دیدم دیت اون دختررو گرفته داره شوخی میکنه باهاش من یهو بغضم ترکید رفتم تو حیاط فقط گریه کردم این چند روز ک انقدر گریه میکردم چشمام قرمز میشد بعد گفتم این ک منو نمیخواد با اون حال میکنه من مزاهمش نشم خلاصع از کنارش رد میشدم نگاهش نمیکردم سلامم نمدادم حتی یه بار تنها از کنار هم رد شدیم تو راه پله اون میومد پایین منم داشتم میرفتم بالا مدیر هم پایین وایساده بود من سرمو اوردم بالا دیدم جلومه بدون سلام و هیچ عکس العملی رد شدم مدیر خندبد بهش گفت اوارس کلا خخ این معلمه هم خندید خلاصه روانی شده بودم خسته شده بودم دیگه یه روز شد قرار بود بیاد کلاس ما اومد من جلو میشستم نگاهش میکردم نگاه نمیکرد منو تا اینکه نگاهش کردم اشکم ریخت دبد گفت پاشو بیا اینجا رفتم جلوش گفت تو چرا انقدر این چند روز دیوونه شدی ها چرا با خودت اینکارارو میکنی بعد گفت دیگع نمیای پیشم نیسی میخواسم بگم اره همش بخاطر کاراته رفتارات خییلیی ازش ناراحت شده بودم خییلی منو فروخت به اون وایی خدا معلمم گفته بودا بهم زیاد پیش یه ادم نرو تکراری میشی دم دست نباش اون جا بود فهمیدم ارههه درست میگفت من تکراری شدم براش اما من این کارارو فقط بخاطر دوست داشتن اون انجام دادم خلاصه بعد این برو بیاها بالاخره تونسم کلاسمو عوض کنم عوض کردم الانم لاهام خییلیی خوب شده صمیمی اما هندز با اون خوش رفتار تره این دختره از دست معلم ناراحت شده بود قهر بود این همچین تحویلش گرفت من موندم گفتم من بدبخت کافیه ناراحت بشم ازش اصلا براش مهم نیس راحت فراموشم میکنه 🙂 دیگه مث قبل روم نمیشه بگم دوست دارم الان از اون قضیه ۳۴ ماهه میگذره الان باهم خیلی خوبیم اما هنوز اون احساس میکنم حسم بک طرفس و دوسم داره اما ن زیاد کم میدونی ادم زیادی باشه دلو میزنه :)این قضیه دوس داشتن من نسبت به اون خانوادم نمیدونن فقط منو اون و بچه های مدریه واینکه بچه اا فقط میدونن کع در حد معلم دوسش دارم اما من عاشقشم براش یه پلاک طلا هم خریدم دادم اخه من واقعا دوسش دارم بهش میگفتم پارسال بهم میگفت عاقل تر باش اخه موندم چرا همش با اون دختره خوبه اخه اون دختره بیش از حد به معلم نزدیک میشه میره میبوسشون دست میزاره رو شونه هاشون باهاشون صمیمانه حرف میزنه اما من رعایت میکنم بالاخره احتام باید بزاری نباید بیش از حد باشه اما اون با این چاپلوس بازیاش تو همه چی موفق شد چیکار کنم مث قبل بشه یه چیزی یادم رفت قبل این که کلاسمو تعویض کنم یه روز زنگ ریاضی نرفتم کلاس مدیر معاون دنبالم بودنم گذشت پیدام کردن پشت ماشین بودم رفتم دفتر مدیر گفت خجالت نمیکشی گفتم من دیگه درس نمیخونم بعد زنگ خورد به معلمه گفته بود بخاطر شما بوده رفتم خونه بهش پیام دادم گفتم من دیگع دوستداشتن شمارو نمیخوام من شمارو فراموش میکنم شما هم منو بعد چند ساعت بهم زنگ زد باهام حرف زد گفت من دوست دارم خلاصه باهام حرف زدو خیلییلی خوشحال شدم ) میبنمشون باهم خیلی حسادت میکنم داغون میشم طوری بهش عادت کردم ک چهارشنبه ها هم ک روز کاریش نیس منم نمیرم 🙁 خیلی اخه وقتی نیس حضورش حس میشه برام الان انقدر دوشس دارم که میگم به جهنم میخواد با هرکی باشه فقط باشه من ببینمش دیوونشم عاشقشم خییلیی دوسش دارممممم

  • fateme 1 سال قبل

   میخوام فراموشش کنم میگم اینا همش الکیه به هیج جا نمیرسه بعد میبینم چطور اون دختره باهاش خوبهه صمیمیه من نباشم میترسم ازم بگیرنش😭😭

 19. Mina 1 سال قبل

  سلام ببخشید من عاشق یکی از معلم هام شدم که اقارهم هست و مجرده و فاصله سنی ۱۳_۱۴ سال داریم…واقعا این عشقم بهشون شدیده و نمیدوتم چیکار کنم…دوست دارم بتونم کاری کنم که از من خوشش بیاد کمکم کنید!

  • پاسخ خانم دکتر سلیقه دار : دوست خوبم
   در ارتباط بین معلم و شاگرد همیشه رعایت حرمت و احترام به فاصله ها بسیار اهمیت دارد و تفاوت نمیکند مرد باشد یا خانم. در چنین ارتباطی لازم است راه هایی مثل تلاش بیشتر و کسب موفقیت را برای جالب نظر معلم در پیش بگیری چون دست کم ضرری برایت ندارد. اما اگر تصور کنی ابراز عشق و علاقه به شیوه های دیگر میتواند او را متوجه تو کند اشتباه است. چون این قبیل جلب توجه اغلب هم با شکست در مقصود تو همراه است.
   در ضمن فراموش نکن که نباید بر این احساس و عشق به وجود آمده به عنوان یک ارتباط قلبی دائمی که منجر به ازدواج بشود تکیه کنی. اگر با این تصور درگیر ارتباط شوی آسیب های بیشتری را شامل حال خودت میکنی.

 20. سارینا 1 سال قبل

  سلام من ۱۵ سالمه معلم تفکرم رو خیلی دوس دارم بیش از اندازه نمیدونم چجور ابراز علاقه کنم هر روزم جلوی بچه هاضایعم مینه ولی من هرو روز و همه جا حی شباا خوابشو میبینم انقد دوستش دارم ولی نمیدونم چراا اینجوری

  لطفا خواهش مکینم کمکم کنید

  • دوست خوبم
   مراقب باش که اصرار زیاد تو برای ابراز علاقه کار دستت ندهد چون گفتی معلمت تو را در کلاس ضایع میکند و … معنایش این است که احتمالا ایشان از علاقمندی تو مطلع هستند و به همین دلیل ناخودآگاه برای اینکه مانع علاقمندی و وابستگی تو شوند این کار را نمیکنند یا چندان پای بند به حرفه معلمی نیستند که برای جلب توجه بیشتر تو این کار را می کنند‌
   در هر دو حالت آسیب ها متوجه تو است و مناسب نیست که اصراری بر بیان احساس و علاقمندی خودت داشته باشی و وابسته تر شوی.
   با این حال بهترین کار برای تو این است که از علاقمندی به ایشان راهی برای تلاش بیشتر در تحصیل و کسب موفقیتهای بیشتر و بالاتر پیدا کنی و با خودت قرار بگذاری که به عنوان یک دانش آموز نمونه و موفق در یاد ایشان بمانی.

 21. Gh. H 1 سال قبل

  سلام من ۱۴سالم انقدر از معلم ریاضیم خوشم مياد که به نظرم هیچکس نميتونه بفهمه.
  اونم فهمیده دوسش دارم ولی نه به این شدت میشه بگين چی کار کنم بخدا دیگه روانی شدم ریاضیم نمرم از ۱۸تا۲۰دیگه نمیدونم راه حل بدین please me

  • پاسخ مشاور سایت : دوست خوبم
   آفرین به تو که با پیشرفت در درس و تلاش بیشتر نشان میدهی که علاقمند هستی. این بهترین راه است و ضرر نمیکنی. حتما به همین دلیل معلمت هم خوشحال است .
   اگر فکر میکنی بیشتراز این نیاز است که احساست را بگویی باید بگویم که بیان آن تاثیر بیشتری بر این رابطه ندارد چون مهم هر دوی شما هستید و هر دو هم میدانید که این علاقه وجود دارد. چیزی که خیلی اهمیت دارد این است که کاری نکنی که ارتباط از اعتدلال خارج شود. در این صورت هم خودت آسیب میبینی هم او از ترس اینکه مبادا در آسیب دیدن تو شریک باشد بیشتر از تو فاصله خواهد گرفت.
   بنابراین به نظر میرسد بهتر است به همین میزان از ارتباط راضی باشی و با تلاش مداوم خودت و او را راضی و خوشحال نگهداری.

 22. علی قدیانی 1 سال قبل

  سلام من به پسر ۱۴ ساله هستم و معلمم ۲۷ ساله.
  من ازش به شدت خجالت میکشم با اینکه چند بار اومده خونمون و چند بار باهم رفتیم استخر،حتی نمی تونم ازش سوال بپرسم.
  .
  .
  .
  .
  .
  بنظر شما چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • نوجوان‌ها 1 سال قبل

   کاربر عزیز “علی قدیانی”
   خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:
   دوست خوبم

   اگر میتوانی در حد سلام و احوالپرسی و گفتگوی معمولی با ایشان ارتباط بگیری نگران نباش حس خجالت تو به مرور از بین میرود
   اما اگر در همین حد هم حس خجالت داری و نمی توانی ارتباط برقرار کنی در این صورت بهترین برای تو این است که خودت را مجبور کنی تا مثلا حرف بزنی، نکته ای بگویی احوال پرسی کنی و …

   اگر خواستی این راه را انتخاب کنی یادت باشد که به خودت القا کنی که میتوانی و این توانایی را در خودت پررنگ تر کنی.

   موفق باشی
   نشریه اینترنتی نوجوان ها

   • تنها 2 ماه قبل

    سلام لطفا راهنماییم کنین
    ۱۴سالع هستم
    تو کلاس پنجم عاشق معلمون شدم معلم ورزش
    ازش خجالت میکشیدم اونمدخیلی با کلاس بود
    من الان کلاس هفتم هستم اونم رفته یه حایه دیگه عاشقشم نمیدونم کجا پیدا س کنم
    دوستم میره باشگاهش ولی نمیگه باشگاهش کجاست
    منم دلتنگشم الانم به خاط کروناا کاناال زدن میگم شمارشوذبده نمیده
    چیکار کنم

    • پاسخ خانم دکتر سلیقه دار:وست خوبم
     تصور میکنم احتمالا دوست تو با همان معلم ارتباط ندارد، فکر میکنم آنقدر او را دوست داری و این حساسیت تو را دوستت میداند شخید جوری تو را به اصطلاح سر کار گذاشته است و با معلم تو ارتباطی ندارد وگرنه چه دلیلی دارد که اسم باشگاهش را هم به تو نگوید!
     اما حالا اگر واقعیت داشته باشد و او با معلم در ارتباط باشد ممکن است از ترس اینکه تو مدام مزاحم ایشان باشی این کار را میکند و شماره را نمی‌دهد.
     در این صورت لازم است به دوستت اطمینان بدهی که چنین اتفاقی رخ نمی‌دهد و تو فقط میخواهی از حال ایشان مطلع شوی. برای این کار هم لازم است ابتدا دوستت از‌معلم اجازه بگیرد و بعد ارتباط شما را برقرار کند.
     در صورتی که هیچ راهی جواب نداد، امیدت را از دست نده
     جوینده یابنده است و حتما از راه دیگری این ارتباط فراهم می‌شود.

 23. گردانیا 1 سال قبل

  سلام من همون گردانیا کلاس هشتمم قبلا هم پیام داده بودم منم مثله بقیه دخترا عاشق معلم خانومم شده بودم تابستونم کمی بهش پیام میدادم خوب بود ولی امسال اخساس میکنم یکم مغرور شده ی عکسی از خودش تو اینترنت بود تو مسابقات گشوری برنده شده بود منم براش فرستادم بد فردا مدرسه اومد گفت عکسارو از کجا اوردی البته با خنده منم گفتم از اینترنت ……بد گفت بچه های امروزی نمیدونم چشه ادمو در میارن نمیدونم دقیق چی بود ولی احساس کردم مزاحمش بودم ناراحت شدم خیلی حالا این ب کنار من هر کاری میکنم که اون بفهمه همه حا ب فکرشم ولی انگار نه انگار منم عکسرو فرستادم ک بفهمه ب یادشم ولی انگار ن انگار احساس میکنم از چشش افتادم من امسال برایه خودم برنامه ریخته بودم ک بخاطر اون امسال نمرم نوزده بشه اسممو بزنن تو مدرسه خانوم ببینه ولی با این کارا خیلی ناراحتم میکنه نمیدونم شایدم من الکی ناراحت شدم ولی شما کمکم کنید چون شما خیلی بیشتر احساسلت منو درک میکنید

 24. نوجوان‌ها 2 سال قبل

  کاربر عزیز “Reyhanegoli”
  خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:
  دوست خوبم
  اینکه توانستی به مناسبت روز معلم به او هدیه بدهی یعنی یک بار توانستی احساست را به او بگویی و نشان میدهد میتوانی از عهده این کار برآیی.
  یادت باشد که معلمان معمولا احساس بچه ها را فراموش نمیکنند و اغلب هم میتوانند درک کنند که گاهی دانش آموران مانند تو در بیان علاقمندی شان موفق نیستند. خوب با همه این احوال نتیجه روشن است. تو باید تلاش کنی به سادگی فقط با او باب حرف زدن را باز کنی.دنبال راههای پیچیده نباش. همین که در مدرسه خودت را مجبور کنی که با دیدنش جلو بروی و سلام کنی یعنی توانستی حست را منتقل کنی.
  بنابراین کارهای ساده مثل سلام و علیک و گاهی پرسش درسی یا گاهی پرسش از او درباره یک معلم دیگر که مثلا آیا میداند کجا هستن یا برای مثال با خانم … کار داری و از او میپرسی که ممکنه صداشون کنند یا تشکر درباره شیوه گذشته آموزشی ایشان که روی تو تاثیر زیادی داشته …. همه بسیار ساده کمک میکند راه ارتباط باز شود و از همین طریق به مرور خواهی توانست که علاقمندی ات را بیان کنی و نشانشان دهی که دوستشان داری.
  موفق باشی
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 25. Reyhanegoli 2 سال قبل

  سلام وقت بخیر .
  می خواستم بگم من ۳ سال پیش از معلم شیمی ام خوشم اومد و با طبق برنامه هایش پیش رفتم و تونستم موفقیت های زیادی رو کسب کنم و هر سال بیشتر عاشقش می شدم و سال بعدش هم با اینکه معلم من نبود روز معلم براش کادو خریدم و سال بعد از اون موقع یعنی ۲ سال بعد معلم تست درس شیمی ام شد و هر روز بیشتر عاشقش می شدم ولی خجالت می کشیدم بهش بگم دوستش دارم . امسال هم اولین روز کلاس های تابستونی در مدرسه ام دیدمش ولی سعی کردم بهش نگاه نکنم و رد بشم چون واقعا خجالت می کشیدم بهش سلام کنم ولی من دوستش دارم . چه جوری می تونم بهش بفهمونم که دوستش دارم چون واقعا الان دلم خیلی تنگه . ممنون میشم راهنمایی ام کنید

  • yekta 1 سال قبل

   حتما نباید بکی دوست دارم که

 26. نوجوان‌ها 2 سال قبل

  کاربر عزیز “مهدی”
  خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:
  دوست خوبم
  احساس خجالت در شرایط سنی تو چندان بعید و دور از ذهن نیست. به هر حال او معلمت است و سالها هم از تو بررگتر است. اما با این همه اگر دوست داری با او راحت تر باشی چاره ای نداری جز اینکه دنبال بهانه بگردی تا با او گفتگو کنی. خیلی هم سخت نیست پیدا کردن موضوع گفتگو و یا وارد شدن به بحث ایشان میتواند با یک سوال کوتاه یا یک کلمه در تایید حرفشان انجام شود و حالا بهانه و فرصت برای ارتباط بیشتر هست.
  هر قدر این قبیل گفتگوها بیشتر شود و هر قدر تو بیشتر بزرگتر شوی میبینی که دیگر کمتر این احساس خجالت یا کمرویی سراغت می آیند.
  موفق باشی
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 27. مهدی 2 سال قبل

  من یه معلم دارم خیلی روابطمون خوبه حتی اومده خونمون ولی ازش به شدت خجالت میکشم کمکم کنید این خجالت بر کنار بشه من تازه ۱۴ سالمه و اونم ۲۷

 28. نوجوان‌ها 2 سال قبل

  کاربر عزیز “نادیا مرادی”
  خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:
  دوست خوبم
  فکر میکنم درباره اینکه حد خودت را نگه داری دچار سوبرداشت شدی. منظور از متعادل رفتار کردن این است که بتوانی به راحتی احساست را بیان کنی و حرف و منظورت را بگویی اما در فتار و احساست مدیریت داشته باشی و تعادل برقرار کنی. و فکر میکنم تو برعکس عمل کردی. حرف و احساست را نمیگویی و در درون با زیاده روی خودت را فرسوده میکنی و حتی به خودت آسیب زدی.
  همین رفتارها میتواند برای معلمت نگران کننده و دور کننده باشد. نمیدانم او اصلا از این ماجراها خبر دارد یا نه ولی اگر بداند در این صورت منطقی است که برای این رابطه خیلی مراعات های دیگر داشته باشد.
  حالا بیا فرض کنیم او چیزی نمیداند در این صورت اولین کار این است که سعی کنی بر خودت مسلط شوی و وقتی خیلی دلتنگ هستی و میخواهی به خودت صدمه بزنی به جایش کاری را انجام دهی که احساست را ارام میکند. برای هر فردی این کار تفاوت دارد ممکن است با نوشتن یک متن یا خواندن یک کتاب یا هر کار دیگری بتوانی خودت را آرام کنی. با این فعالیتها به مرور مدیریت بر احساسات را یاد میگیری و تازه آن وقت آمادگی داری که با خیال راحت برای ادامه ارتباط با معلمت برنامه ریزی کنی که البته این کار حتی با رفتن معلمت از مدرسه ممکن است چون اکنون عصر ارتباطات است.
  اگر فرد موفقی در حد شناسی رابطه و در مدیریت احساساتت باشی در این صورت میتوانی اطمینان داشته باشی که معلمت از این ارتباط استقبال خواهد کرد و این رابطه ادامه دار خواهد بود.
  موفق باشی
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 29. نادیا مرادی 2 سال قبل

  سلام من به شدت خیلی خیلی خیلی خیلی زیادی دبیر زبان انگلیسیم رو دوست دارم و از بیان کلمه هایی مثل عاشقتم و خیلی دوستت دارم متنفرم و متاسفانه شخصیت به شدت مغروری دارم و این باعث شده که بعد از سه سال حتی بهش نگفتم که دوسش دارم اما از نگاهام و رفتارم شاید مشخص بوده نمی دونم من تازه ۱۵ ساله شدم و حتی نمی دونم دبیرم دقیقا چند سالشه چون شخصیت مغرورم این اجازه رو نمیده که ازش بپرسم شاید هم احساس می کنم که بی احترامیه به هر حال حد خودمو می دونم. دبیرم متاسفانه سال پیش از مدرسمون رفت و من همه ی تابستونم هلاک شدم از گریه و ناراحتی کارم به بستری شدن در بیمارستان و قرص و روانپزشک کشید.ولی حتی نتونستم بهش بگم. هر موقع می خواستم ببینمش از شدت استرس و هیجان دیدنش حالم بد می شد و تا نمی رفتم بیمارستان و سرم و آمپول نمی زدم نمی تونستم برم سر کلاسش و یکبار هم بخاطرش تا دم مرگ رفتم. من زرنگ ترین دانش آموزش سر کلاس بودم و اون همیشه ازم تعریف می کرد و راستش اونم دوستم داشت و از من خوشش میومد اما از وقتی رفت احساس می کنم سرد شده همیشه با خودم میگم نکنه علاقتمو فهمیده و می خواد ازم دوری کنه تا به من آسیبی نرسونه . خلاصه من خیلی پریشونم و همش دارم قرص اعصاب می خورم خواهشا کمکم کنید … متشکرم از لطفتون

 30. نوجوان‌ها 2 سال قبل

  کاربر عزیز “شاینا”
  خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:
  دوست خوبم
  متاسفانه در این زمینه تخصصی ندارم ولی میدانم که بهترین هدیه ها این است که کاری مورد تایید و قبول او انجام دهی. معمولا این طور کارها هدیه های ماندگارتری هستند برای مثال فکر کن تا به حال سفارشی کرده بوده نصیحتی یا توصیه ای داشته اگر اینطور است طبق نظرش آن کار را شروع کن و در کنار هدیه ساده ای که برایش گرفتی به او بگو که طبق نظر او فلان کار را شروع به انجام کرده ای.
  موفق باشی
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 31. شاینا 2 سال قبل

  سلام
  من خیلی به یکی از معلم هام علاقه دارم خیلی زیاد عاشقش هستم در این حد
  بهش گفتم و اونم اینو میدونه
  اون خیلی تو مشکلات زندگیم بهم کمک کرد و خیلی منو درک میکنه من ۱۴سالمه و اون۳۲سالشه من چندبار براش کادو خریدم و بهش دادم حالا نمیدونم برای تولدش چیکار کنم میخوام سنگ تموم بزارم میخوام خیلی خوشحالش کنم خیلی زیاد یه راه حل بدین لطفا ممنونم

 32. نوجوان‌ها 2 سال قبل

  کاربر عزیز ؛ملی؛
  خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:
  دوست خوبم
  به نظرم بهتر است در مورد کاری که احساس خوبی نسبت بهش نداری اقدام نکنی
  اگر میدانی که بغل کردن ممکن است حس بدی به تو دهد از این کار صرف نظر کن
  برای بیان احساست، نوشتن نامه و بیان شفاهی و یا هدیه دادن گزینه های خوبی هستند.
  ضمن اینکه اگر بتوانی به خاطر او و برای اینکه زبانت را تقویت کنی به یاد او کلاس خواهرش را جدی تر بگیری هم تحمل این کلاس برایت راحت می شود و هم می توانی بعدها به او بگویی که به خاطر او این قدر پیشرفت داشتی که این خودش نوعی ابراز احساس محبت است.
  موفق باشی
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 33. ملی 2 سال قبل

  من تا حالا معلم های زیادی داشتم اما این بار یه معلم زبان دارم که خیلی بهش علاقه دارم. من تا حالا نتونستم بهش بگم که دوسش دارم و متاسفانه دیگه اون معلم من نیست البته فعلا.
  خواهرش معلممه ولی خیلی بد اخلاقه.
  شما پیشنهاد بدین که من چطور میتونم با خواهرش بسازم و چطوری خجالت نکشم و بغلش کنم.
  احساس بدی نسبت به بغل کردن دارم چون فکر میکنم که اگه بغلش کنم ازم بدش خواهد آمد.

  • yekta 1 سال قبل

   البته باید دقت کنی که دوست داشتن معلم ها هم حدی داره و تو باید به اواحترام بکراری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید