, ,
,

پرسش

من از سال پیش یعنی بهمن ماه عاشق معلم ریاضیم شدم. خیلی خوبه مثلا اون تیکه کلمه هایی که داره منو دیوونه میکنه. تا ۲۹ بهمن اصلا خبری نداشت که من بهش علاقه دارم اما ۲۹ بهمن تولدش بود. من براش گل خریدم و با بچه ها با هم تولدش رو گرفتیم و اون روز دوستم بهش گفت که من اونو دوس دارم. اونم گفت چند سال پیش هم یه دانش آموزی داشتم اونم منو خیلی دوس داشت. اونم به من ابراز علاقه میکرد مثلا تو کلاس با نگاهاش.
گذشت تا رسید جشن ۴ شنبه سوری. اون روز تو کلاسش خیلی حرف زدیم. گفت من مثل اون شاگرد قبلیش نیستم. گفت اون هی به من پی ام میداد منم خجالت میکشیدم بهش پی ام بدم اما بعد از اون حرفش دادم.
مثلا اون روز محکم بغلم کرد اولین بغل کردنش بود. دستمو گرفت با هم از روی آتیش پریدیم.
عید بهش پیام میدادم حالشو میپرسیدم. از عکساش درست کردم فرستادم براش. گفت تابستون بهت عکس میفرستم رو اونا هم کار کن و فرستاد.
خلاصه، بعد عید یه روز نیومد. همه بچه ها خوشحال بودن من ناراحت. بعد از ظهر پیام دادم که چرا نیومده بودین نگرانتون شدم ولی با اونا هم اصلا دعوا نمیکنم چون اونا خیلی خوششون نمیاد.
روز معلم براش گل خریدم بغلم کرد.
همین طور الان تابستون هم به خوبی ثمر شد. به کلاساش رفتم، پیام دادم.
الان من از شما یه سوال دارم که اگه جواب بدین واقعا خیلی ممنون میشم.
اونم اینه که من هنگام پیام دادن همیشه مینویسم سلام خوبین؟ مثلا میخوام بدونم به غیر از این چیزه دیگه میتونم بنویسم؟ و راه های دیگه برای ابراز علاقه وجود داره؟ یا تو تلگرام چه جور باهاش حرف بزنم که خوب بشه؟
خودشم ۳۴ سال داره، خیلی دوسش دارم، منم ۱۵ سال دارم.
یکی هم این که یه کارایی که معلم ریاضیم بیشتر از من خوشش بیاد؟
من تلاشمو از بهمن ماه زیاد کردم و تو ریاضی نمرات خوب میگیرم. پیام دادم گل خریدم و خیلی کارای دیگه. به غیر از این کارا دیگه چه کارایی هست؟

پاسخ خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت

دوست خوبم
شیرین و جالب مینویسی و جزییات را به خوبی به یاد داری. این یکی از توانایی ها و ویژگی های توست. توجه و استفاده از این ویژگی ها باعث می شود که تو خودت باشی و رفتار نمایشی و تصنعی نداشته باشی.
برای اینکه بتوانی به خوبی احساس و علاقه ات را نشان دهی فقط کافیه خودت باشی و نقش بازی نکنی و هر زمان حسی داری با نوشته ها و پیام ها و مطرح کردن آن به زبان ساده دقیقا همان کاری هست که باید انجام دهی.
هم چنین مراقب باش که چارچوب ها را رعایت کنی و افراط در رابطه نداشته باشی. برای مثال وارد سوالات و گفتگو در مورد موضوعات شخصی معلمت نشو، بیش از اندازه عادی پیام نفرست، زندگی ات را برای اعلام اینکه او را دوست داری تعطیل نکن و نگو که مدام داری به او فکر میکنی و برای همین نمیتوانی کار دیگری انجام دهی چون او را نگران می کند و خودش را مقصر احساس می کند، برای همین رابطه اش را با تو کم خواهدکرد.
مدام درس خواندن و موفقیت هایت را بیشتر کن و بهشون اطلاع بده تا از این بابت دلگرم باشند.

موفق باشی

کاربران عزیز

شما می توانید سؤال خود را از طریق راه های زیر ارسال نمایید:

۱- ارسال پرسش از طریق دیدگاه (کادر پایین صفحه)

۲- ارسال پرسش به آدرس ایمیل info@nojavanha.com

۳- ارسال پرسش به آیدی تلگرام @site_nojavanha

برچسب ها:
13 دیدگاه تاکنون ثبت شده
 1. علی قدیانی 3 هفته قبل

  سلام من به پسر ۱۴ ساله هستم و معلمم ۲۷ ساله.
  من ازش به شدت خجالت میکشم با اینکه چند بار اومده خونمون و چند بار باهم رفتیم استخر،حتی نمی تونم ازش سوال بپرسم.
  .
  .
  .
  .
  .
  بنظر شما چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • نویسنده
   نوجوان‌ها 3 هفته قبل

   کاربر عزیز “علی قدیانی”
   خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:
   دوست خوبم

   اگر میتوانی در حد سلام و احوالپرسی و گفتگوی معمولی با ایشان ارتباط بگیری نگران نباش حس خجالت تو به مرور از بین میرود
   اما اگر در همین حد هم حس خجالت داری و نمی توانی ارتباط برقرار کنی در این صورت بهترین برای تو این است که خودت را مجبور کنی تا مثلا حرف بزنی، نکته ای بگویی احوال پرسی کنی و …

   اگر خواستی این راه را انتخاب کنی یادت باشد که به خودت القا کنی که میتوانی و این توانایی را در خودت پررنگ تر کنی.

   موفق باشی
   نشریه اینترنتی نوجوان ها

 2. گردانیا 2 ماه قبل

  سلام من همون گردانیا کلاس هشتمم قبلا هم پیام داده بودم منم مثله بقیه دخترا عاشق معلم خانومم شده بودم تابستونم کمی بهش پیام میدادم خوب بود ولی امسال اخساس میکنم یکم مغرور شده ی عکسی از خودش تو اینترنت بود تو مسابقات گشوری برنده شده بود منم براش فرستادم بد فردا مدرسه اومد گفت عکسارو از کجا اوردی البته با خنده منم گفتم از اینترنت ……بد گفت بچه های امروزی نمیدونم چشه ادمو در میارن نمیدونم دقیق چی بود ولی احساس کردم مزاحمش بودم ناراحت شدم خیلی حالا این ب کنار من هر کاری میکنم که اون بفهمه همه حا ب فکرشم ولی انگار نه انگار منم عکسرو فرستادم ک بفهمه ب یادشم ولی انگار ن انگار احساس میکنم از چشش افتادم من امسال برایه خودم برنامه ریخته بودم ک بخاطر اون امسال نمرم نوزده بشه اسممو بزنن تو مدرسه خانوم ببینه ولی با این کارا خیلی ناراحتم میکنه نمیدونم شایدم من الکی ناراحت شدم ولی شما کمکم کنید چون شما خیلی بیشتر احساسلت منو درک میکنید

 3. نویسنده
  نوجوان‌ها 4 ماه قبل

  کاربر عزیز “Reyhanegoli”
  خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:
  دوست خوبم
  اینکه توانستی به مناسبت روز معلم به او هدیه بدهی یعنی یک بار توانستی احساست را به او بگویی و نشان میدهد میتوانی از عهده این کار برآیی.
  یادت باشد که معلمان معمولا احساس بچه ها را فراموش نمیکنند و اغلب هم میتوانند درک کنند که گاهی دانش آموران مانند تو در بیان علاقمندی شان موفق نیستند. خوب با همه این احوال نتیجه روشن است. تو باید تلاش کنی به سادگی فقط با او باب حرف زدن را باز کنی.دنبال راههای پیچیده نباش. همین که در مدرسه خودت را مجبور کنی که با دیدنش جلو بروی و سلام کنی یعنی توانستی حست را منتقل کنی.
  بنابراین کارهای ساده مثل سلام و علیک و گاهی پرسش درسی یا گاهی پرسش از او درباره یک معلم دیگر که مثلا آیا میداند کجا هستن یا برای مثال با خانم … کار داری و از او میپرسی که ممکنه صداشون کنند یا تشکر درباره شیوه گذشته آموزشی ایشان که روی تو تاثیر زیادی داشته …. همه بسیار ساده کمک میکند راه ارتباط باز شود و از همین طریق به مرور خواهی توانست که علاقمندی ات را بیان کنی و نشانشان دهی که دوستشان داری.
  موفق باشی
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 4. Reyhanegoli 4 ماه قبل

  سلام وقت بخیر .
  می خواستم بگم من ۳ سال پیش از معلم شیمی ام خوشم اومد و با طبق برنامه هایش پیش رفتم و تونستم موفقیت های زیادی رو کسب کنم و هر سال بیشتر عاشقش می شدم و سال بعدش هم با اینکه معلم من نبود روز معلم براش کادو خریدم و سال بعد از اون موقع یعنی ۲ سال بعد معلم تست درس شیمی ام شد و هر روز بیشتر عاشقش می شدم ولی خجالت می کشیدم بهش بگم دوستش دارم . امسال هم اولین روز کلاس های تابستونی در مدرسه ام دیدمش ولی سعی کردم بهش نگاه نکنم و رد بشم چون واقعا خجالت می کشیدم بهش سلام کنم ولی من دوستش دارم . چه جوری می تونم بهش بفهمونم که دوستش دارم چون واقعا الان دلم خیلی تنگه . ممنون میشم راهنمایی ام کنید

 5. نویسنده
  نوجوان‌ها 4 ماه قبل

  کاربر عزیز “مهدی”
  خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:
  دوست خوبم
  احساس خجالت در شرایط سنی تو چندان بعید و دور از ذهن نیست. به هر حال او معلمت است و سالها هم از تو بررگتر است. اما با این همه اگر دوست داری با او راحت تر باشی چاره ای نداری جز اینکه دنبال بهانه بگردی تا با او گفتگو کنی. خیلی هم سخت نیست پیدا کردن موضوع گفتگو و یا وارد شدن به بحث ایشان میتواند با یک سوال کوتاه یا یک کلمه در تایید حرفشان انجام شود و حالا بهانه و فرصت برای ارتباط بیشتر هست.
  هر قدر این قبیل گفتگوها بیشتر شود و هر قدر تو بیشتر بزرگتر شوی میبینی که دیگر کمتر این احساس خجالت یا کمرویی سراغت می آیند.
  موفق باشی
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 6. مهدی 4 ماه قبل

  من یه معلم دارم خیلی روابطمون خوبه حتی اومده خونمون ولی ازش به شدت خجالت میکشم کمکم کنید این خجالت بر کنار بشه من تازه ۱۴ سالمه و اونم ۲۷

 7. نویسنده
  نوجوان‌ها 4 ماه قبل

  کاربر عزیز “نادیا مرادی”
  خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:
  دوست خوبم
  فکر میکنم درباره اینکه حد خودت را نگه داری دچار سوبرداشت شدی. منظور از متعادل رفتار کردن این است که بتوانی به راحتی احساست را بیان کنی و حرف و منظورت را بگویی اما در فتار و احساست مدیریت داشته باشی و تعادل برقرار کنی. و فکر میکنم تو برعکس عمل کردی. حرف و احساست را نمیگویی و در درون با زیاده روی خودت را فرسوده میکنی و حتی به خودت آسیب زدی.
  همین رفتارها میتواند برای معلمت نگران کننده و دور کننده باشد. نمیدانم او اصلا از این ماجراها خبر دارد یا نه ولی اگر بداند در این صورت منطقی است که برای این رابطه خیلی مراعات های دیگر داشته باشد.
  حالا بیا فرض کنیم او چیزی نمیداند در این صورت اولین کار این است که سعی کنی بر خودت مسلط شوی و وقتی خیلی دلتنگ هستی و میخواهی به خودت صدمه بزنی به جایش کاری را انجام دهی که احساست را ارام میکند. برای هر فردی این کار تفاوت دارد ممکن است با نوشتن یک متن یا خواندن یک کتاب یا هر کار دیگری بتوانی خودت را آرام کنی. با این فعالیتها به مرور مدیریت بر احساسات را یاد میگیری و تازه آن وقت آمادگی داری که با خیال راحت برای ادامه ارتباط با معلمت برنامه ریزی کنی که البته این کار حتی با رفتن معلمت از مدرسه ممکن است چون اکنون عصر ارتباطات است.
  اگر فرد موفقی در حد شناسی رابطه و در مدیریت احساساتت باشی در این صورت میتوانی اطمینان داشته باشی که معلمت از این ارتباط استقبال خواهد کرد و این رابطه ادامه دار خواهد بود.
  موفق باشی
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 8. نادیا مرادی 4 ماه قبل

  سلام من به شدت خیلی خیلی خیلی خیلی زیادی دبیر زبان انگلیسیم رو دوست دارم و از بیان کلمه هایی مثل عاشقتم و خیلی دوستت دارم متنفرم و متاسفانه شخصیت به شدت مغروری دارم و این باعث شده که بعد از سه سال حتی بهش نگفتم که دوسش دارم اما از نگاهام و رفتارم شاید مشخص بوده نمی دونم من تازه ۱۵ ساله شدم و حتی نمی دونم دبیرم دقیقا چند سالشه چون شخصیت مغرورم این اجازه رو نمیده که ازش بپرسم شاید هم احساس می کنم که بی احترامیه به هر حال حد خودمو می دونم. دبیرم متاسفانه سال پیش از مدرسمون رفت و من همه ی تابستونم هلاک شدم از گریه و ناراحتی کارم به بستری شدن در بیمارستان و قرص و روانپزشک کشید.ولی حتی نتونستم بهش بگم. هر موقع می خواستم ببینمش از شدت استرس و هیجان دیدنش حالم بد می شد و تا نمی رفتم بیمارستان و سرم و آمپول نمی زدم نمی تونستم برم سر کلاسش و یکبار هم بخاطرش تا دم مرگ رفتم. من زرنگ ترین دانش آموزش سر کلاس بودم و اون همیشه ازم تعریف می کرد و راستش اونم دوستم داشت و از من خوشش میومد اما از وقتی رفت احساس می کنم سرد شده همیشه با خودم میگم نکنه علاقتمو فهمیده و می خواد ازم دوری کنه تا به من آسیبی نرسونه . خلاصه من خیلی پریشونم و همش دارم قرص اعصاب می خورم خواهشا کمکم کنید … متشکرم از لطفتون

 9. نویسنده
  نوجوان‌ها 5 ماه قبل

  کاربر عزیز “شاینا”
  خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:
  دوست خوبم
  متاسفانه در این زمینه تخصصی ندارم ولی میدانم که بهترین هدیه ها این است که کاری مورد تایید و قبول او انجام دهی. معمولا این طور کارها هدیه های ماندگارتری هستند برای مثال فکر کن تا به حال سفارشی کرده بوده نصیحتی یا توصیه ای داشته اگر اینطور است طبق نظرش آن کار را شروع کن و در کنار هدیه ساده ای که برایش گرفتی به او بگو که طبق نظر او فلان کار را شروع به انجام کرده ای.
  موفق باشی
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 10. شاینا 5 ماه قبل

  سلام
  من خیلی به یکی از معلم هام علاقه دارم خیلی زیاد عاشقش هستم در این حد
  بهش گفتم و اونم اینو میدونه
  اون خیلی تو مشکلات زندگیم بهم کمک کرد و خیلی منو درک میکنه من ۱۴سالمه و اون۳۲سالشه من چندبار براش کادو خریدم و بهش دادم حالا نمیدونم برای تولدش چیکار کنم میخوام سنگ تموم بزارم میخوام خیلی خوشحالش کنم خیلی زیاد یه راه حل بدین لطفا ممنونم

 11. نویسنده
  نوجوان‌ها 1 سال قبل

  کاربر عزیز ؛ملی؛
  خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:
  دوست خوبم
  به نظرم بهتر است در مورد کاری که احساس خوبی نسبت بهش نداری اقدام نکنی
  اگر میدانی که بغل کردن ممکن است حس بدی به تو دهد از این کار صرف نظر کن
  برای بیان احساست، نوشتن نامه و بیان شفاهی و یا هدیه دادن گزینه های خوبی هستند.
  ضمن اینکه اگر بتوانی به خاطر او و برای اینکه زبانت را تقویت کنی به یاد او کلاس خواهرش را جدی تر بگیری هم تحمل این کلاس برایت راحت می شود و هم می توانی بعدها به او بگویی که به خاطر او این قدر پیشرفت داشتی که این خودش نوعی ابراز احساس محبت است.
  موفق باشی
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 12. ملی 1 سال قبل

  من تا حالا معلم های زیادی داشتم اما این بار یه معلم زبان دارم که خیلی بهش علاقه دارم. من تا حالا نتونستم بهش بگم که دوسش دارم و متاسفانه دیگه اون معلم من نیست البته فعلا.
  خواهرش معلممه ولی خیلی بد اخلاقه.
  شما پیشنهاد بدین که من چطور میتونم با خواهرش بسازم و چطوری خجالت نکشم و بغلش کنم.
  احساس بدی نسبت به بغل کردن دارم چون فکر میکنم که اگه بغلش کنم ازم بدش خواهد آمد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

,

پرسش

من یک دختر ۱۵ ساله هستم و حدود دو سال و بیشتر عاشق یکی از معلمینم هستم. ایشون واقعا تنها از نظر من خوب نیستن بلکه همه دوستانم از اون خوششون میومد ولی خب من عاشقش بودم. همرا ایشون بودن در یک سال تحصیلی برام بسیار شیرین بود و درسته در اون مواقع خیلی گریه میکردم اما حالا که به قولی عاقل تر شدم درک میکنم که گریه هیچ فایده ای نداره و همین طور که وجود ایشون کلا پایه اساسی برای تمام موفقیت ها و اشتیاق ها و… برایم بوده و خوشحالم که با چنین انرژی مثبتی در سنین نوجوانی ام روبه روشدم. و حتی حالا هم با این که عشقم به ایشون هر روز بیشتر و بیشتر میشه هیچ مشکلی در هیچ کجای زندگیم ندارم و رابطم با خانوادم هم عالیه. خلاصه من ایشون رو فقط و فقط به خاطر خودش میخوام و اصلا تو عشقم سن و جنسیتش رو در نظر نگرفتم. خلاصه ماجرا از جایی شروع شده که: این معلم من فقط یک سال با من بود و خودش هم میدونه که دوسش دارم البته دوستام بهش گفته بودند و بعد از فهمیدنش چند مدتی با من سرد بود و بعد مدتی وقتی همه از کلاس رفته بودند و من مونده بودم و اون منو بغل کرد و گفت که اونم دوسم داره و… بعد با هم رفتیم. بعد از اون هم هی باهام سرد میشد و بعضی وقتا تحویلم میگرفت (و از من قایم و به ادعای خودش میگفت که این کارو بخاطر این میکنه که ازش دل بکنم) خب بعد از اون سال یک سال بعد تو مدرسه دیگه ای به دیدنش رفتم و کلی خوشحال شد و بغلم کرد و منو بوسید و هی سر کلاس بهم زیر چشمی نگاه میکرد و میخندید و بهم گفت که خیلی دلش برام تنگ شده بود. بعد از اون روز من تصمیم گرفتم بعد یک هفته دوباره به دیدنش برم و اون روز منو اصلا تحویل نگرفت و حتی نیم نگاهی هم به من نکرد (شاید دلیلش این بود که معاون و مدیر اونجا بودن ولی به هر حال…) بعد از اون ماجرا هم یک روز اتفاقی مادرم باهاش از گوشیم تماس گرفت و وقتی فهمید اونه (چون یکمی ازش بدش میومد به علت این که من دوسش داشتم البته معلمم نمی دونست) کلی باهاش بد رفتاری کرده بود و خلاصه فاجعه… بعد از اون جریان که حدود یه سالی میگذره جرات ندارم برم دیدنش و خیلی ناراحتم و این خیلی رنجم میده. لطفا کمکم کنید آیا این حسم درسته؟ آیا اون معلمم واقعا از من خوشش میاد؟ حالا من باید چیکار کنم؟

پاسخ خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت

دوست خوبم

در مورد اینکه اون فاجعه چه چیزی بود و چرا مادر در این ارتباط ناراحت بود و تلفنی با معلمت رفتار مناسبی نداشته درست توضیح ندادی. علت این پرسش من این است که اولا دلایل نارضایتی خانواده از داشتن ارتباط با این معلم می تواند نشانگر این موضوع باشد که یا از زیاده روی های رفتاری تو در این رابطه ناراحت بودند و یا موارد دیگری آن ها را به تردید می انداخته است؟ از طرف دیگر اینکه حالا معلم تو بعد از آن ارتباط ها چه احساسی دارد اهمیت دارد زیرا می تواند موجب واکنش هایی در ارتباط بعدی با تو شود.

اما همان طور که خودت هم گفتی با بزرگ تر شدن تو خیلی از اشتباهات گذشته تکرار نمی شود و برای خودت هم جا افتاده است که رفتارت تغییر می کند. با این همه نمی توانی انتظار داشته باشی که معلمت هم به گذشته به همین شکل نگاه کند. اینکه او آیا تو را دوست داشته است مربوط به گذشته است و او هم در همان روزهای گذشته به تو اظهار کرده که علاقمند است. اما اینکه آیا هم چنان علاقمند است قابل پاسخگویی نیست زیرا احساس علاقمندی و دوست داشتن موضوعی فردی و درونی است و امکان پیش بینی آن برای دیگران چندان ساده نیست. با این همه یک چیز خیلی روشن است و آن اینکه اگر فردی را دوست داری و این دوست داشتن به معنای واقعی است در این صورت خیلی نباید برایت مهم باشد که او هم آیا همین احساس را به تو دارد یا نه زیرا در دوست داشتن واقعی، مهم این است که تو فارغ از این که او چه میزان به تو علاتقمند است دوست داشته باشی و چه بسا بر اساس همین دوست داشتن است که راضی نمی شوی او را به زحمت و دردسر بیندازی حتی اگر این تصمیم موجب شود خودت بیشتر اذیت شوی.

در چنین شرایطی به نظر می رسد که بهتر است کمی دیگر هم صبر کنی و وقتی بیشتر احساس کردی که می توانی احساس و علاقه ات را در کنترل خودت درآوری و وقتی متوجه شدی که تماس گرفتن و یا دیدار با ایشان برایشان لطمه ای به همراه ندارد یک روز در آینده برایشان نامه ای ارسال کنی (از طریق تلفن) و احساس دلتنگی و نیز دلایل دوری و صبر و تحمل خودت در این فاصله زمانی را برایشان توضیح دهی و بعد هم ازشون اجازه بگیری که در صورت تمایل بتوانی دیداری داشته باشی.

موفق باشی

راه های طرح پرسش از مشاور سایت

۱ارسال پرسش از طریق دیدگاه (کادر پایین صفحه)

۲ارسال پرسش به آدرس ایمیل  info@nojavanha.com

۳ارسال پرسش به شماره تلگرام ۰۹۳۰۳۴۴۴۸۲۴

63 دیدگاه تاکنون ثبت شده
 1. مریم 1 ماه قبل

  سلامـــــــــ
  من عاشق معلمم شدم ۴۳سالشه خیلی مهربون وخاصه ولی از علاقه ی اون مطمئن نیستم چون بعضی وقتا خیلی بهم کم توجهی میکنه طوری که انگار اصن منو نمی بینه یا اصن صدامو نمی شنوه ولی بعضی وقتا منو دیوونه میکنه مثلا بهم یه بار گفت قشنگ میخندی کلا باهم صمیمی هستیم درمورد همه چی حرف میزنیم
  حتی بعضی وقتا اجازه میده به چال گونش انگشت بزنم

  ولی یه وقتایی هم به دیگران خیلی توجه میکنه و انگار اصن منو نمی بینه خیلی ناراحتم میکنه اصن نمیدونم مزاحمم یادوسم داره یا اینکه کلا باهمه خوش اخلاقه و ازشون تعریف میکنه اصن بگم دوسش دارم نگم چطوری بگم اصن بدبختی اینکه من درونگرام و بلد نیستم ابراز احساسات کنم

  • نویسنده
   نوجوان‌ها 1 ماه قبل

   کاربر عزیز “مریم”
   خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:
   دوست خوبم
   قبل از هر چیز و هر اقدامی مراقب باش درگیری عاطفی تو را از میانه روی و تعادل خارج نکند اگر دلبستگی تو به وابستگی تبدیل شود بسیار آسیب میبینی.
   و فراموش نکن اگر او معلم خوبی باشد باید به همه دانش آموزانش توجه کند و بین افراد تفاوتی قائل نشود. شاید به همین دلیل میبینی که با دیگران رفتاری مشابه تو دارد.
   اگر اصراری داری احساست را با او در میان بگذاری و برایت سخت است بهترین کار نوشتن نامه است. البته قبل از اقدام به این سوال پاسخ بده که آیا خیلی مهم است که او را از محبت و علاقه ات مطلع کنی؟
   موفق باشی
   نشریه اینترنتی نوجوان ها

   • مریم 4 هفته قبل

    خیلی ممنون ازه راهنمایی تون

    برام خیلی مهمه ابراز علاقه کنم ولی از دادن نامه هم خجالت میکشم

    • نویسنده
     نوجوان‌ها 4 هفته قبل

     کاربر عزیز “مریم”
     خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه شما را راهنمایی کرده اند:
     وست خوبم
     راهای زیادی وجود دارد که راحت ترین همین است که نامه بنویسی و اسمت را در آن ذکر کنی و بدهی به یکی از دوستانت که به دست ایشان برساند.
     این قبیل اتفاقات بهانه و فرصتی هستند که رشد کنی و بر خجالت و کمرویی ات غلبه کنی. و قبل از هر کاری همینطور که قبلا گفتم ابتدا اطمینان حاصل کن آیا برایت مهم است که حتما به ایشان بگویی یا بهتر است بر انجام این کار اصراری نداشته باشی.
     موفق باشی
     نشریه اینترنتی نوجوان ها

 2. مریم 3 ماه قبل

  سن معلم زبانمون رو هم نمی دونم شاید۴۰باشه

  اگه امکانش هست زود جواب بدین من به شدت بی قرارش هستم الان هم که تابستونه نمی تونم ببینمش شماره ش هم بهم ندادهــــــعی

  یکم دلداری بدین خوب شم

  یعنی واقعا دوسم نداره و فک میکنه من آویزونش هستم

  • نویسنده
   نوجوان‌ها 3 ماه قبل

   کاربر عزیز “مریم”
   خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:
   دوست خوبم
   جایی که گفتی معلمت به یکی از بچه ها در کلاس ابراز علاقه کرد این تردید را ایجاد میکند که آیا دوستی و علاقمندی به ایشان موجب آسیب و خسارات بیشتر به تو نمیشود چون این رفتار حرفه ای نیست یا مسخره کردنشون و بی توجهی هاشون نشانه های یک معلم حرفه ای نیست که بشه با اطمینان بهشون علاقه و محبت را هدیه داد.
   بنابراین بیشتر از اینکه به تو بگویم بهتر است در ابراز احساساتت چه کارهایی کنی میگویم در مورد ایشان و علاقه و احساست تجدیدنظر کن و بین اینکه ایشان را از محبت و علاقه خودت خارج کنی و مدت کمی اذیت شوی یا اینکه این کار را ادامه دهی و مدت طولانی آسیب ببینی انتخاب کن.
   موفق باشی
   نشریه اینترنتی نوجوان ها

 3. مریم 3 ماه قبل

  سلام و ممنون از وب خوبتون
  من ۱۶سالمه و خیلی معلم زبانم رو دوس دارم ولی تا حالا بهش ابراز علاقه نکردم وبه زبون نیاوردم چون یکم مغرورم وکلا ابراز احساسات رو بلد نیستم
  حتی مامانم هم نفهمیده ولی ابراز علاقه ام درحد این بوده که مثله خنگا پشت سرش راه برم و تظاهر کنم که اتفاقی دیدمش ولی خودش فهمیده که دوسش دارم وخیلی عذابم میده همش سعی میکنه که باتیکه هاش عصبیم کنه یا حتی همش دعوام میکنه یا مسخره ام میکنه یا کلا توجهی بهم نمیکنه

  اون فقط توی کلاسمون یه دانش آموز دیگه رو دوس داره حتی یه بار معلممون جلوی کلاس به اون دانش آموز ابراز علاقه کردو من به شدتــــــــ ناراحت شدمممممم

  توروخدا زودتر اگه میشه کمکم کنید

 4. نیلا 3 ماه قبل

  سلام من ۱۹ سال دارم فرد اجتماعی هستم و برونگرام خیلی پر انرژی و مثبتم من تو کلاس زبان یه استاد دارم که حدود ۳۴ سال عمر داره من یه احساساتی نسبت به ایشون دارم عاشق نیستم نمیمیرم هم واسش خخ فقط خیلی بهش فکر میکنم به رفتاراش ادم جذابیه میخوام اون رو جذب خودم کنم چه کاری انجام بدم یا ندم ؟

  • نویسنده
   نوجوان‌ها 3 ماه قبل

   کاربر عزیز “نیلا”
   خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:
   دوست خوبم
   خدا را شکر که عاشق ایشان نیستی، برایش نمیمیری و تنها گاهی به او فکر میکنی، چون اگر جز این بود نشان میداد راه را خطا رفتی و حالا اصلاح کردن این راه سخت میشد.
   حالا که ویزگی های خوبی داری و تاکنون درباره مدیریت احساساتت موفق بودی خوب است از حالا به بعد هم دقت کنی که راهی را به خطا نروی. برای مثال دلیلی برای اینکه او را جذب خودت کنی وجود ندارد. چرا باید فکر کنی که حالا او را جذب کنی؟ اینکه این فرد برایت ارزشمند و جالب است جای خود اما وقتی افکار اینچنینی سراغت می آید باید مراقب باشی چون میتواند تو را درگیر کند و بقیه ماجرا که ارزش رخ دادن ندارد.
   در مجموع اگر میخواهی حال خوبی داشته باشی و اگر به او فکر میکنی همچنان برایت مثبت باشد توصیه میکنم بدون هیچ تظاهری همیشه فقط خودت باش، در رفتار و گفتارت بدون اینکه قصد جلب نظر داشته باشی به اینکه چه چیزی درست تر است فکر کن و رفتاری داشته باش که خودت را نشان میدهد. چنین رفتارهایی دلنشین تر از هر نظاهری هستند.
   موفق باشی
   نشریه اینترنتی نوجوان ها

 5. نویسنده
  نوجوان‌ها 4 ماه قبل

  کاربر عزیز “Hashemi”
  خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:
  دوست خوبم
  چقدر عالی است که به دیگر ظرافت های مربوط به این قبیل روابط توجه داریدو حتما با این روحیه جستجوگری اغلب پرسش و پاسخ ها را نیز مطالعه کرده اید برای مثال مواردی که معلم ناشیگری کرده و نا آگاهانه یا از روی ناتوانی به دانش آموز طمه زده و درست در همین موارد تلاش میکنیم به خواننده ها و مخاطبان نمایان کنیم که درست است که باید به ظاهر نیاز نوجوان به داشتن یک قهرمان که مورد پرستش قرار بگیرد در رابطه با معلم به یک‌رابطه امن بدل شود اما همیشه نتیجه اینطور نیست و خودت در آن سهم خواهی داشت.
  به همین دلیل فارغ از اینکه بدانیم معلم مورد نظر پرسشگر چه کسی است و چقدر قابلیت و توان هدایت سالم این روابط را دارد چند نکته در همه موارد به طور مداوم توصیه میشود که دست کم به بالابردن توان دانش آموز کمک کند:
  *احساساتت را بشناس
  *شیوه های صحیح ابراز آن را یاد بگیر
  چون تا همین جا هم دانش آموز کلی در خود رشد میکند و هم با ایجاد رابطه روشن معلم برایش واقعی تر شده و از بلندای یک قهرمان دست نیافتنی پایین میاید و این اتفاق رابطه را بیشتر سلامت نگه میدارد.
  *در رابطه با او تعادل و میانه روی داشته باش
  که برای این منظور به فراخور سوال راهکارهای بسیاری طرح میشود
  *و دیگر مهارتها

  با این نگاه ضمن توجه به نیاز نوجوان تلاش شده که در این تجربه آسیب کمتری ببیند و حکم بر نبود این روابط صادر نشود چرا که همه میدانیم در بسیاری روابط دیگر که نوجوان نیازمند درگیری با یکی از انواع رابطه است بسیاری ناامنی های دیگر هم وجود دارد.
  با این همه طبق پیشنهاد شما توجه دادن به اینکه نوجوانی چه سهمی در این روابط دارد قطعا مهم است که از این بابت و به دلیل توجه و دغدغه تان سپاسگزارم
  موفق باشی
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 6. Hashemi 4 ماه قبل

  سلام من سایتتون رو اتفاقی دیدم ولی خیلی برام عجیب بود جوابهاتون به بچه ها .
  این علاقه ها و روابط به نظر من خیلی میتونه ناامن باشه برای نوجوان و اینکه همشونم از علاقه ی اتشین و .. اینا صحبت کردن خب طبیعتا تو این سن همچین احساساتی پیش میاد ولی در این حد بهش بها دادن قطعا صحیح نیست به خصوص اینکه نسبت به دبیرشون همچین احساسی دارن و خب احتمال ۹۰درصد اون دبیر این حس متقابل رو نداشته و احتمالا فقط با قصد کمک و راهنمایی کنارشون بوده
  خوبه که حد و مرز روابط رو برای بچه ها یاداوری کنین و احساسات زودگذر وابسته به سنشون.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2019

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید