, ,
,

پرسش

من یک دختر ۱۵ ساله هستم و حدود دو سال و بیشتر عاشق یکی از معلمینم هستم. ایشون واقعا تنها از نظر من خوب نیستن بلکه همه دوستانم از اون خوششون میومد ولی خب من عاشقش بودم. همرا ایشون بودن در یک سال تحصیلی برام بسیار شیرین بود و درسته در اون مواقع خیلی گریه میکردم اما حالا که به قولی عاقل تر شدم درک میکنم که گریه هیچ فایده ای نداره و همین طور که وجود ایشون کلا پایه اساسی برای تمام موفقیت ها و اشتیاق ها و… برایم بوده و خوشحالم که با چنین انرژی مثبتی در سنین نوجوانی ام روبه روشدم. و حتی حالا هم با این که عشقم به ایشون هر روز بیشتر و بیشتر میشه هیچ مشکلی در هیچ کجای زندگیم ندارم و رابطم با خانوادم هم عالیه. خلاصه من ایشون رو فقط و فقط به خاطر خودش میخوام و اصلا تو عشقم سن و جنسیتش رو در نظر نگرفتم. خلاصه ماجرا از جایی شروع شده که: این معلم من فقط یک سال با من بود و خودش هم میدونه که دوسش دارم البته دوستام بهش گفته بودند و بعد از فهمیدنش چند مدتی با من سرد بود و بعد مدتی وقتی همه از کلاس رفته بودند و من مونده بودم و اون منو بغل کرد و گفت که اونم دوسم داره و… بعد با هم رفتیم. بعد از اون هم هی باهام سرد میشد و بعضی وقتا تحویلم میگرفت (و از من قایم و به ادعای خودش میگفت که این کارو بخاطر این میکنه که ازش دل بکنم) خب بعد از اون سال یک سال بعد تو مدرسه دیگه ای به دیدنش رفتم و کلی خوشحال شد و بغلم کرد و منو بوسید و هی سر کلاس بهم زیر چشمی نگاه میکرد و میخندید و بهم گفت که خیلی دلش برام تنگ شده بود. بعد از اون روز من تصمیم گرفتم بعد یک هفته دوباره به دیدنش برم و اون روز منو اصلا تحویل نگرفت و حتی نیم نگاهی هم به من نکرد (شاید دلیلش این بود که معاون و مدیر اونجا بودن ولی به هر حال…) بعد از اون ماجرا هم یک روز اتفاقی مادرم باهاش از گوشیم تماس گرفت و وقتی فهمید اونه (چون یکمی ازش بدش میومد به علت این که من دوسش داشتم البته معلمم نمی دونست) کلی باهاش بد رفتاری کرده بود و خلاصه فاجعه… بعد از اون جریان که حدود یه سالی میگذره جرات ندارم برم دیدنش و خیلی ناراحتم و این خیلی رنجم میده. لطفا کمکم کنید آیا این حسم درسته؟ آیا اون معلمم واقعا از من خوشش میاد؟ حالا من باید چیکار کنم؟

پاسخ خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت

دوست خوبم

در مورد اینکه اون فاجعه چه چیزی بود و چرا مادر در این ارتباط ناراحت بود و تلفنی با معلمت رفتار مناسبی نداشته درست توضیح ندادی. علت این پرسش من این است که اولا دلایل نارضایتی خانواده از داشتن ارتباط با این معلم می تواند نشانگر این موضوع باشد که یا از زیاده روی های رفتاری تو در این رابطه ناراحت بودند و یا موارد دیگری آن ها را به تردید می انداخته است؟ از طرف دیگر اینکه حالا معلم تو بعد از آن ارتباط ها چه احساسی دارد اهمیت دارد زیرا می تواند موجب واکنش هایی در ارتباط بعدی با تو شود.

اما همان طور که خودت هم گفتی با بزرگ تر شدن تو خیلی از اشتباهات گذشته تکرار نمی شود و برای خودت هم جا افتاده است که رفتارت تغییر می کند. با این همه نمی توانی انتظار داشته باشی که معلمت هم به گذشته به همین شکل نگاه کند. اینکه او آیا تو را دوست داشته است مربوط به گذشته است و او هم در همان روزهای گذشته به تو اظهار کرده که علاقمند است. اما اینکه آیا هم چنان علاقمند است قابل پاسخگویی نیست زیرا احساس علاقمندی و دوست داشتن موضوعی فردی و درونی است و امکان پیش بینی آن برای دیگران چندان ساده نیست. با این همه یک چیز خیلی روشن است و آن اینکه اگر فردی را دوست داری و این دوست داشتن به معنای واقعی است در این صورت خیلی نباید برایت مهم باشد که او هم آیا همین احساس را به تو دارد یا نه زیرا در دوست داشتن واقعی، مهم این است که تو فارغ از این که او چه میزان به تو علاتقمند است دوست داشته باشی و چه بسا بر اساس همین دوست داشتن است که راضی نمی شوی او را به زحمت و دردسر بیندازی حتی اگر این تصمیم موجب شود خودت بیشتر اذیت شوی.

در چنین شرایطی به نظر می رسد که بهتر است کمی دیگر هم صبر کنی و وقتی بیشتر احساس کردی که می توانی احساس و علاقه ات را در کنترل خودت درآوری و وقتی متوجه شدی که تماس گرفتن و یا دیدار با ایشان برایشان لطمه ای به همراه ندارد یک روز در آینده برایشان نامه ای ارسال کنی (از طریق تلفن) و احساس دلتنگی و نیز دلایل دوری و صبر و تحمل خودت در این فاصله زمانی را برایشان توضیح دهی و بعد هم ازشون اجازه بگیری که در صورت تمایل بتوانی دیداری داشته باشی.

موفق باشی

راه های طرح پرسش از مشاور سایت

۱ارسال پرسش از طریق دیدگاه (کادر پایین صفحه)

۲ارسال پرسش به آدرس ایمیل  [email protected]

۳ارسال پرسش به شماره تلگرام ۰۹۳۰۳۴۴۴۸۲۴

93 دیدگاه تاکنون ثبت شده
 1. نوجوان‌ها 2 سال قبل

  کاربر عزیز “ناشناس”
  خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:
  دوست خوبم
  به نتیجه درستی رسیدی که تصمیم گرفتی به خاطر حرف دیگران و نظرات آنها رفتار نکنی و کار درست را در هر شرایط انتخاب کنی.
  اینکه گفتی مجاز به داشتن ارتباط با دوستان و معلمانت نیستی سوالات زیادی را ایجاد میکند و حتما پاسخ آنها میتواند موجب شود پاسخ تو را دقیق تر بدهم با این همه به نظرم گرفتن شماره تماس یک معلم از دیگری کار درستی نیست. میتوانی پیامی را به معلمی بدهی تا به معلم مورد نظرت برسانند و اگر ایشان تمایل داشتند خودشان به تو پیام بدهند. این کار با احترام بیشتری همراه است.
  موفق باشی
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 2. یکی 2 سال قبل

  سلام
  معلم منم دختره ولی خداییش چجوری روت شد براش روز دختر تبریک بگی…
  من کشتم خودمو نتونستم?
  البته ایشون ۴۱ سالشه…
  بماند…
  عاشق دو تا دبیر شدن واقعا سخته!
  پیشنهاد می کنم هیچ وقت در گیر دومی نشید?

  • گردانیا 2 سال قبل

   وای مگه داریم دوتا معلم منم میخواستم مثل تو بشم ولی معلم اولی بیشتر دوست داستم تا دومی دوتاشم دختر بودن.?

 3. ناشناس 2 سال قبل

  سلام، ممنون بابت این روان شناسی های خوب و مفید این سایت، من فارغ التحصیل مدرسه ام شدم و دیگه معلمم رو نمی‌بینم حتی از سه سال، دو سالی که معلمم بودن و بهم درس زندگی دادن، بهشون نگفتم دوستشون دارم تا حتی برای اینکه بچه ها فکر نکنند به قول خودشون ببخشید ببخشید «پارتی» معلم هستم، بی محلی میکردم و سر کلاسشون حرف میزدم ولی بهش گفتم ببخشید و اونم بخشیده اونقدر که مهربونه!
  برایش از سوریه سوغاتی گرفتم ولی آخرین روز مدرسه بهش ندادم، راستش بخاطر حرف بچه ها و ترس از جسارت حرف زدن با معلم، ارتباط خوبی با معلم هایم برقرار نمیکنم و حالا اون سوغاتی رو زیر متکا میذارم تا اذیت شوم و خوابش رو ببینم که دیگه هیچوقت تحت تاثیر حرفی با کسی که دوستش دارم اینگونه رفتار نکنم
  فکر نمیکنم دانش آموزی شماره این معلم گرامی رو داشته باشه اما بنظر شما صحیح است شماره ایشون رو از یکی از معلم های دیگه ام بگیرم و بابت زحمات این چند سال تشکر کنم ودوستشون دارم حرف بزنم؟
  آخه من اجازه ندارم دیگه دوستان و معلمانم رو دیدار کنم و راه ارتباطی و حتی نامه نوشتن برای من مسدود شده.

 4. نوجوان‌ها 2 سال قبل

  کاربر عزیز “گردانیا”
  خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:
  دوست خوبم
  قبل از هر چیزی لازمه بگم که داشتن شماره اش بدون اینکه او خودش خواسته باشد کار جالبی نبوده اما حالا که از ان موضوع گذشته اگر همچنان اجازه داری برایش پیام ارسال کنی بهتر است خودت احساست را با ایشان به اشتراک بگذاری، انتظارت را به صورت روشن بیان کنی. و البته از همین حالا تکلیف خودت را روشن کنی و با این مساله کنار بیایی که تظر ایشان هر چه که باشد خواهی پذیرفت و اصراری بر تغییر آن نخواهی داشت.
  با این شرایط گفتگو کردن میتواند برایت موثر باشد که هم از لاک خجالتی بودن بیرون بیایی و هم متناسب سنت به جای اینکه مادر یا دوستانت حرف تو را بگویند خودت حرفت را بزنی.
  این راه طولانی است و تنها زمانی سلامت و امن است که افراط و تفریط نکنی و مراقب باشی در هر تصمیم احساس و منطقت با هم سهم داشته باشند.
  موفق باشی
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

  • گردانیا 2 سال قبل

   وقتی اولین بار بهش پیام دادم مشخص بود ک مشکلی نداشت و ممنون ک کمکم کردید از وقتی ک ب خانوم گفتم دیگه خیلی خجالت نمیکشم و ایشونم انگاری احساس میکنم ک کمی منو دوست داره راستش امروز روزه دخترو بهش تبریک گفتم گفت اتفاقا میخواستم بهت تبریک بگم منتظر بودم گوشیم شارژ شه ک تو زود تر گفتی این یعنی ک بهم فکر میکنه تازه یبارم باهم رفتیم کوه و ازش خواستم برام عمس بفرسته اونم برام همه عکسهای ک تو کوه گرفتیمو فرستاد و خیییلی ممنونم از کمکتون ???البته بگم ایشون دختر هستن تقریبا ۲۶ساله منم دخترم????

 5. گردانیا 2 سال قبل

  سلام ببخشید من دختر ۱۴ساله هستم من ب یکی از معلمام خیییلی علاقه دارم از اول سال که اومد مدرسمون اثلا مثله بقه معلمام نبود خیلی برام خاص بود از همون موقع ب فکر بهانه بودم برایه دیدنش راستش روزایی ک لود همش دفتر بودم ولی روزایی ک نبود نه براش گل میگرفتم هتا روزی که رفتیم اردو ی شهر دیگه از اونجا براش سوغاتی اوردم ولی خیییلی خجالت کشیدم بهش بدم دوستام کمکم کردن تا بهش بدم خودشم میدونست ک خجالت میکشم و خودشم کمکم کرد خخخخخ یکم عجیب بود بعد یبار زنگ اخر گوشیشو گرفتم ب بهانه اینکه تلفن مدرسه خرابه و میخوام ب مادرم زنگ بزنم و شمارشو ورداشتم اون شمارشو ب کیس نمیداد خلاصه به هر مناسبتی بهش تبریک میگفتم الان دیگه تابستونه نمیدونم چ بهونه ویدا کنم خودش میدونه بهش علاقه دارم چون یبار مامانم اومد بهش گفت میشه کمکم کنید بیستر باهاش حرف بزنم حتا دلم میخاد یبار دیگه ببینمش

 6. نوجوان‌ها 2 سال قبل

  کاربر عزیز “R.N”
  خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:
  دوست خوبم
  فراز و فرودهای احساست قابل درک است و حتما همینطور که پیش می رود و تو بزرگتر میشوی حساسیتهای مختلفی تجربه میکنی.
  اما این اتفاق که از معلم درس مورد علاقه ات خوشت آمده خیلی خوب است و بک فرصت است تا بتوانی احساست را در مسیر درستی قرار دهی.‌مسیر درست هم همین است که با بودن ایشان بیشتر از ریاضی لذت ببری و از معلم ریاضی ات استفاده کنی تا در این درس قوی تر شوی و از اینکه او را دوست داری خوشحال باشی.
  از اینکه اطمینان داری که میتوانی با تلاش و کوشش در درس، توجه معلمت را جلب کنی عالی است.
  موفق باشی
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 7. R. N 2 سال قبل

  سلام من امسال نهم هستم و به معلم ریاضیم علاقه مند شدم یعنی جوریه که میتوانم بگویم که او دلیل نفس کشیدنمه ولی نمی دانم چجوری او را متوجه این مسئله بکنم.من پارسال با او آشنا شدم و در همان نگاه اول خودم را بهش باختم.من ازخانواده ام دلزده شدمو اصلاً برایم مهم نیست اونا چه عکس العملی در برابر این موضوع نشان میدهند.قبل از اینکه به کلاس هشتم بیایم با خودم میگفتم وقتی نهم تمام شد به رشته ی ریاضی میروم و وقتی دانشگاه قبول شدن و حس کردم میتوانم از عهده ی خودم بر بیام ازشون انتقام میگیرم و اگر رشته ی ریاضی قبول نشدم خودکشی میکنم ،ولی وقتی پا به کلاس هشتم گذاشتم گفتم یا اون یا مرگ. او رفتار منو ۱۸۰درجه تغییر داد.من فقط عاشق خودشم،نه واسه اینکه معلم درس مورد علاقه ام است نه من اونو به عنوان یه خواهر بزرگتر که ندارم و یا شاید بیشتر از یک خواهر ،آره حتماً بیشتراست. .لطفاً بهم راهنمایی کنید چی کار کنم تا از دستش ندم. اونا هم مرا دوست دارد ولی فکر نکنم به اندازه ی من باشه ولینک مطمئنم میتوانم او را به خودم علاقه مندش کنم .لطفاً کمکم کنید.

 8. نوجوان‌ها 2 سال قبل

  کاربر عزیز “ستایش”
  خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:
  دوست خوبم
  راههای مختلفی برای این منظور میشود انتخاب کرد که آسانترین آنها بهترین هم است. برای تو اتجام چه کاری راحت تر است؟اینکه با ایشان صحبت کنی و به سادگی بگویی که به ایشان علاقمند هستی، برایشان نامه بنویسی و احساست را بگویی یا از طریق یک واسطه حرفهایت را در میان بگذاری.
  هر کدام برایت ساده تر است همان را انتخاب کن اما همین هفته و تا قبل از شروع امتحانات به این کار خاتمه بده تا در روزهای امتحانات ذهنت درگیر نباشد. اگر هم فکر میکنی با گفتن احساست به ایشان بیشتر درگیر میشود انجام این کار را به پایان امتحانات منتقل کن.
  موفق باشی
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 9. ستایش 2 سال قبل

  سلام من از وقتی که مدرسه شروع شد عاشق معلمم شده ام وفقط یک هفته به تعطیلی مدرسه نمانده است ودر این فرصت هنوز به او نگفته ام که دوستش دارم به خاطر اینک خجالت می کشیدم لطفا کمکم کنید تا به او بگویم که دوستش دارم یه خدا به دون اون نمی خواهم زندگی کنم

 10. نوجوان‌ها 2 سال قبل

  کاربر عزیز “sh”
  خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:
  دوست خوبم
  تنها کاری که باید انجام دهی این است متوجه شوی او از تو چه انتظاراتی دارد از چه رفتارهایی ناراحت میشود و تلاش کنی از آن رفتارها پرهیز کنی. این میتواند شامل موارد بسیاری باشد که چون به پایان سال تحصیلی نزدیک هستیم خوب است از ایشان خواهش کنی به عنوان خاطره پایان سال تحصبلی و به عنوان یک درس بزرگ به تو بگویند که چه تغییراتی در خودت ایجادکتی موفق تر خواهی بود.
  موفق باشید
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 11. Sh 2 سال قبل

  سلام من هم مدت طولانی که همین حس رو نسبت به معلم ریاضیم دارم و درسم هم بسیار خوب است و همه توی مدرسه دوسم دارن و معلم ریاضیم هم خیلی دوسم داره و خیلیی صمیمی هستیم اما بعضی وقتا با من بد میشه یا چپ چپ نگاه میکنه و کلا روز منو بهم میزنه به نظرتون باید چکار کنم؟

 12. نوجوان‌ها 2 سال قبل

  کاربر عزیز “آتاناز”
  خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:
  دوست خوبم
  همانطور که قبلا هم برایت توضیح دادم برخی رفتارهای متناقض مانع انجام کار میشوند. برای مثال هم دوستشان داری و هم میخواهی مغرورانه حرفی از دوست داشتن نزنی مبادا برخوردشان برای تو جالب نباشد. اینها با هم جور در نمی آیند.
  در یک رابطه ساده و بی آلایش دوست داشتن اینکه او چه فتاری داشته باشد مهم نیست تنها چیزی که مهم است علاقمندی به اوست و همین هم کار را ساده میکنم. فقط لازم است به اینکه او را وست داری و حالا میخواهی این محبت را به او اعلام کنی فکر کنی و از حاشیه ها و فکر کردن به اتفاقات دیگر دوری کنی تا محبت و علاقه ات راه خودش را پیدا کند.
  از دیگر مواردی که لازم است در این رابطه توجه داشته باشی این است که تعادل و میانه روی را حفظ کنی. اگر با گفتن و ابراز محبتت همچنان میتوانی میانه رو باشی و در این رابطه از وابستگی آسیب زننده دوری کنی در این صورت تو موفق خواهی بود.
  نکته دیگر اینکه هر زمانی احساس کردی پیامی دریافت کردی که در مورد آن روشن نیستی مثل برخی جملات او که نمیدانی آیا منظورش تو هستی حتما خودت را وادار کن که سوال و ابهامت را همان موقع از او بپرسی و با تعبیر و تفسیر شخصی ات فکر و خیال نکن.
  ارتباط خودت با او را با ارتباطی که با خواهرت داشتی اصلا مقایسه نکن و توجه داشته باش نمیتوانی رابطه دیگری را جایگزین رابطه قبلی کنی چون با هم متفاوت هستند. هم چنان که رابطه دوستی با تو هر چند میتواند برای ایشان هوشایند باشد ترمیم کننده رابطه با پدر از دست رفته شان نیست و نخواهد بود. پس فقط به یک رابطه دوستانه ساده فکر کن که در حال حاضر اطمینان داری یک سر رابطه که خودت هستی به طرف دیگر علاقمند است و حالا که این محبت واقعی است تفاوت چندانی ندارد که آیا او هم همین قدر علاقمند است چون محبت تو بدون چشمداشت و توقع خاصی وجود دارد و همین هم کافی است.
  موفق باشی
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 13. آتاناز 2 سال قبل

  سلام لطفا جوابم رو حتما بدید من یه دختر کلاس هشتمی هستم. داخل مدرسه به یه مشکل خیلی بزرگ بر خوردم.من دبیر علومم رو خیلی دوست دارم و یا شایدم بهش وابسته شدم.تنها که می شم و یا اصلا هر وقت دیگه ای به اون فکر می کنم.یه بار اردو نیومد ،اردو بهم زهر شد.تقریبا از دی ماه به بعد این مشکل برام پیش اومد.در ضمن دبیر علومم مجرد هستش و جووون.شمارش رو هم فقط به من و یکی دیگه از دوستام داده.تو مدرسه بیشترین توجه رو به من داره و حتی شایعه شده که این دبیر خالم هستش.خیلی سر کلاس به من اهمیت میده و این رو همه کلاس های هشتم فهمیده اند.هفته اخر مدرسه که قبل عید باشه،یه کار نو اوری در تدریس رو تصمیم گرفت انجام بده،منم چون کامپیوترم خوب بود و هم درسم خوب بود و جز شاگرد های ممتاز بودم ، اصلا اون هفته سر کلاس نرفتم و همش کار های دبیرم رو انجام می دادم.حتی بعضی مواقع بهم گفته بود که بیا خونه ما و من گفتم که نه.یکبار هم تا در خونمون اومد.فکر می کنم که این کار هایی که برام انجام میده ترحم هستش و واقعا دوستم نداره.من کتاب زیاد می خونم و مستند های علمی زبان اصلی رو هم نگاه می کنم و میشه گفت که اطلاعات عمومی بالایی دارم و به همین خاطر سر کلاس همین معلم و یا معلمای دیگه ام دانش اموز فعالی هستم و همه معلم هام دوستم دارن.خودم خیلی به معلم علومم نمی چسبم که بخواد پسم بزنه و غرورم جریحه دار بشه.اما نمی دونم یه اتفاقاتی میفته که من همش پیش اون باشم و به این احساساتم دامن زده میشه.بیشتر دانش اموزا بهم حسودی می کنن و میگن که عاشقته اما من باور نمی کنم.خیلی خیلی دوستش دارم و از این می ترسم که از دستش بدم.و من نهایتش ۷ هفته دیگه مدرسه میرم و نگرانم که بعدش اگر نبینمش چی میشه.الان ۱۱ ام هستش و ۵ روز دیگه باید برم مدرسه و ماه بعدش امتحانات خرداد شروع میشه و بعدش دیگه نمی بینمش.از ابان ماه هم معاون شده و خوش به حال من.چون دیگه هر روز می بینمش.تو عید دوبار هم بیشتر بهش زنگ نزدم و چون رفته بود مسافرت ، بهش پیام ندادم. من خواهرم «کسی که خیلی خیلی دوستش داشتم و وجودش تو خونه بهم ارامش میداد.خواهرم معلول بود و پاک .نه می تونست حرف بزنه و نه راه بره.به کوچکترین محبت جواب می داد حتی صدا کردن اسمش.عاشقش بودم و بیشتر از مادرم دوستش داشتم.»:دی ماه بعد اولین امتحان فوت کرد و من روز امتحان املا نرفتم مدرسه.به دلیل تشیع و این جور مراسمات.روز بعدش مجبور شدم شرایطم رو که خواهرم فوت شده بود به همون معلم بگم.بغلم کرد و گفت مادر و خیلی بهم توجه می کرد. چون یکمم با همه جور نمی شد خبر بغل شدن من توسط دبیر علومم تو مدرسه پیچید. بهم گفت که اگر خونمون شلوغه و واسه امتحاناتم نمی تونم درس بخونم ، برم خونشون.من نرفتم اما معرفتش به دلم نشست.هفته بعدش چون مامور فناوری بودم رفتم تا کابل رابط بگیرم.اتفاقا اومدم که در بزنم اسممو از زبونش شنیدم که داشت برای مدیرمون از من تعریف می کرد، در که زدم ،گفت بفر ما اینم …….،یه دانش اموز فوق العاده مودب و درسخوان و ماهر در کار با کامپیوتر.و…………… بعد از امتحانات کارهایی که مربوط به کامپیوتر می شد و …. به من میسپرد تا براش انجام بدم.و به همین منوال می گذشت که شایعاتی در مورد اهمیت دادنش به من و خاله ام بودن و حتی می گفتند که مادرمه ، جون می گرفت. من ادم اجتماعی ای بودم و هستم و خیلی سریع ارتباط برقرار می کنم و البته کمی هم شوخم و همیشه اماده بحث در مورد سیاست و علم.به همین خاطر با همه معلم ها و معاون ها ومدیر رابطه برقرار می کنم و اون ها هم دوستم دارن و باهام تعریف می کنن حتی از زندگی خصوصیشون. خلاصه همه این ها باعث میشه که من ارتباطم با اون معلم زیاد بشه و شدت دوست داشتن و وابستگیم به اون بیشتر.فکر کنم که هنوز نفهمیده که عاشقشم و به شدت وابسته اش شدم. نمی دونم چی کار کنم.حتی گاهی وقت ها به ذهنم می رسه که یکی از عمو هام که مجرد هستش رو بهش نشون بدم و اونم مجرد و با هم عروسی کنن تا ارتباطم باهاش بیشتر شه.اما بعدش خودمو لعنت و نفرین می کنم که چرا همچین فکر هایی به ذهنم می رسه.خلاصه خیلییییییییییییییییی خیلییییییییییی بهش فکر می کنم . نمی دونم این رابطه اخرش به کجا می کشه.حتی دفتر و شعر و اینا رو هم درست کردم. دیگه واقعا چیزی به ذهنم نمی رسه.اما الان که بعد از عید رفتم مدرسه ، حس می کنم که رفتارش نسبت به من سرد شده ، اون روز بعد از خنده اش پشت تلفن بهم گفت بدترین دانش آموز دنیا.یا مثلا با من که بحث می کنه میگه که هر ادمی یه تاریخ مصرفی داره و من خیلی ناراحت میشم حس می کنم که منظورشون با منه و فکر می کنم که داره غیر مستقیم بهم میگه که کار های مدرسه که تموم شد ، تو هم برو پی کارت، اینم هست که سه سال پیش پدرشون رو از دست دادن و الان افسردگی دارن و می خوام هر طوری که شده بهشون کمک کنم ، اما خوب حس می کنم که از من بدش میاد و یا شایدم بقیه رو از من بیشتر دوست داره. و الان تو دوراهی بدی گیر کردم ، از یه طرف دلتنگی های زیادم برای خواهرم و از یه طرف این احساس و علاقه ای که سابقه نداشته و الان درگیرم کرده و البته شروع شدن امتحانا خیلی ذهنمو درگیر کرده ، خودمم به خاطر این فکر ها افسردگی گرفتم و اصلا امیدی به زنده موندن ندارم ، بعضی وقتا به ذهنم میرسه که خودم برگه زندگیمو بدم به خدا ، چون دیگه خستمه و واقعا نمی کشم.هر وقت که یکی از بچه ها یا اولیا بهشون میگن که ما دوستتون داریم یا دخترمون دوستتون داره،یا میگه مرسی یا بچه ها نسبت به من لطف دارن ،دوست ندارم بعد از کلی کشمکش با غرورم ،برم بهش بگم دوستتون دارم یا هرچیز دیگه ای ؛ بهم بگن که مرسی و این حرفا.
  هر وقت که انلاین میشن قلبم تالاپ و تولوپ میزنه و وقتی که دارن تایپ می کنن انگار رو هوام . لطفا جوابم رو هرچه سریعتر بدید . من واقعا دیگه بریدم از زندگی

 14. نوجوان‌ها 2 سال قبل

  کاربر عزیز “m”
  خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:
  دوست خوبم
  وقتی به راحتی میتوانی پاسخ سوالت را از معلمت دریافت کنی گریه کردن و سردرگم شدن و … خیلی تصمیم دور از منطقی هستند. اگر او را در آغوش گرفتی و اجازه این کار را داشتی پس حتما اجازه داری که با ایشان صحبت کنی و احساس و سوالت را در میان بگذاری. از خودشان سوال کن تا این همه تردیدت از میان برود شاید ایشان هم دلایلی برای کارشان دارند شاید هم تو دچار برداشت اشتباه شدی . در هر حال تا زمانی که با خودشان گفتگو نکنی قرد دیگری نمیتواند کمک چندانی به تو کند.
  یادت باشد فقط آن بخشی که گفتی سوالات سخت از تو میپرسد را نگویی چون این منظور را میرساند که انگار تو از دوست داشتن دنبال این بودی که او سوالات آسان از تو بپرسد. و البته به نظر من این رفتار معلمت نشانه خوبی است که نشان میدهد به تو توجه دارد .
  موفق باشی
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 15. نوجوان‌ها 2 سال قبل

  کاربر عزیز “عسل”
  خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:
  دوست خوبم
  اینکه معلما را دوست داشته باشی ایرادی ندارد اما اینکه چطوری این دوست داشتن در رفتار و ذهنت دنبال شود میتواند مشکل ساز باشد. اگر بتوانی همیشه حد تعادل و فاصله لازم را رعایت کنی و آنقدر درگیر رابطه نشوی که کارهای دیگرت را به خاطر آن رها کنی و اگر درک کنی که این نوع دوست داشتن بین معلم و شاگرد با دوست داشتن های دیگر تفاوت دارد و نباید انتظار داشته باشی شبیه ارتباط با همسالان این رابطه دنبال شود در این صورت ممکن است حتی از محبتی که به معلما داری کلی نتایج خوب هم بگیری.
  به همین دلیل سوالت ا اینطور در ذهنت اصلاح کنم چه کار کنم تا دوست داشتنم به او درست باشد،چون اگر دوست داشتنت درست باشد او متوجه احساست خواهد شد و حتما آن را تایید میکند و همین خیلی مهم است.
  از کارهای دیگری که میتوانی انجام دهی این است که تلاش کنی تصمیم ها و رفتارهایی را اتخاذ کنی که میدانی مورد تایید ایشان است مثلا در درس خواندن یا دیگر فعالیتها و اقدامات مربوط به مدرسه.
  بد نیست اگر در این باره تردیدی داری از خودشان سوال کنی.
  موفق باشی
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 16. m 2 سال قبل

  سلام قبل از عید بود که معلمم را بغل کردم و بوسیدمش وقتی بعد از عید سر کلاس اومد منو اصلا تحویل نگرفت الان هم با کمی تند شده و وقتی که منو برای پرسش صدا می زنه سوال های خیلی سخت می پر سه و منو تحویل نمی گیره اما من به روی خودم نمیارم الان یک ماه نمونده که مدر سه ها تعطیل بشه من نمی تونم چطوری ازش دل بکنم بعضی وقتا گر یه می کنم ومیگم جدایی ازش برام خیلی سخته لطفا کمکم کنید اونقدر گریه کردم که زیر چشام گود شده ووقتی به مدرسه میروم همه می گن که گریه کردم

 17. عسل 2 سال قبل

  من چند مدته عاشق دبیر فارسی ام شدم نمیدونم باید چیکار کنم
  ایا کار من درسته
  چیکار کنم که اونم منو دوست باشه بهم بیشتر توجه کنه

 18. نوجوان‌ها 2 سال قبل

  کاربر عزیز “sara”
  خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:
  دوست خوبم
  دوست داشتن و عاشق معلم شدن لزوما دلیل روشنی ندارد که ذهن تو را درگیر کرده ،معمولا بر اساس برخی علاقمندی های درونی شکل میگیرد و حالا جواب سوال تو هم همین است. اگر میخواهی راهی را پیدا کنی که بتوانی با او ارتباط بیشتری داشته باشی به همان علاقمندیهای درونی خودت توجه کن و اجازه بده رفتارت متناسب با احساست بدون هیچ تظاهری و به صورت کاملا طبیعی ظاهر شود. البته به شرط اینکه افراط نداشته باشی و موجب اذیت او یا انگشت نما شدن خودت نشوی یا آسیبی نبینی. بای مثال دوست داری او را ببینی خوب در ساعات تفریح یا اوقاتی که ممکن است سراغش برو. دوست داری با او گفتگو کنی حاما زمانی را برای گفتگو با او اختصاص بده و از ایشان بخواه که برایت وقتی برای حرف زدن تعیین کنند. دوست داری به او بگویی که دوستشان داری از مناسبتها مثل روز معلم استفاده کن و بهشون به صورت کتبی و به شکل ارسال نامه بگو که دوستشان داری. همه چیز به همین سادگی است سعی کن ابراز محبتت را پیچیده نبینی و برایش قواعد سخت ایجاد نکنی.
  موفق باشی
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 19. Sara 2 سال قبل

  من یه دختر ۱۵ سالم که عاشق معلمم شدم نمیدونم چرا ولی دست خودم نیست هی میخوام برم جلو بهش بگم و بغلش کنمو ببوسمش ولی نمتونم لطفا بگید چطوری برم جلو؟

 20. علی 2 سال قبل

  ممنونم بابت راهنماییتون عالی بود

 21. نوجوان‌ها 2 سال قبل

  کاربر عزیز “soha”
  خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:
  دوست خوبم
  برای اینکه از کارت اطمینان داشته باشی و تظاهر نکنی یک توصیه وجود دارد اینکه خودت باشی. یعنی تلاش نکن رفتارت ساختگی باشد تلاش نکن جور دیگری به چشم بیایی چون در این جور موارد ساختگی بودن رفتار باعث میشود طرف مقابل بیشتر دوری کند. اما وقتی به صورت طبیعی صورتت سرخ میشود یا واکنش های عادی دیگر رخ میدهد که از یک احساس واقعی ایجاد میشود این رفتارها بیشتر به دل مینشیند و پیام روشنی را به طرف مقابل میرساند.
  بنابراین فقط خودت باش بدون هیچ تظاهری
  موفق باشی
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 22. نوجوان‌ها 2 سال قبل

  کاربر عزیز “s”
  خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:
  دوست خوبم
  بهترین راه برای بیان احساس ساده ترین راه است
  همین که تصمیم گرفتی معلمت احساس تو را بداند باقی راه ساده است. میتوانی شقاها از ایشان اجازه یک گفتگوی حضوری بگیری و در آن گفتگو به سادگی بگویی که به ایشان علاقه داری و دلت میخواسته این موضوع را با او در میان بگذاری.
  اکر برایت دشوار است نامه ای برایشان بنویس و همین حرف را به زبان خودت و به ساده ترین شکل برایشان شرح بده.
  موفق باشی
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 23. نوجوان‌ها 2 سال قبل

  کاربر عزیز “m”
  خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:
  دوست خوبم

  چه روز زیبا و دوست داشتنی تجربه کردی. آیا از اینکه او را دوست داری لذت میبری و از این بابت خوشحال هستی؟

  چطوره به این قضیه اینطور نگاه کنی که دوست داشتن بسیار شیرین است و بهتر است با افکاری که آیا او هم تو را دوست دارد در شرایطی که با او ارتباطی نداری مثل حالا که مدرسه تعطیل شده ذهنت را خسته نکنی و از احساسی که داری لذت ببری.

  اما پس از تعطیلات حتما به همین ابراز علاقه ات ادامه بده و اطمینان داشته باش که او متوجه علاقه تو میشود و همین هم مهم است که او علاقه تو را بداند.

  موفق باشی
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 24. نوجوان‌ها 2 سال قبل

  کاربر عزیز “:)”
  دوست خوبم
  متاسفانه تخصصی در این باره ندارم که کاری کنیم تا دیگران عاشقمان شوند اما به یک اصل مهم معتقدم اینکه وقتی بتوانی خودت باشی نه یک نمایش و شو و وقتی بتوانی راحت باشی بدون تظاهر و خجالت در این صورت اگر محبتی هم رخ بدهد واقعی و تاثیرگذار میشود و این نوع ارتباط و عاشقی ها به سادگی از میان نمی روند و ماندگار میشوند.
  بنابراین پیشنهادم بسیار ساده است فقط خودت باشی بدون تظاهر و بدون رودرواسی.
  موفق باشی
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 25. m 2 سال قبل

  سلام امروز مدرسهی ی ما تعطیل شدو من معلمی که عاشقش بودم را با دوستانم بغل کردیم چگونه متوجه بشوم که او هم مرا دوست دارد

 26. :) 2 سال قبل

  من ب مدت ۱ ساله که عاشق مربی م شدم ک مرده تمام دخترای باشگا هم سعی میکنن هر طور شده خود نمایی کنن و… اما من تا جلوم وای میسه لپام گل میندازع ک سرمو مجبورا میندازم پایین اونم هر بار میخنده چجوری عاشق خودم کنمش؟

 27. Soha 2 سال قبل

  من الان عاشق مربی ورزشم شدم ک مرده
  بقیه هم جلوش جلب توجه میکنن اما من وقتی جلوش وای میسم لپام قرمز میشه و سرمو میندازم پایین اونم از این کارم همش میخنده چیکار کنم ینی چجوری نشون بدم ک دوسش دارم؟

 28. s 2 سال قبل

  سلم من خیلی معلمم رادوست دارم وعاشقش هستم الان چند روزی به عید نما نده ودوری ازش برام خیلی سخته من نمی دونم که اون من را دوست داره یا نه چگونه به او بگویم که خیلی دو.ستش دارم

 29. زهرا 2 سال قبل

  سلام من برایش نامه نوشتم ولی بعد از خواندن نامه دیگر تحویلم نگرفت

 30. نوجوان‌ها 2 سال قبل

  کاربر عزیز “sara”
  خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:
  دوست خوبم
  کارت نه تنها خوبه بلکه عالیه
  آفرین به تو که برای جلب نظر معلمت بهترین شیوه را انتخاب کردی
  چون اشاره کردی معلمت معلمی را خوب میداند و در هیچ شرایطی تبعیض قایل نمیشود بهترین کار هم همین است که با رفتارهای فوق العاده و درست به او اطمینان بدهی که کلاسش و وجودش برایت اهمیت زیادی دارد
  این کار به تو کمک میکند تا هر زمانی در آینده که رابطه نزدیک تری با معلمت ایجاد شد او اعتناد بالاتری به تو و انتخاب های درست تو داشته باشد.
  راستی از این رفتارهای عالی در کلاسهای دیگر هم استفاده کن تا معلمان بیشتری به تو و شیوه درست تو علاقمند شوند.
  موفق باشی
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 31. نوجوان‌ها 2 سال قبل

  کاربر عزیز “زهرا”
  خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:
  دوست خوبم
  همیشه اولین بار سخت ار است اما این سختی فقط همان یک بار است و از آن به بعد راحت تر میتوانی صحبت کنی.
  به همین دلیل این سختی را به خودت بده و راه ساده تری را برای گفتگو آعاز کن. به نطر من نوشتن یک نامه راحت تر است و تو میتوانی با خیال راحت بسیاری از احساسات خودت را بیان کنی و نگران واکنش او نباشی. بهتر است نامه را خیلی طولانی ننویسی و با یک بیت شعر همراه کنی و به سادگی و روشنی مقصودت را از نامه شرح دهی.
  آن را درون یک‌پاکت بگذار و حتما خودت نامه را به دستشان برسان اگر برایت مشکل است میتوانی از یکس از دوستانت درخواست کنی این کار را برایت انجام دهد اما در این صورت حتما یادت باشد اسمت را در نامه نوشته باشی و یقین حاصل کن نامه را به دست ایشان برساند.
  موفق باشی
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 32. نوجوان‌ها 2 سال قبل

  کاربر عزیز “حسین” خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند: دوست خوبم اگر در مورد احساسی که به او داری اطمینان داری و میدانی که واقعا او را دوست داری بنابراین نباید برایت اهمیت داشته باشد که او درباره تو چطور فکر میکند چون مهم این است که تو به چنین معلم مهربانی علاقمند هستی و چیزی آن را تغییر نمیدهد. با این همه تلاش کن تا همان دانش آموزی باشی که ایشان و هر معلم دیگری می پسندد و دوست دارد دانش آموزی درس خوان و مودب که میتواند به اندازه سن خود از توان و توجه و قابلیت خودش استفاده کند و علاقمندی خود را در یک احساس محدود نکند و با انجام کارهای درست آن را ثابت کند. موفق باشی نشریه اینترنتی نوجوان ها

 33. نوجوان‌ها 2 سال قبل

  کاربر عزیز “زهرا”
  خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:
  دوست خوبم
  از نظر من بهترین و موثرترین راه این است که احساست را با معلمت در میان بگذاری حالا به هر طریق از جمله نوشتن نامه یا بیان شفاهی یا دادن هدیه مهم این است که او بداند علاقه و احساس مثبتی در تو جریان دارد
  و البته نباید انتظار داشته باشی رفتار ویژه ای با تو پس از این داشته باشد چون اگر معلمی بداند بنابراین کاری نمیکند که عدالت میان دانش اموزانش از بین برود.
  موفق باشی
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 34. Sara 2 سال قبل

  سلام
  من دانش اموز کلاس دهم هستم
  کامنتایه همه بچه هارو خوندم و دیدم هممون مث همیم منم مث بقیه عاشق یکی از دبیرام شدم اون واقعا خیلی مهربونه و یک معلم نمونست و یکی او ویژگی های خوبش اینه ک حتی ذره ای تبعیض قائل نمیشه حتی بخاطر من ک تو درسش بهترینم من خیلی دوسش دارم و میخوام کاری کنم اونم دوسم داشته باشه ازاینکه درموردم چ حسی داره خبر ندارم ولی حس میکنم اونم حداقل یکم ازم خوشش میاد چون چندباری ک ازش درمورد نمرم پرسیدم همیشه بهم گفته تو خیالت از نمرت راحت باشه البته شاید این حرفاش ربطی به علاقه نداره و فقط بخاطر اینه ک درسم خوبه….
  خلاصه من ک خیلی دوسش دارم و میخوام اونم دوسم داشته باشه واسه همین همیشه درسشو میخونم و همیشه نمراتم بیسته سرکلاسم اصن حرف نمیزنم خلاصه تموم سعیم رو کردم ک به چشش بیام به نظرتون تو کارم موفق بودم؟؟؟؟ خواهش میکنم جواب بدین واقعا برام مهمه

 35. زهرا 2 سال قبل

  سلام من امسال خیلی به معلمم وابسته شده ام وخیلی عاشقش شده ام معلمم خانوم است از هر فرستی برای دیدنش تلاش می کنم در زندگی فقط به اون فکر می کنم دوست دارم روزی باهاش حرف بزنم اما خجالت میکشم لطفا کمکم کنید و علاقه ی خودم را به او بگویم

 36. حسین 2 سال قبل

  سلام من پسرس۱۴ساله هستم و واقا عاشق معلم جقرافیم شدم اون واقا مرد خوبیه خیلی مهربونه ولی من نگرانم که شاید اون از من خوشش نمیاد میشه راهنماییم کنید

 37. زهرا 2 سال قبل

  سلام من ۱۴ ساله هستم و معلم علوم خود را دوست دارم اما اون فقط بعضی وقت ها بهم نگا ه یا توجه میکنه دو تا دوست دارم که اونا با اون حرف می زنند یا بعضی وقتا می خندند من خیلی دوست دار م که به اون ابراز علاقه کنم ام نمی تونم راه حلی بگید که مورد توجه معلمم قرار بگیرم من اونو خیلی خیلی دوست دارم انگار عا شقش شده ام

 38. نوجوان‌ها 2 سال قبل

  کاربر عزیز “حالا هر چی”
  خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:
  دوست خوبم
  اینکه هر دو از احساس هم آگاه هستید عالیه و تو خیلی در این ارتباط جلو هستی. اما حالا لازمه در بیان انتظارات و خواسته و آرزویت هم موفق باشی و راه موفقیت این است که به سادگی و روشنی انتظاراتت را مطرح کنی.
  به صورت کتبی یا شفاهی نظرات و انتظاراتت را بگو و اطمینان داشته باش بیان آنها میتواند خیلی بیشتر از نگفتنشان به نفع آینده ارتباط شما باشد.
  موفق باشی
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 39. حالا هرچی 2 سال قبل

  سلام ، من یکی از معلمامو خیلی دوست دارم خودشم میدونه ولی هیچ توجهی نمیکنه … کلا شخصیتی داره که خیلی خشک برخورد میکنه با دانش آموزاش … من خیلی دوست دارم به چشمش بیام … متاسفانه سال بعدی هم بازنشسته میشه و من نمیدونم باید چیکار کنم فقط میخوام رابطم باهاشون صمیمی تر شه ؛ میشه راهنماییم کنین؟?

 40. نوجوان‌ها 2 سال قبل

  کاربر عزیز “H”
  خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:
  دوست خوبم
  دوست داشتن اتفاق وحشتناکی نیست که از نرس آینده بخواهی در آن تغییری ایجاد کنی. وقتی مساله ساز میشود که شبوه های کنترل وابستگی را در خودت پیدا کنی و بدانی دوست داشتن با وابستگی تفاوت دارد. وقتی وابسته کسی میشویم این سطح پایین و کم ارزش است ولی دوست داشتن بسیار ارزشمند است و با ندیدن طرف مقابل هم می تواند ادامه داشته باشد.
  پس حالا از خودت سوال کن اگر امروز او را نبینم همچنان دوستش دارم؟
  اگر پاسخت مثبت است تلاش کن برای کنترل عادت های وابستگی برخی اوقات برخلاف میلت منتطر دیدار ایشان نمانی. برای مثال روزهایی که با ایشان کلاس نداری در طول روز یک بار سراعشان بروی و دیگر کل روز را برای دیدنشان برنامه ریزی نکنی.این کار سخت است اما شدنی است و تنها قدرت و خواستن تو را نیاز دارد تا بیشتر او را دوست داشته باشی نه وابسته باشی.
  موفق باشی
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 41. H 2 سال قبل

  سلام خواهش می کنم منو راهنمایی کنید. خیلی به معلمم وابسته شدم ❤️میدونم که خبر داره ولی چه کارکنم؟
  دوست دارم به هر بهانه ای ببینمش. هر روز منتظرش می مونم تا حداقل یک لحظه ببینمش. خیلی دوستش دارم❤️❤️❤️. من باید چه کار کنم تا علاقه ام کمتر بشه چون این آخرین سالی که تو مدرسه باهاش دارم. آخر سال میدونم ضربه بزرگی می خورم…..⁉️⁉️⁉️⁉️⁉️

 42. یلدا 2 سال قبل

  سلام من یکی از معلم هامو خیلی دوست دارم و دوست دارم اون معلمم به من توجه کنه. فقط می خواهم کنارش باشم خانم ز. حق خیلی دوست دارم عاشقتم معلم عزیزم بهت قول می دیدم انگیزم زیاد بشه. از روزی که باشما حرف زدم خیلی سبک شدم. دوست دارم همیشه به خاطر لطفی که به من کردید تو قلبم می مونی……❤️❤️❤️

 43. نمیگم 2 سال قبل

  سلام من الان ۱ سال خوده ای هست که از معلم علومم خوشم اومده یعنی روش کراش دارم ولی اون الان بازنشسته شده ولی کلاس خای تقویتی فرداشته اما من فقط میتونم ۱ جلسه از اون کلاس رو شرکت کنم چون بعدش دیگه دارمداز اونجا میرم لطفا کمکم کنید چطوری بهش بگم که روش کراش دارم؟؟

 44. Fatemeh 2 سال قبل

  سلام و خسته نباشید به شما ، ببخشید من یکی از خانوم معللمونو خیلی دوست دارم نزدیک یه ماهه ، ایشون زیاد با ما ارتباط برقرار نمیکن من چطور میتونم با ایشون ارتباط خوبی برقرار کنم؟

 45. نوجوان‌ها 3 سال قبل

  کاربر عزیز ؛زهرا؛
  خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:

  دوست خوبم
  در مورد موضوع بازنشستگي كمك چنداني از افراد بر نمي آيد. اگر ايشان سال هاي كاري شان پر شده باشد كه ملزم به بازنشستگي هستند و البته اين يك تصميم شخصي هم هست. ممكن است ايشان بخواهند و درصدد باشند كه خودشان را زودتر از موعد بازنشسته كنند كه در اين صورت دلايل موجه و محكمي لازم است تا به اين كار موفق شوند. در هر حال بهتر است به جاي نگراني و يا جستجو كردن راه هايي براي جلوگيري از بازنشستگي ايشان سعي كني حضوري و يا از طريق نامه پس از امتحانات با ايشان گفتگو كني و نگراني ات را با خودشان در ميان بگذاري. البته نه با اين جملات كه «اگر برويد ما سال بعد معلمي مثل شما نداريم» چون حالت خودخواهانه دارد، بلكه با اين توضيح كه چقدر مشتاق بودن در كلاسشان هستي و مي تواند حضور او در مدرسه، درس هاي بيشتري از كتاب علوم براي همه دانش آموزان به همراه داشته باشد.
  اگر در اين گفتگو متوجه شدي كه تصميم ايشان قطعي است و امكان بودن در مدرسه نيست (برخي معلمان مي توانند در صورت تمايل خود بعد از بازنشستگي نيز به كار خود ادامه دهند) در اين صورت براي گفتگوهاي بعدي از ايشان اجازه بگير تا بتواني در مورد اينكه چطور از كلاس معلم سال بعد خود از او كمك بگيري و هم چنان از سايه محبتش استفاده كني.
  موفق باشی
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 46. نوجوان‌ها 3 سال قبل

  کاربر عزیز ؛زهرا؛
  خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:

  دوست خوبم
  در مورد موضوع بازنشستگي كمك چنداني از افراد بر نمي آيد. اگر ايشان سال هاي كاري شان پر شده باشد كه ملزم به بازنشستگي هستند و البته اين يك تصميم شخصي هم هست. ممكن است ايشان بخواهند و درصدد باشند كه خودشان را زودتر از موعد بازنشسته كنند كه در اين صورت دلايل موجه و محكمي لازم است تا به اين كار موفق شوند. در هر حال بهتر است به جاي نگراني و يا جستجو كردن راه هايي براي جلوگيري از بازنشستگي ايشان سعي كني حضوري و يا از طريق نامه پس از امتحانات با ايشان گفتگو كني و نگراني ات را با خودشان در ميان بگذاري. البته نه با اين جملات كه «اگر برويد ما سال بعد معلمي مثل شما نداريم» چون حالت خودخواهانه دارد، بلكه با اين توضيح كه چقدر مشتاق بودن در كلاسشان هستي و مي تواند حضور او در مدرسه، درس هاي بيشتري از كتاب علوم براي همه دانش آموزان به همراه داشته باشد.
  اگر در اين گفتگو متوجه شدي كه تصميم ايشان قطعي است و امكان بودن در مدرسه نيست (برخي معلمان مي توانند در صورت تمايل خود بعد از بازنشستگي نيز به كار خود ادامه دهند) در اين صورت براي گفتگوهاي بعدي از ايشان اجازه بگير تا بتواني در مورد اينكه چطور از كلاس معلم سال بعد خود از او كمك بگيري و هم چنان از سايه محبتش استفاده كني.
  موفق باشی
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 47. زهرا 3 سال قبل

  سلام میشه لطف کنید به سوالم پاسخ بدید خییییلی برام مهمه

 48. نوجوان‌ها 3 سال قبل

  کاربر عزیز ؛مریم؛
  خانم دکتر سلیقه دار مشاور و روانشناس سایت این گونه به پرسش شما پاسخ داده اند:

  دوست خوبم

  در مورد این سوال که چطور ممکنه معلمی دانش آموزی را دوست باشه باید گفت این اتفاق که معلم ها هم علایق و افراد دوست داشتنی خودشان را داشته باشند طبیعیه و البته با تو موافقم که نباید علاقمندی فردی معلم باعث بشه دیگر دانش آموزان ازش مطلع بشوند چون قطعا در روحیه و عملکرد آنها تاثیر منفی دارد.

  به همین دلیل معلم های حرفه ای می آموزند که چطور هیجان و احساس علاقمندی خودشان را در کلاس و به صورت علنی نشان ندهند و طوری رفتار کنند که همه دانش آموزان را یکسان می بینند و تفاوتی قائل نشوند.

  با این حساب کار معلم شما هم درست و حرفه ای است اگر با همه رفتار مشابهی دارد و تفاوت نمی گذارد.

  چفدر خوب است که تو هم انتظار دیگری از او نداشته باشی و تلاش نکنی تا به شکل متفاوتی رفتار کند.

  در عوض میتوانی برایش نامه ای بنویسی و از او به خاطر اینکه معلم خوبی است و تاثیرات بسیار خوبی بر زندگی تو داشته تشکر کنی. اینطوری او هم ممکن است حرفی یا پیامی برای تو داشته باشد و از احساس او مطلع شوی.
  موفق باشی

  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 49. زهرا 3 سال قبل

  سلام
  من دختری ۱۳ ساله هستم انشالله سال دیگه در کلاس هشتم درس میخونم
  من از اوایل سال متوجه شدم که به یکی از معلم هام علاقه شدید ی دارم (معلمی که اکثر بچه ها بخاطر پرسش های مکرر از اون بدشون می اومد ) اما واقعا اونا نمیدونستن که اون تمام این کار ها رو برای ما میکنه خلاصه گذشت و گذشت تا اینکه ایشون از بعد از عید گفتن که خودشون رو برای سال دیگه میخوان بازنشسته کنن البته سنی هم ندارن و بچه ها رو هم خیلی دوست دارن و همیشه هم خودشون میگفتن که من رو خیلی دوست دارن و رفتارشون سر کلاس این رو نشون میداد خلاصه من از همون موقع که ایشون این حرف رو زدن همیشه نکران هستم که نکنه واقعا خودشون رو برای سال دیگه بازنشسته کنن حتی من نامه ای ناشناس هم براشون گذاشتم و همه ی این کار ها رو کردم چون واقعا از ته دل ایشون رو دوست دارم و واقعا هر وقت سر کلاس ایشون مینشستم آرامش میگرفتم و وجودشون به من ارامش میداد ….. خلاصه ایشون همون سر کلاس این نامه رو خوندن و خیلی هم خوششون اومد خیییییلی به طوری که بار ها این موضوع رو سر کلاس تکرار کردن حالا نگرانی من اینه که نکنه واقعا سال دیگه ایشون خودشون رو بازنشست کنن و واقعا نگران این موضوع هستم در ضمن ایشون دبیر علوم بنده هستن
  اخه میدونید اگر ایشون خودشون رو بازنشسته نکنن تا سال نهم با ما هستند روال کار مدرسه ما این هست حالا میخواستم بهم راهکاری بدین تا هم از آشفتگی من کم بشه هم ابراز علاقه خودم رو به ایشون بکنم …ممنون …. من واقعا نمیدونم چه کار کنم… ممنون❤

 50. مریم 3 سال قبل

  سلام…من چند وقته از یکی از معلم هام خوشم میاد….و هرچی میگذره بیشتر بهش علاقه مند میشم…ایشون معلم عالی عی هست و تقریبا همه قبولش دارن اما من واقعا عاشقشم!

  یعنی واقعا دیوونه شدم همش میخوام ببینمش همش دنبال بهونه ای هستم که باهاش صحبت کنم و با هر توجهش و اشاره کوچیکش ذوق میکنم….

  با اینکه خانوم هستن اما من دوست دارم بخودم برسم تا از نظرش بهترین باشم با اینکه میدونم دوست داشتن به این چیزا ربطی نداره….

  و عاشق این حسم هستم چون واقعا حس قشنگیه که بخاطر یه نفر عاشق مدرسه ای بشی که همیشه ازش متنفر بودی و همش بخوای روزی برسه که اون بیادو ببینیش…..خیلی خیلی حس قشنگیه ولی اگه دوطرفه باشه عالی میشه….

  اینم بگم که بخاطر اون درسم عالی شده یعنی تاثیر عالی عی رو من داشته!

  بخاطر عشق به این معلم دوست داشتنی خیلی پیشرفت کردم….اون هم چون درس من خوبه رفتارش باهام خوبه اما حسش رو نمیدونم…..

  دیدم که این خانومی که سوال پرسیدن نوشتن معلمشون بغلشون کرده و گفته دوسشون داره!!
  میخواستم بدونم چطوری؟ مگه معلم هم امکان داره یه دانش اموزو بیشتر از یک دانش اموز دوست داشته باشه؟
  اخه چطور یه معلم با اون همه تجربه میتونه به یه بچه حسی داشته باشه؟

  اگه میشه توضیح بدید

  و اینم بگید که چیکار کنم که اون هم منو دوست داشته باشه چون من از یک معلم خیلی بیشتر دوسش دارم و دیوونشم اگه میشه بگید چیکار کنم اونم حسی بهم داشته باشه؟
  لطفا کمکم کنید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید