, ,
,

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

رمضان ماهی مقدس است که به شما یادآور می‌شود که بر روی ایمان خود تمرکز کنید و بر روی رشد فردی خود کار کنید. شما در طی ماه رمضان، از طلوع تا غروب خورشید، از خوردن غذا و نوشیدنی در ساعات روز خودداری می کنید. روزه گرفتن در طی ماه رمضان برای نزدیکی بیشتر به خداوند و اهداف دینی است؛ با این حال می‌توانید از روزه برای شکستن عادات بد از جمله پرخوری یا تغییر الگوی غذا خوردن و عدم استفاده از غذاهای ناسالم نیز استفاده کنید. اگر شما تصمیم خوبی در مورد غذا خوردن بگیرید و ذهن خود را بر جنبه معنوی رمضان متمرکز کنید، ماه رمضان می‌تواند زمان خوبی برای کاهش وزن شما باشد.

عادت های بد غذایی خود را بشکنید  

ببینید چه عادت‌هایی باعث می‌شود که وزن شما زیاد شود. روزه گرفتن در ماه رمضان راهی برای شکستن عادات بد هم هست. بنابراین می توانید تصمیم بگیرید تا با کنار گذاشتن عادات بد خود در زمینه غذا، وزن خود را نیز کم کنید. 

کاهش وزن در ماه رمضان.سایت نوجوان ها (1)

در ماه رمضان وقتی که شما روزه هستید و چیزی نمی خورید و نمی آشامید به لاغر شدن شما نیز کمک می کند، اما نباید از ورزش نیز غافل شوید. می توانید در این مدت به پیاده روی بروید یا ورزش های سبک انجام بدهید. 

کاهش وزن در ماه رمضان.سایت نوجوان ها (2)

در طول روز شما می توانید به کارهای روزمره خود برسید اما سعی کنید تا از آفتاب دوری کنید تا باعث تشنگی شما نشود. یادتان باشد اگر بعد از افطار نیز به خوردن غذاهای چرب و شیرین مشغول شوید، در حقیقت استفاده صحیحی از روزه نکرده اید و همین کار باعث افزایش وزن شما می شود.

کاهش وزن در ماه رمضان.سایت نوجوان ها (3)

تا قبل از افطار شما می توانید از ورزش های کم تحرک استفاده کنید تا فشاری بر روی شما نباشد و ورزش های سنگین خود مانند دویدن یا رفتن به باشگاه های ورزشی و… را به بعد از افطار موکول کنید تا بتوانید از آب نیز استفاده کنید. 

کاهش وزن در ماه رمضان.سایت نوجوان ها (4)

و در آخر سعی کنید که در افطار نیز از غذاهای های فست فودی و غذا های چرب استفاده نکنید، سعی کنید افطار خود را به دو وعده تبدیل کنید تا هم به معده شما فشار نیاید و هم بتوانید بهتر وزن خود را ثابت کنید. برای مثال اول با غذاهای ساده مانند سوپ افطار کنید و بعد از ساعتی شام بخورید تا هم به معده تان فشار نیاید و هم بتوانید برنامه کاهش وزن خود را نیز ادامه دهید. 

کاهش وزن در ماه رمضان.سایت نوجوان ها (5)

 

 

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2019

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید