دوربین دوچشمی (شکاری) را چگونه تنظیم کنیم؟

دوربین دوچشمی (شکاری) را چگونه تنظیم کنیم؟

اگردوربین دوچشمی  نداشته باشید دیدن یک جسم از فاصله دور تقریبا غیرممکن است، اما با وجود این دوربین می توانید اجسام یا پرنده ها را به خوبی ببینید. اگر شما در حال تلاش برای دیدن پرنده یا دیدن چیزی از فاصله دور هستید؛ باید مطمئن شوید که دوربین های چشمی‌تان درست برای چشمان شما تنظیم شوند تا مشکلی در دیدتان به وجود نیاید. ب

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

رای انجام این کار، باید به درستی فاصله بین هر دو چشم را تنظیم کنید.سپس حلقه های فوکوس یا دیوپتر ها را تنظیم کنید تا تصویر واضح و روشن شود. هنگامی که دوربین به درستی تنظیم شود ؛جزئیات شگفت انگیزی از فاصله دور قابل مشاهده است .حالا شما می توانید از تماشای آن لذت ببرید.

دوربین دوچشمی

تنظیم لنزهای دوربین دوچشمی

در قدم اول باید محافظ هایی را که برای لنز چشمی روی دوربین پشتی قرار دارند تنظیم کنید. در بعضی از مواقع این کار ممکن است برای شما مزاحمت ایجاد کند؛در این صورت باید آن ها را بردارید در غیر این صورت آن ها را برای چشمانتان تنظیم کنید.

t دوربین دوچشمی (شکاری) را چگونه تنظیم کنیم؟

بعد از اینکه دوربین دوچشمی را تنظیم کردید آن را در هر دو دست خود بگیرید و با چشم های خود تنظیم کنید. به لنز ها نگاه کنید. اهرم های فوکوس را بالا و پایین کنید تا در دوربین شما فقط یک دایره واحد دیده شود. اگر یک تصویر دوگانه مشاهده کردید، دوباره دوربین را تنظیم کنید تا به یک تصویر واحد برسید.

دوربین را جلوی چشمان خود قرار دهید و به یک جسم دور نگاه کنید و روی آن تمرکز کنید. به یک جسم ثابت در فاصله ۳۰-۴۰ فوت (۹٫۱-۱۲٫۲ متر) نگاه کنید. اگر تصویر در هنگام تماشای آن از طریق دوربین تار شود به این معنی است که باید فوکوس دوربین دوچشمی تان را تنظیم کنید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
معرفی کتاب گنجشک استخوانی

تنظیمات مجدد فوکوس

دوربین دوچشمی

لنز سمت راست را ببینید و با چشم چپ به کف دست خود از داخل دوربین نگاه کنید. اگر تصویر تار بود، شما نیاز دارید تنظیمات فوکوس را درست کنید.

t دوربین دوچشمی (شکاری) را چگونه تنظیم کنیم؟

در ابتدا با حلقه ای که وسط دو لنز هست، فاصله را تا جایی که تصویر شما واضح شود تغییر دهید تا تصویر شفاف ارائه بدهد. به چپ یا راست بچرخانید تا لنز فوکوس شود.

دوربین دوچشمی

حالا لنز سمت چپ را بپوشانید و همین کار را با لنز سمت چپ انجام دهید تا تصویر شفافی به شما بدهد. برای وضوح بیشتر می توانید از لغزاننده که زیر لنزها قرار داده شده استفاده کنید؛ آن را تا جایی که تصویر شفاف شود حرکت دهید.

t دوربین دوچشمی (شکاری) را چگونه تنظیم کنیم؟

در آخر دوربین دوچشمی شما برای استفاده آماده است. از دیدن با آن لذت ببرید. اما به یاد داشته باشید که شماره تنظیمات‌تان را یادداشت کنید ؛تا اگر شخص دیگری از دوربین شما استفاده کرد، بتوانید تنظیمات خود را به راحتی به حالت اول برگردانید.

دوربین دوچشمی

 

3.9/5 - (26 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *