, ,
,

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

دیدن یک جسم از یک فاصله دور تقریبا غیرممکن است، مگر اینکه شما دوربین دو چشمی قوی داشته باشید تا بتوانید اجسام یا پرنده ها را به خوبی ببینید. اگر شما در حال تلاش برای دیدن پرنده یا دیدن چیزی از دور هستید، باید مطمئن شوید که دوربین های چشمی شما درست برای چشمان شما تنظیم شوند تا مشکلی در دیدن شما به وجود نیاید. برای انجام این کار، باید به درستی فاصله بین هر دو چشم را تنظیم کنید.

سپس حلقه های فوکوس یا دیوپتر ها را تنظیم کنید تا تصویر واضح و روشن شود. هنگامی که دوربین به درستی تنظیم شود، جزئیات شگفت انگیز از یک فاصله دور قابل مشاهده است و شما می توانید از آن لذت ببرید. 

در قدم اول شما باید محافظ هایی که برای لنز چشمی روی دوربین پشتی گذاشته اند را تنظیم کنید، در بعضی از مواقع این کار ممکن است برای شما مزاحمت ایجاد کند، در این صورت شما باید آن ها را بردارید در غیر این صورت آن ها را برای چشمانتان تنظیم کنید. 

نحوه کار با دوربین شکاری.سایت نوجوان ها (1)

بعد از اینکه دوربین را تنظیم کردید، دوربین را در هر دو دست خود بگیرید و آن را با چشم های خود تنظیم کنید. به لنز ها نگاه کنید، اهرم های فوکوس را بالا و پایین کنید تا در دوربین شما فقط یک دایره واحد دیده شود، اگر یک تصویر دوگانه مشاهده کردید، دوباره دوربین خود را تنظیم کنید تا به یک تصویر واحد برسید.

نحوه کار با دوربین شکاری.سایت نوجوان ها (2)

دوربین را در جلوی چشمان خود قرار دهید و به یک جسم دور نگاه کنید و روی آن تمرکز کنید. به یک جسم ثابت در فاصله ۳۰-۴۰ فوت (۹٫۱-۱۲٫۲ متر) نگاه کنید. اگر تصویر در هنگام تماشای آن از طریق دوربین تار شود، به این معنی است که شما باید فوکوس دوربین را تنظیم کنید.

نحوه کار با دوربین شکاری.سایت نوجوان ها (3)

لنز سمت راست را ببینید و با چشم چپ به کف دست خود از داخل دوربین نگاه کنید، اگر تصویر تار بود، شما نیاز دارید تا تنظیمات فوکوس را درست کنید. 

نحوه کار با دوربین شکاری.سایت نوجوان ها (4)

در ابتدا با حلقه ای که وسط دو لنز هست، فاصله را تا جایی که تصویر شما واضح شود تغییر دهید تا تصویر شفاف به شما ارائه بدهد. به چپ یا راست بچرخانید تا لنز فوکوس شود.

نحوه کار با دوربین شکاری.سایت نوجوان ها (5)

حال لنز سمت چپ را بپوشانید و همین کار را با لنز سمت چپ انجام دهید تا تصویر شفافی به شما بدهد، برای وضوح بیشتر شما می توانید از لغزاننده که زیر لنز ها قرار داده شده استفاده کنید، آن را تا جایی که تصویر شما شفاف می شود، حرکت دهید تا تصویر شفاف شود. 

نحوه کار با دوربین شکاری.سایت نوجوان ها (6)

و در آخر دوربین شما آماده برای استفاده است، از آن لذت ببرید. اما به یاد داشته باشید که شماره تنظیم هایی را که برای خود کردید یادداشت کنید تا اگر شخص دیگری از دوربین شما استفاده کرد، بتوانید تنظیمات خود را به سرعت به جای اول برگردانید. 

نحوه کار با دوربین شکاری.سایت نوجوان ها (7)

 

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2019

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید