,

نكاتي در ساخت ربات

شما در دنیای امروزی خود شاید روزانه با ربات های زیادی سر و کار داشته باشید اما با این وجود به علت استفاده روزمره متوجه وجود آن ها نیستید. همچنین شاید در فیلم های سینمایی و یا کارتونی که در طول سال می بینید ربات های زیادی شرکت کرده باشند که باز هم ما از آن ها چشم پوشی می کنیم.

ربات ها به صورت خودکار توانایی انجام کارها را دارند و این یعنی سریع‌تر از انسان ها عمل می‌کنند. برای انجام کارهای ساده نیازی به ربات نیست اما اگر شما بخواهید کاری را به تعداد زیاد انجام دهید مثلاً ممکن است شما نیاز پیدا کنید که یک الگویی را به تمام مقاله‌های موجود در یک رده (۱۰۰۰ مقاله) بیفزایید، پس راه مناسب برای انجام این کار طاقت فرسا استفاده از ربات به جای انسان است.

حال با این توضیحات شاید شما نیز مانند هزاران نفر دیگر دوست داشته باشید برای خود رباتی بسازید. برای این كار بايد نکاتی را مورد توجه قرار دهید.

اگر شما تصمیم به ساخت ربات گرفته‌اید برنامه ریزی را مدنظر داشته باشید تا از خطاهای احتمالی جلوگیری کرده باشید. این مسائل باید مد نظر قرار گفته شوند:

نكاتي در ساخت ربات

نكاتي كه در ساخت ربات بايد به آن ها توجه كنيد

آیا به صورت دستی ربات را فعال می‌کنید و یا اینکه ربات به‌صورت اتوماتیک کار می‌کند؟

آیا ربات را به تنهایی ایجاد کرده‌اید و یا از ربات‌ دارهای سایر زبان ها کمک گرفته‌اید؟

از چه زبانی برای پیاده‌ سازی ربات استفاده کرده‌اید؟

آیا درخواستی برای پرچم داده‌اید و اینکه آیا وارد سیستم شده‌اید؟ اگر اینگونه‌ است، کارهایی که با ربات انجام می‌دهید در سیاهه‌ها و تغییرات اخیر قابل رویت است و در صفحات ویکی ذخیره می‌شود.

آیا ربات را برای اجرا در وب آماده کرده‌اید و یا به روش های دیگر و با زبان های دیگر همچون جاوا اسکریپت آن را ساخته‌اید؟

اگر ربات را به وسیله برنامه‌ای مستقل ساخته‌اید آیا آن را روی رایانه خودتان گذاشته‌اید یا روی یک سرور مانند  Toolserver  و از راه دور آن را کنترل می‌کنید؟

اگر ربات قابل اجرا روی یک سرور از راه دور است آیا ویراستاران دیگر قادر هستند که کار ربات یا شروع کار آن در زمان اجرا را ببینند؟

نكاتي در ساخت ربات

اختصاصي نشريه اينترنتي نوجوان ها

برچسب ها:
2 دیدگاه تاکنون ثبت شده
  1. رضا 6 سال قبل

    چرازیاد توضیح ندادید

  2. یعقوب عندلیب 7 سال قبل

    بهتر است برای ساخت ربات ها از ساده ترین آنها شروع نمود. مثلا برای دبیرستانی ها و راهنمایی ها استفاده از یک باتری و آرمیچر(موتور) و چرخ ها و بدنه ربات کافیست. اما برای دانشگاهی ها ساده ترین ربات ها ساخت ربات های تعقیب خط و … می باشد که در آنها از اجزای هوشمند سازی و کارکرد اتوماتیک ربات استفاده نمود که این کار هم توسط میکرو کنترلر ها انجام می پذیرد. و می توان از یک باتری گوشی تلفن همراه و یا آداپ تور های ۵ ولتی استفاده نمود. در مراحل بعدی هم ساخت اکثر ربات ها با استفاده از سنسور ها و…. کامل می شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید