چگونه زندگی خود را در یک روز تغییر دهیم؟

علاقه خود را کشف کنید

آیا بخاطر نبود هدف و احساس در مسیر زندگی خود، احساس فرسودگی میکنید؟ زندگی روتین خود را با در نظر گرفتن زمان و این که چه چیزی باعث خوشحالی و رضایت شما می شود، تغییر دهید.

چه چیزی می تواند باعث شود که صبح از رختخواب برخیزید؟ چه چیزی می تواند به شما، احساس سرزندگی بدهد؟ فکر کنید که چه فعالیت هایی وجود دارند که این حس را به شما می دهند. حتی اگر مجبور باشید کاری که در زمان کودکی انجام نداده اید، را انجام دهید!

گام اول را بردارید

سفر هزار مایلی با برداشتن یک قدم شروع می شود. لائوتسه (Lao Tzu)

مهم نیست که چقدر جاه طلبی های شما، طاقت فرسا به نظر برسد. اما تا زمانی که اولین قدم را برندارید و شروع نکنید، به هیچ چیز دست نخواهید یافت. این که آیا می خواهید یک رمان بنویسید، در مسابقه دوی ماراتن شرکت کنید، یا یک زبان جدید را یاد بگیرید، امروز همان روزی است که به دنبال رویاهای خود خواهید رفت، پس امروز را به یاد داشته باشید.

برنامه های خود را بنویسید

به دلیل کمبود زمان، انرژی یا انگیزه، ممکن است اهداف یا رویاهایمان را به یک روز دیگر موکول کنیم و ممکن است آن روز، هیچ وقت فرا نرسد. برای کمک به تقویت انگیزه، به کاری که می خواهید امروزتان را تغییر دهد، متعهد باشید.

مثلا اگر می خواهید برای انجام یک کار داوطلبانه ثبت نام کنید یا می خواهید در یک رویداد ورزشی چالش برانگیز شرکت کنید یا حتی می خواهید در یک دوره آموزشی آنلاین ثبت نام کنید، به انجام این کارها متعهد باشید. با نوشتن تعهد خود بصورت کتبی، شما احساس مسئولیت بیش تری نسبت به انجام برنامه های خود، خواهید داشت.

با یک فرد جدید، گپ بزنید

روابط و افرادی که اطراف ما وجود دارند، تاثیر زیادی بر خوشبختی و کیفیت زندگی ما دارند. بنابراین، از هر فرصتی که در اختیار شما استفاده کنید و دایره دوستان خود را گسترش دهید و جای برای افراد جدید باز کنید. هرگز ، قبل از این که فردی وارد زندگیتان شود، تاثیر او  را بر زندگی خود نخواهید فهمید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
نحوه همکاری با سایت نوجوان‌ها

ممکن است این فرد، بهترین دوست جدید شما باشد، شما را به عشق زندگیتان معرفی کند یا این که ممکن است شما را فردی حرفه ای در یک شغل تبدیل کند. امروز در زندگی خود تغییر ایجاد کنید و با فرد جدید گپ بزنید.

تصمیم بگیرید

اگر مدتی است که یک تصمیم بزرگ در زندگی خود را به تاخیر انداخته اید. امروز، روزی است که می توانید آینده خود را تحت کنترل خود درآورید و تصمیم بگیرید. به خود تا پایان روز مهلت دهید و زمانی را به صورت جدی، صرف تفکر در مورد انتخاب خود کنید.

پیامدهای هر انتخاب را در نظر بگیرید و جوانب مثبت و منفی را بسنجید، نظریات دیگر را نیز در نظر بگیرید تا بتوانید تصمیمات درستی بگیرید. سپس زمانی که مهلتتان به اتمام رسید، تصمیم خود را بگیرید و برای مسیری که انتخاب کرده اید، برنامه ریزی کنید.

ناهنجاری های زندگی خود را از بین ببرید

زندگی ما، پر از ناهنجاری است و این ناهنجاری ها هم واقعی و هم استعاری هستند. برای این که جا برای چیزهای مثبت و جدید در زندگیتان باز شود، سعی کنید که ناهنجاری هایی که زندگی شما را پر کرده است را از بین ببرید.

اول این که خانه خود را تمیز کنید و از شر تمام چیزهایی که نیازی به آن ها ندارید، خلاص شوید. این کار نه تنها جا برای چیزهای بهتر را باز می کند، بلکه سلامت روانی شما را نیز افزایش می دهد. دوم این که، در مورد تمام موانع که در زندگی خود ایجاد کرده اید، فکر کنید. شاید نیاز باشد که آن ها را از بین ببرید، این موانع می تواند روابط ناخوشایند یا کاری بیهوده باشد. سوم این که، سعی کنید ذهن خود را از تمام احساسات منفی که در آن وجود دارد، خالی کنید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
مکان های دیدنی برای علاقمندان به کتاب های کمیک

ذهنیت خود را تغییر دهید

برای این که ذهنتان تمیز شود، باید تصمیمات آگاهانه ای بگیرید تا عواطف منفی مانند خشم یا پشیمانی، یا هر گونه نارضایتی که در شما وجود دارد، را از بین ببرید. این کار، کار آسانی نیست و باید به یاد داشته باشید که یادآوری این کارها، گذشته را تغییر نخواهد داد، و تنها بر حال فعلی شما، تاثیر می گذارد و حالتان را خراب میکند.

اگر فکر می کنید که این چیزی است که نیاز به مبارزه و کشمکش دارد، ممکن است نیاز به مشاور داشته باشید. هم چنین، تصمیم بگیرید که از امروز به بعد، چشم انداز مثبت تری را اتخاذ کنید. سعی کنید که "دفتر خاطرات شادی" ایجاد کنید، و اتفاقات مثبت هر روز را، صرف نظر از میزان کوچکی آن، را در آن یادداشت کنید.

عادات بد خود را کنار بگذارید

در حالی که بیش از یک روز، طول می کشد که عادات بد از بین برود، اما اغلب، شروع کنار گذاشتن این عادات بد، سخت ترین کار است. اگر به خودتان قول بدهید که عادت بد خود را برای مدتی از بین ببرید. امروز، همان روزی است که می توانید شروع کنید و عادت بد خود را از بین ببرید.

یک هدف مشخص و قابل سنجش برای خود تعیین کنید و بنویسید که چگونه می توانید به آن برسید، و سپس برای رسیدن به آن، گام های کوچکی را تعیین کنید. سپس، به این فکر کنید که در مورد هدف خود، با کسی صحبت کنید. به اشتراک گذاشتن هدفتان، می تواند باعث شود که واقعی تر به نظر برسد، و انگیزهتان برای رسیدن به آن، افزایش یابد.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
راهکار مفید و عجیب برای سریع تر خوابیدن

اولین قدم های خود برای رسیدن به هدف را بنویسید

زمانی که تصمیم گرفتید برای تغییر زندگی خود اقدام کنید، و اولین قدم های خود برای رسیدن به تغییر بردارید، مهم است که آن را یادداشت کنید. داشتن طرح های مبهم در سر، بسیار خوب و عالی است، اما نوشتن آن بر روی کاغذ باعث می شود که برنامه روشنی برای رسیدن به آن داشته باشید.

این کار به شما کمک می کند که احساس کنید که در حال حاضر، در حال رسیدن به چیزی هستید. آن چه که امروز یادداشت می کنید، چیزی است که در نهایت می توانید آن را بسازید و از این طریق می توانید در زندگی به آن چه که می خواهید برسید.

یاد بگیرید که از وجود خود لذت ببرید

یکی از بزرگ ترین اشتباهاتی که اغلب انجام می دهیم، تکیه بر چیزهای خارجی است تا ما را خوشحال کند، این به این معنی است که شادی خود را در درست سرنوشت یا افراد دیگر قرار میدهیم. امروز تصمیم به تغییر زندگی بگیرید، تا یاد بگیرید با خودتان شاد باشید، صرف نظر از این که در چه موقعیتی هستید.

فهرستی از تمام ویژگی های خوب خود و تمام دلایلی که شما را فردی کاملا دوست داشتنی می سازد، تهیه کنید. سپس این لیست را در جایی نگهداری کنید که هر زمان که به تقویت روحیه نیاز داشتید، آن را ببینید و روحیه بگیرید.

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *