چگونه شاد زندگی کنیم؟ (۱) | زندگی شاد

چگونه شاد باشیم

چگونه شاد زندگی کنیمزندگی به سبک مدرن گاهی می تواند آزاردهنده باشد. اگر به دنبال یک زندگی شاد و رضایت بخش هستید، مطالعه این متن را از دست ندهید.

دوست داشتن خود

۱- ذهن خود را مثبت کنید

با تشخیص افکار منفی شروع کنید. وقتی افکار منفی به سراغتان می آیند آن ها را تجزیه و تحلیل کنید. سپس آن ها را با افکار مثبت جایگزین کنید. می توانید یک شعار مثبت برای خود، درست کنید و در طول روز مدام آن را با خود تکرار کنید تا ذهن خود را تنظیم کنید.
سعی کنید حتی در شرایط سخت نیز به دنبال نکات مثبت باشید.
اگر به هر شکست به چشم یک تجربه نگاه کنید،‌ فرصت رشد بیشتری خواهید داشت.

۲- خود را همان طور که هستید، بپذیرید

خود را همان طور که هستید بپذیرید و دوست داشته باشید چرا که شما در حال حاضر، فوق العاده اید. گرچه قطعا شما به عنوان یک انسان، قابلیت تغییر دارید اما نباید هرگز این احساس را داشته باشید که به همین شکلی که هستید، قابل قبول نیستید. از کمال گرایی دست بردارید و اشتباه هایتان را در آغوش بگیرید.

۳- اطمینان کنید

اگر از به دست آوردن آنچه می خواهید، اطمینان داشته باشید راحت تر آن را دنبال خواهید کرد، احساس بهتری خواهید داشت و در زندگی موفق تر خواهید بود.

۴- اعتماد به نفس خود را بالا ببرید

بیاموزید که خود را عاشقانه دوست بدارید و مراقب خودتان باشید. این یکی از مهم ترین نکات برای داشتن یک زندگی شاد است. به یاد داشته باشید که هیچ کس کامل نیست. بیاموزید که بابت آنچه دارید و آنچه کردید شکرگزار و قدردان باشید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
عزت نفس؛ داریم یا نداریم؟

۵- به خاطر خودتان تغییر کنید

هرگز به خاطر کسی غیر از خودتان تغییر نکنید. اگر چیزی در شما موجب نارضایتی تان می شود، همواره تلاش کنید تا آن را تغییر دهید اما اگر عده ای برای دوست داشتن شما شرایطی را تعریف می کنند، قطعا هرگز به شکل واقعی شما را دوست نخواهند داشت.
به یاد داشته باشید که تنها رقیب شما خودتان هستید و صرفا زمانی باید تغییر کنید که می خواهید بهتر از گذشته شوید.

۶- کسانی که از شما متنفرند را نادیده بگیرید

افرادی که از شما نفرت دارند به تنفر خود ادامه خواهند داد. آن ها کسانی خواهند بود که آن قدر در زندگی شخصی خود بدبخت هستند که احساس می کنند نیاز دارند شما را نشانه بگیرند اما اجازه ندهید که بدبختی آن ها موجب خراب شدن زندگی شما شود و یا شما را از خودتان ناامید کند.
آن ها را نادیده بگیرید و آرزو کنید که روزی زندگی بهتری داشته باشند.

۷- آنچه نیاز دارید به خود بدهید

آنچه خوشحالتان می کند، ‌انجام دهید. به ابعاد روحی، جسمی و احساسی خود توجه کنید و صرفا روی یکی از ابعاد وجودی خودتان تمرکز نکنید که موجب نادیده گرفتن سایر ابعاد شود. سعی کنید با آنچه خوشحالتان می کند در تماس باشید تا در وقت مناسب برای خوشحال کردن خودتان از آن ها استفاده کنید.

اختصاصی نشریه‌ی اینترنتی نوجوان‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *