, ,
,

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

یاسمین الهیاریان

زندگی شاد.سایت نوجوان ها (1)شادی در زندگی هر کس تعاریف متفاوتی دارد. اما همیشه دستور العمل های یکسانی وجود دارند که می توانند ایده های جدیدی برای زندگی بهتر به شما بدهند. در اینجا به ۱۰ دستور العمل برای شادتر زندگی کردن اشاره می کنیم. 

۱- کارهایی را انجام بدهید که به آنها علاقه دارید

همه می دانیم که انسان در زندگی همه کارهایی را که انجام می دهد، دوست ندارد. یکسری از کارها از روی اجبار انجام می شوند که خود ما و یا پدر و مادرمان فکر می کنیم صلاح ما در انجام این کارهاست اما این به آن معنا نیست که نمی توانیم بعضی از کارهایی که دوست داریم را در برنامه زندگی مان بگنجانیم. 

۲- به دیگران کمک کنید

بعضی اوقات ما با این حال که به اهداف خود رسیدیم، همچنان احساس رضایت و شادی نمی کنیم. کمک کردن به دیگران برای رسیدن به خواسته ها و اهدافشان می تواند بیشتر از رسیدن خودمان به موفقیت باعث شادی و رضایت شود.

۳- سپاسگزار باشید

به چیزهایی که در زندگیتان دارید فکر کنید. به چیزهایی که داشتنشان توفیق حساب می شوند و برای چیزهایی که دارید قدردان باشید. خواهید دید که احساس رضایت و شادی شما در زندگی بالا خواهد رفت.

۴- لبخند بزنید

تمرین کنید که بیشتر لبخند بزنید و تاثیر آن را در چهره تان بررسی کنید. همیشه امکان لبخند زدن وجود دارد، پس این امکان را از خودتان دریغ نکنید. خواهید دید که این لبخند چطور میتواند حال و هوای شما را عوض کند.

۵- ورزش کنید

ورزش کردن استرس را کاهش می دهد و باعث ترشح اندورفین در بدن می شود. اندورفین باعث ایجاد حال خوش، لذت و شادی و همچنین باعث توقف ارسال حس درد به مغز می شود.

۶- راه هایی برای مدیریت استرس پیدا کنید

اجازه ندهید که اضطراب حق زندگی شاد را از شما بگیرد. می توانید برای کنترل آن از تمرین های یوگا استفاده کنید.

۷- مراقب خورد و خوراک خود باشید

بسیار مشکل است که سعی کنید زمانی که بیمار هستید احساس شادی را در خود ایجاد کنید، پس تلاش کنید سلامت خود را با خوراک مناسب حفظ کنید. زمانی که برنامه غذایی سالمی دارید هم از لحاظ روحی و هم از لحاظ جسمی احساس بهتری خواهید داشت.

۸- وقت خود را با کسانی که دوستشان دارید صرف کنید

صرف وقت با دوستان و خانواده هیچ جایگزینی ندارد. انسان یک موجود اجتماعی است حتی اگر تنها و درونگرا باشد. انسان ها دوست دارند وقت خود را صرف معاشرت و گفت و گوی با دوستان و خانواده خود کنند و به این شکل احساس بهتری نسبت به زندگی پیدا خواهند کرد.

۹- تفکرات منفی را کنار بگذارید

همه ما می دانیم که افکار منفی حس و حال ما را تغییر می دهد و ما را غمگین می کند. چطور باید آن ها را کنترل کرد؟ ابتدا باید از وجود این افکار در درون خود آگاه باشیم و بعد از آن سعی کنیم افکار مثبت را جایگزین آن کنیم و وقت خود را بیشتر با افراد مثبت سپری کنیم تا افراد منفی.

۱۰- ببخشید و فراموش کنید

نگه داشتن ناراحتی به شما لطمه وارد می کند حتی بیشتر از کسی که نسبت به او دلخوری دارید. از خود بپرسید که چه اتفاقی می افتد اگر این دلخوری را فراموش کنید؟ خواهید دید که برای چند ثانیه احساس آرامش خواهید کرد. به جای فکر کردن به خشم و عصبانیت زمان خود را به فکر کردن درباره آینده خود اختصاص دهید.

 

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2019

با ما در تماس باشید

هر موقع به ما ایمیل بزنید در سریع ترین زمان ممکن به شما پاسخ خواهیم داد

در حال ارسال

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید