چگونه زبان برنامه‌نویسی را یاد بگیریم؟ (۲)

آموزش زبان برنامه نویسی یکی از آموزش هایی است که طرفداران بسیاری دارد. در بخش نخست این مطلب با انواع زبان های برنامه نویسی آشنا شدید. اکنون اگر تصمیم گرفته اید یکی از زبان های برنامه نویسی را یاد بگیرید این مطلب را دنبال کنید تا بدانید باید چه کارهایی انجام بدهید.

آموزش زبان برنامه نویسی در آموزشگاه

آموزشگاه معتبر

مرحله اول انتخاب آموزشگاه است. سعی کنید به مدرسه یا آموزشگاه های خصوصی بروید. امروزه اکثر شرکت ها برنامه نویس ها را استخدام می کنند اما درباره مدرک تحصیلی و جایی که تحصیل کرده اید بسیار سوال می کنند. پس مدرک معتبر از آموزشگاه معتبر بگیرید.

آموزش های آنلاین راهی برای آموزش زبان برنامه نویسی

اگر نمی توانید در کلاس یا مدرسه، زبان مورد نظر خود را یاد بگیرید وب سایت ها و فیلم های آموزشی برای شما بهترین گزینه هستند. می توانید فیلم های آموزشی را دانلود کرده و از آن ها استفاده کنید، یا اینکه برای یادگیری بیش تر می توانید در کنار کلاس ها از آن ها استفاده کنید.

سعی کنید از منابع و ابزارهای آنلاین اینترنتی استفاده کنید. سایت های شرکت هایی مانند گوگل و موزیلا همیشه به دنبال نبوغ جوانان برنامه نویس هستند و شما با خدمات رایگان هم می توانید به راحتی این علم را یاد بگیرید و در آینده در شرکت ها کار کنید.

آموزش زبان برنامه نویسی را با برنامه‌های ساده شروع کنید

برای شروع کار خود بهتر است برنامه های ساده برای آموزش کودکان طراحی کنید. برنامه هایی مانند بازی های ساده که به یادگیری زبان کودکان کمک می کند. شما می توانید برنامه های دیگری بر اساس سلیقه خود طراحی کنید و آن را به اشتراک بگذارید.

آموزش زبان برنامه نویسی در خانه

خودتان زبان ها را یاد بگیرید 

کتاب مناسب با زبان مورد نظر خود را برای یادگیری تهیه کنید. معمولا این جور کتاب ها در بازار بسیار زیاد هستند. یکی از آن ها را انتخاب و خریداری کنید. همچنین می توانید از وب سایت های اینترنتی کتاب مورد نظر خود را تهیه کرده و از آن استفاده کنید.

آموزش زبان برنامه نویسی با کتاب

برای آموزش زبان برنامه نویسی تمرین کنید و تمرین کنید

تمرین را روی کامپیوتر شروع کنید و سعی کنید مشکلات خود را با استفاده از کتاب های مرجع و سایت های مرتبط حل کنید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
عینک هوشمند برای گردن درد نگرفتن ویژه نسل گجت‌‌باز!

سعی کنید مثال های کتاب را بخوانید و آن ها را تغییر دهید و سپس حل کنید. وقتی که همه مثال ها را حل کردید سعی کنید آن ها را به خاطر بسپارید.

سراغ زبان دوم بروید

بعد از یادگرفتن و تمام کردن زبانی که مورد نظرتان هست شروع به یادگیری زبان دوم و جدید کنید. هر چه بیشتر یاد بگیرید به نفع خودتان است. البته توجه داشته باشید زبانی که می خواهید به عنوان دومین زبان یاد بگیرید باید ربطی با زبان قبلی داشته باشد تا هم یادگیری راحت تر باشد و هم مورد استفاده شما باشد.

و در آخر، به یادگیری و آموزش زبان برنامه نویسی ادامه دهید و چیزهای تازه را امتحان کنید. برای اینکه یک برنامه نویس خبره و خوب شوید، باید سخت تلاش کنید و ادامه دهید. سعی کنید از تکنولوژی بیشترین بهره را ببرید و تا کاملا به زبانی که یاد می گیرید مسلط نشده اید سراغ زبان دیگری نروید. مهم ترین چیز این است که برنامه نویسی پایانی ندارد!

اختصاصی نشریه‌ی اینترنتی نوجوان‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *