, ,
,

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

اشتباه بهداشتی

انتخاب یک رژیم غذایی مناسب و ورزش مداوم می تواند تاثیر قابل توجهی بر سلامت قلب، عملکرد سیستم قلبی _عروقی و کاهش سطح کلسترول و تری گلیسیرید داشته باشد. انتخاب یک برنامه غذایی صحیح روزانه تفاوت های زیادی را برایتان به وجود می آورد. برای شروع می توانید از راهنمایی های زیر استفاده کنید.

?رایج ترین راهنمایی که برای بهبود سلامت قلب ارائه می شود، پیروی از رژیم های غذایی کم چرب است. اما این را هم می دانیم که تمرکز بر روی نوع چربی موجود در مواد غذایی، اهمیت بیشتری نسبت به مصرف یا عدم مصرف کلی چربی دارد.

?چربی های ترانس، بزرگترین دشمن سلامت قلب هستند و جزو چربی های مضر و ناسالم محسوب می شوند. این چربی های مصنوعی باعث آسیب رسانی به قلب می شود و میزان کلسترول را دو برابر افزایش می دهند.

?پس راه حل چیست؟

ما می توانیم چربی مورد نیاز بدن را از طریق چربی های سالم (مثل روغن زیتون یا دانه های روغنی) که به شکل سودمندی بر میزان سطح کلسترول تاثیر می گذارند، در رژیم های غذایی خود استفاده کنیم. در برچسب های مواد غذایی از چربی های ترانس به عنوان یک عنصر استفاده می شود. حتی اگر مقدار استفاده از این چربی ها در مواد غذایی یا وعده های غذایی کم باشد، این چربی های مصنوعی در هر اندازه می تواند تاثیرات مضری بر سلامت قلب بگذارد.

در نهایت در حالی که کاهش مصرف چربی های اشباع شده مفید است، چربی های طبیعی می تواند هر دو سطح چربی موثر و ناسالم را افزایش دهد و در سطح ایده آل نگه دارد.

?پیشنهاد هایی در زمینه استفاده از مواد غذایی مفید در رژیم های غذایی برای شما ارائه می دهیم که شامل فیبرها، که در مواد غذایی مثل بلغور و جو وجود دارد، امگا۳ که در برخی ماهی ها مثل سالمون و ساردین به وفور یافت می شود؛ روغن زیتون، آجیل و سایر غذاهای گیاهی می شود.

?علاوه بر کلسترول افزایش سطح تری گلیسیرید نیز خطر جدی برای بیماری های قلبی و دیابت محسوب می شود. این افزایش وقتی اتفاق می افتد که کالری بیشتری نسبت به اندازه مورد نیازی که در بدن می سوازنیم؛ مصرف کنیم.

?در حالی که رژیم غذایی سالم مانند استفاده مناسب از پروتئین ها و استفاده منظم از میوه ها و سبزیجات، تاثیرات مثبت و چشمگیری بر تری گلیسیرید خواهد داشت که البته این تاثیرات با ورزش منظم و مناسب بیشتر خواهد شد.

?حداقل داشتن ۳۰ دقیقه تحرک در طول روز برای سلامت قلب پیشنهاد می شود که این مقدار برای افرادی که در حال تلاش برای کنترل وزن خود هستند باید در طول هفته افزایش داشته باشد.

?برای رسیدن به این اهداف تا جایی که ممکن است اهداف مربوط به ورزش و رژیم غذایی خود را به اهداف قابل دسترس و کوتاه مدت روزانه تقسیم کنید. مثلا به جای ورزش های سنگین می توانید از یک پیاده روی ساده یا حتی بالا رفتن از پله های یک ساختمان شروع کنید.

این کار از خستگی شما جلوگیری می کند و انجام روزانه برنامه های غذایی و تمرینات ساده ورزشی به شما انگیزه بیشتری برای رسیدن به اهدافتان می دهد.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید