چگونه می توانیم رایانه خود را شخصی سازی کنیم؟

شخصی سازی رایانه

برای شخصی سازی رایانه ابتدا شما باید مفهوم تم و شخصی‌سازی را متوجه شوید، تمامی تغییرات و تصویر زمینه به تم مربوط هست و همه اعمال در تم انجام می‌شود و شما با تغییر تم کامپیوتر خود می‌توانید آن را با سلیقه‌ی خودتان شخصی‌سازی کنید.

شخصی سازی رایانه

تغییر تم

شخصی سازی رایانه

تم را به سلیقه‌ی خودتان عوض کنید. برای این کار می‌توانید به کنترل پنل بروید و از آن‌جا گزینه‌ی Personalization tool را انتخاب یا بر روی صفحه دسکتاپ چپ کلیک کنید و گزینه‌ی Personalization را انتخاب کنید. به صورت پیش فرض برای شما تم‌های مختلف و زیبایی گذاشته شده است که مجموعه‌ای از عکس‌های زمینه‌ی مختلف، تغییر صدای پیش فرض هشدارهای ویندوز و… می باشد.

تغییر تصویر زمینه میز کار

برای این کار شما می‌توانید هر عکسی که دوست دارید را انتخاب یا دانلود و گزینه set as wallpaper را انتخاب کنید و آن را بر روی دسکتاپ بگذارید.

شخصی سازی رایانه

استفاده از محافظ صفحه

شخصی سازی رایانه

در مرحله بعد از محافظ صفحه استفاده کنید. این قابلیت به این صورت است که وقتی شما به صورت طولانی مدت از کامپیوتر استفاده نمی‌کنید، یک عکس یا یک نوشته بر روی صفحه مانیتور بالا می‌آید و نمی‌گذارد صفحه برای طولانی مدت ثابت بماند.

تغییر نشانگر موس

شخصی سازی رایانه

می‌توانید شکل موس خود را عوض کنید. برای این کار روی گزینه‌ی Change mouse pointers کلیک و پنجره‌ی تنظیمات را باز کنید. سپس بر روی گزینه‌ی pointer کلیک کنید.

بر روی هر کدام از شکلک‌هایی که دوست دارید کلیک و آن را انتخاب و اعمال کنید.

تغییر رنگ زمینه و نوار منو

شخصی سازی رایانه

و در آخر شما می‌توانید رنگ نوار منو و رنگ زمینه را انتخاب کنید. برای این کار قسمت Window Color را انتخاب کنید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
این تکنولوژی ها آینده خودروها را تغییر خواهند داد!

هر رنگی را که دوست دارید انتخاب کنید و اعمال کنید و تمام! شما شخصی سازی رایانه  و ویندوز خود را به سلیقه‌ی خودتان انجام دادید، از کار کردن با ویندوز خود لذت ببرید.

شخصی سازی رایانه

اختصاصی نشریه‌ی اینترنتی نوجوان‌ها – امیر حسین رادفر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *