,

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

سوسن قریشی

چرخ خیاطی.سایت نوجوان ها (2)داستان اختراع چرخ خیاطی بسیار پیچیده و جالب است و نام افراد زیادی در دنیا به نام مخترع چرخ خیاطی ثبت شده است.

اولین چرخ خیاطی به دست یک فرد انگلیسی به نام تامس سنت در سال ۱۷۹۰ به ثبت رسید که این چرخ کارش دوخت و دوز چرم بود و به دلیل این تخصصی بودنش در دوخت با اقبال عمومی مواجه نشد و مورد استفاده عموم قرار نگرفت و این اختراع سودی به نفع مخترع خود نداشت.

تا این که ۴۰ سال بعد خیاط فقیر فرانسوی به نام بارتلمی تیمویند با الهام گیری از مدل چرخ خیاطی سنت، چرخ خیاطی خود را ساخت که مادر چرخ های امروزی جهان است. اختراع وی در زمان خود بسیار مورد توجه و اقبال مردم به خصوص صاحبان کارگاه های خیاطی به دلیل سرعت بالا قرار گرفت. اما این توجه به نفع او به پایان نرسید، زیرا کارگران کارگاه های خیاطی که با بودن این چرخ ها کار خود را در خطر می دیدند، شبانه به کارگاه بارتلمی حمله کردند و آن جا را به آتش کشیدند و تمام چرخ های او را نابود کردند. او هم در نهایت از غم و غصه این ماجرا فوت کرد.

بعد از این حادثه چند نفری در جای جای جهان موفق به ساخت انواع چرخ خیاطی شدند، اما بالاخره اولین چرخ خیاطی ثبت شده امروزی به نام الیاس هاو می باشد که توانست چرخ خیاطی ابداعی خود را در کشور آمریکا به ثبت برساند.

 

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2019

با ما در تماس باشید

هر موقع به ما ایمیل بزنید در سریع ترین زمان ممکن به شما پاسخ خواهیم داد

در حال ارسال

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید