چگونه گیاهان خانگی را تمیز کنیم؟

چگونه گیاهان خانگی را تمیز کنیم

گل و گیاهان به خانه و محل کار شما زیبایی خاصی می دهند و همچنین باعث تمیز شدن هوا می شوند. اما هر چند وقت یک بار باید گیاهان را تمیز کنیم که هم زیبایی شان دوچندان شود و هم عمر آن ها طولانی شود.
برای تمیزکردن گل و گیاهتان به این نکات توجه کنید:

گرد و غبار را پاک کنید

چگونه گیاهان خانگی را تمیز کنیم

ابتدا برگ های بزرگ را با دستمال خیس پاک کنید و اگر دیدید برگ گیاه به راحتی تمیز نمی شود از مقدار کمی مایع شوینده استفاده کنید. البته این شیوه برای گیاهان برگ پهن کاربرد بیشتری دارد.

با قلم موی ظریفی برگ ها و گل ها را تمیز کنید

چگونه گیاهان خانگی را تمیز کنیم

بعضی از گیاهان بسیار نرم و لطیف هستند و اگر بخواهید با دستمال برگ و گل آن ها را تمیز کنید ممکن است آسیب ببینند و خراب شوند. بنابراین از یک برس یا قلم موی نازک و لطیف استفاده کنید تا گرد و غبار و کثیفی را از روی آن ها تمیز کنید.

گل و گیاه خود را با آب ولرم بشویید

چگونه گیاهان خانگی را تمیز کنیم

گلدان گل خود را زیر شیر آب یا در سینک ظرف شویی زیر آب ولرم بگیرید تا گرد و غبار و کثیفی ها و حشرات روی برگ گل به راحتی شسته و تمیز شود.

اگر در خانه گل یا گیاهی کوچکی دارید و تمیز کردن آن راحت نیست بهترین روش این است که خود گلدان را در آب بشویید. به این صورت که شما گیاه را برعکس کرده و دست‌هایتان را جلوی خاک قرار دهید تا خاک گلدان نریزد و به آرامی برگ ها را در آب فرو ببرید. با این روش گیاه را بشویید.

چگونه گیاهان خانگی را تمیز کنیم

و در آخر شما می توانید یک اسپری براق کننده که مخصوص برگ گل و گیاه است روی گل هایتان اسپری کنید تا هم دیرتر کثیف شوند و هم زیباتر شوند. سعی کنید چند ماه یک بار به گل های خود برسید تا عمر بیشتری داشته باشند.

چگونه گیاهان خانگی را تمیز کنیم

اختصاصی نشریه‌ی اینترنتی نوجوان‌ها – امیرحسین رادفر

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
بهترین ‌جا برای مودم Wi-Fi در خانه کجاست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *