,

پیش از این و در دو قسمت گذشته، گفتیم به دلایل متفاوتی ممکن است لازم باشد یک زندگی تازه را شروع کنیم. سپس به چند راهکار برای شروعی دوباره برای زندگی اشاره کردیم و آن ها را مورد بررسی قرار دادیم. اکنون نیز چند راهکار دیگر را بیان خواهیم کرد:

روابط اجتماعی خود را تطهیر کنید

شروعی دوباره برای زندگی

رها شدن از روابط ناسالم کار دشواری است. با این حال پیش از آن که افراد را به طور کامل حذف کنید باید به چند نکته توجه داشته باشید.

در ابتدا با فرد مورد نظر، که از او آسیب دیده اید، صحبت کنید. احساسات خود را صریحا و صادقانه بدون توهین با او درمیان بگذارید. اگر رابطه شما برای او مهم بود و به دنبال اصلاح آن بود، به او فرصت دهید. در غیر این صورت او را از دایره روابط خود حذف کنید.

گاهی اوقات شما از افرادی ضربه می خورید که انسان های بدی نیستند، صرفا ممکن است در برخی شرایط چیزهایی بگویند که دوست ندارید بشنوید یا کاری کنند که باب میل شما نباشد. در مقابل، هرگز نباید فراموش کنید که کسانی که همیشه از شما تعریف می کنند و یا با شما رفتار ملایمی دارند الزاما گزینه های مناسبی برای معاشرت نیستند.

آن چه که در روابط ما با افراد مهم است این است که دیگران دوستمان بدارند، با ما روراست باشند و احساسات و نیازهای ما برایشان مهم باشد. ضروری است که صحبت کردن و رابطه داشتن با افراد نامناسب را متوقف کنید و به جای آن روابط خود را با کسانی که به شما انرژی مثبت و شادی و روحیه سازندگی منتقل می کنند، گسترش دهید.

از مشاور کمک بگیرید

شروعی دوباره برای زندگی

حتی اگر به لحاظ روحی دچار چالش یا مشکل نیستید، بازهم در زمان آغاز یک مسیر تازه در زندگی، مراجعه به یک مشاور و یا روان شناس به شما کمک خواهد کرد. یک مشاور کمک می کند تا ابعاد و جنبه های حقیقی و واقعی آرزوها، اهداف، افکار و تجربیات خود را ببینید و تصمیمات درستی در جهت تغییر زندگی خود بگیرید. برخی افراد گمان می کنند که تنها در شرایط خاص و در مشکلات بزرگ باید از مشاور و روان شناس کمک گرفت، اما نباید فراموش کرد که مراجعه به مشاور مانند مراجعه به دکتر عمومی و یا یک دندانپزشک مساله ای معمولی و درعین حال ضروری است.

حل مشکلات کوچک پیش از تبدیل شدن آنها به یک فاجعه از همین طریق امکان پذیر خواهد بود. مراجعه به مشاور به معنای ضعیف بودن شما نیست بلکه به معنای توجه شما به سلامت ذهنی و روحیتان است.

از حمایت دیگران بهره مند شوید

شروعی دوباره برای زندگی

شروعی دوباره برای زندگی امر پیچیده و دشواری است. در این راه شما به کمک کسانی که صادقانه دوستتان دارند نیازمند هستید. از خانواده و والدین و دوستان واقعی خود کمک بگیرید و اگر چنین کسانی را در کنار خود ندارید، می توانید به گروه ها و انجمن های حمایتی، که فعالیت های اجتماعی و کمک های داوطلبانه انجام می دهند، بپیوندید و از حمایت و راهنمایی آن ها بهره مند شوید.

به ظاهر و باطن خود توجه داشته باشید

شروعی دوباره برای زندگی

یک حقیقت نه چندان خوب در همه جوامع آن است که ظاهر افراد می تواند روی دیگران تاثیر بگذارد. کسانی که خوش لباس یا خوش اندام هستند بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. با این حال مهم تر از همه این موارد، احساس درونی شما است.

تا زمانی که اعتماد به نفس نداشته باشید و به خودتان علاقه مند نباشید نمی توانید تاثیر مثبتی روی دیگران بگذارید. پس هم ظاهر و هم باطن مهم است. اما آنچه که می تواند زندگی شما و نگاه شما را تغییر بدهد، دیدگاه و باورهای ذهنی شما است.

منفی نگری را متوقف کنید

شروعی دوباره برای زندگی

از قضاوت و سرزنش خود دست بردارید. به خودتان لقب بازنده ندهید و گمان نکنید که تلاش های شما بی نتیجه خواهند ماند. به یاد داشته باشید که هیچ چیز در دنیا کاملا سیاه و یا کاملا سفید نیست. در تمام موقعیت ها و در وجود تمام انسان ها نکات مثبت و منفی در کنار هم قرار دارند.

هر گاه احساس شکست کردید به خودتان گوشزد کنید که این فقط یک حس گذرا است، برای مثال اگر شکست خوردید و سرخورده شدید به جای آنکه به خودتان بگویید: «من یک بازنده هستم» بگویید : «من در این مرحله و مقطع بازنده ام اما در سایر مقاطع و در تلاش های بعدی ام موفق خواهم بود.»

اختصاصی نشریه‌ی اینترنتی نوجوان‌ها – مجتبی ناطقی

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2020

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید