چگونه یک موس کامپیوتر را تمیز کنیم؟

موس کامپیوتر وراه تمیز کردن آن

موس کامپیوتریکی از اصلی ترین اجزای سیستم است که استفاده مداوم از آن باعث می شود، که بعد از مدتی به راحتی کار نکند. علاوه براین موس ها می توانند بر اثر استفاده زیاد آلوده شوند.  در این مقاله ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه موس رایانه خود را تمیز کنید.

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

1- موس خود را از کامپیوتر جدا کنید. 

موس.سایت نوجوان ها (1)

2-باطری ها 

در اینجا اگر موس بی سیم دارید، باطری های موس را از پشت آن در بیاورید اما اگر موس سیمی دارید از این قسمت بگذرید.

موس.سایت نوجوان ها (2)

3- تمیز کردن 

در مرحله بعد یک کاسه آب یا مایع تمیز کننده بیاورید. با دستمال یا حوله ای نرم کمی سر آن را در آب خیس کنید و چند لحظه در دستان خود نگه دارید.

موس.سایت نوجوان ها (3)

4- آب صابون یا الکل ؟ 

به آرامی دستمال نم شده را بر روی موس خود بکشید . چندین بار این کار را تکرار کنید تا جایی که دیگر اثری از لکه و چربی بر روی موس خود نبینید. البته بهتر است از دستمال مرطوب الکلی استفاده کنید تا ماوس را کاملاً پاک کنید و هر گونه چربی یا کثیفی را از بین ببرید. برای موس های بی سیم، از استفاده از دستمال مرطوب الکلی (یا هر گونه رطوبت) در داخل محفظه باتری خودداری کنید. دستمال‌های الکلی بهتر از آب صابون هستند زیرا نه تنها الکل یک ضدعفونی‌کننده است، بلکه خطر ماندن رطوبت یا باقی‌مانده صابون  درون ماوس را ندارد. (اگر دستمال مرطوب الکلی ندارید، می توانید از یک پارچه بدون پرز را در مخلوطی از صابون  و آب گرم خیس کنید. حتماً قبل از تمیز کردن  ماوس کامپیوتر، پارچه را تا حد ممکن فشار دهید.)

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
سریع‌ترین خودروی کارتینگ جهان

موس.سایت نوجوان ها (4)

5- تمیز کردن آشغال 

با خلال دندان یا یک جسم نوک تیز آشغال هایی که بین لغزان موس کامپیوتر گیر کرده است، تمیز کنید.

موس.سایت نوجوان ها (5)

7-بستن موس 

و در آخر باطری های موس را سر جای خودش برگردانید. اگر باطری ها تمام شده اند با باطری های جدید آن ها را تعویض کنید و دوباره به کیس وصل کنید.

موس.سایت نوجوان ها (6)

 

 

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *