برج ایفل / چینی ها، پاریس و برج ایفل راهم کپی کردند

برج ایفل

برج ایفل کجاست؟

 برج ایفل در میدان شان دو مارس و در کنار رود سن واقع در شهر پاریس است. و امروزه جزو پربازدیدترین و محبوب ترین  محسوب می شود. زیبایی حیرت انگیز این غول معماری، باعث الگو برداری از آن در برخی کشور ها شده است. سالانه گردشگران زیادی برای دیدن این معماری زیبا به پاریس مسافرت می کنند.

جالب است بدانید زمانی که این برج ساخته شد؛ قرار نبود به صورت دائمی در شهر قرار گیرد. حتی در سال ۱۹۰۹قرار بود تخریب شود.چون در نظر داشتند از آن به عنوان آنتن رادیویی استفاده کنند.اما این کار انجام نشد.

در چین

چینی ها، پاریس و برج ایفل راهم کپی کردند

چین از سال ۲۰۰۷ میلادی شروع به ساختن شهرک کوچکی به تقلید از پاریس  در استان ژیانک واقع در شرق چین کرده است . خانه هایی شبیه به خانه های میدان اصلی پاریس درمیان این شهر برپا شده اند. از آن مهم تر بنایی شبیه به برج ایفل  وحوض بزرگی با الهام از چشمه ای معروف در باغ کاخ ورسای ساخته شده است.

چینی ها، پاریس و برج ایفل راهم کپی کردند

شهرک توریستی؟

چینی ها، پاریس و برج ایفل راهم کپی کردند

درحالی که برج واقعی ایفل ۳۵۴ متر ارتفاع دارد اما این ماکت فقط ۱۰۸ متر بلندی دارد. طراحان این شهرک انتظار داشتند که جمعیتی حدود ۱۰۰۰۰ نفر در آن ساکن شوند و این محل به شهرکی توریستی تبدیل شود. اما هنوز این شهرک مورد استقبال مردم چین قرار نگرفته و ساکنین وبازدیدکنندگان کمی دارد.

چینی ها، پاریس و برج ایفل راهم کپی کردند

و بالاخره در ایران

در بازار پردیس ۱ واقع در کیش این برج شبیه سازی شده است. که به یاری طراحی مهندسان ایرانی نمونه ی کوچک تر از برج واقعی ساخته شده است.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
دانلود پرطرفدارترین بازی ماشین‌سواری رکوردی!

آدرس برج ایفل کیش

بازار پردیس کیش از محبوب ترین و بزرگترین بازارهای جزیره کیش محسوب می شود. این بازار  در سال ۱۳۷۱ افتتاح شده است. که با ۲۰۰ واحد تجاری پوشش دهنده همه سلیقه هاست.

برج ایفل کیش هم در محوطه بازار پردیس باعث  خاصی و معروف شدن آن شده است.

آدرس: کیش، بلوار فردوسی، روبروی پارک هنگام، مرکز خرید پردیس ۱

امتیاز به این نوشته

‫2 نظر ارسال شده در “برج ایفل / چینی ها، پاریس و برج ایفل راهم کپی کردند

  1. سها ساربانها :

    به نظر من کار خیلی بدی کردن وفرهنگ آنها را زیر سوال بردند و من مطمئنم که مردم پاریس از این موضوع خیلی ناراحت هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *