کاردستی آناناس روبانی

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

لوازم مورد نیاز

پارچه های غیر قابل استفاده
قیچی
سوزن و نخ
روبان
سنجاق ته گرد

شیوه ساخت

برای ساخت اسکلت اصلی آناناس می توانید از پارچه های لباس های ضخیم قدیمی استفاده کنید. یک بیضی روی کاغذ به عنوان الگو بکشید.

از این الگو پنج عدد روی پارچه رسم کنید. توجه داشته باشید دور الگو را با نیم سانت فاصله از لبه اصلی روی پارچه خط بکشید و قیچی کنید.

در پایان قاچ ها را کنار هم بدوزید و برای محکم تر شدن چرخ کاری کنید.  

آناناس روبانی.سایت نوجوان ها (1)

داخل اسکلت اصلی را می توانید از ویسکوز (پنبه مصنوعی) یا خورده های پارچه استفاده کنید. البته خورده های پارچه اسکلت محکم تری ایجاد می کند. از یک گوشه یکی از لایه ها پارچه ها را وارد گوی اصلی کنید تا کاملا پر شود. وقتی که کاملا پر شد و لبه ورودی را مجددا دوخت کردید، می توانید با چوب چند ضربه به اطراف گوی بزنید تا پارچه ها به شکل یکسان در گوی پخش شوند.

آناناس روبانی.سایت نوجوان ها (2)

برای رویه اصلی آناناس بهتر است از روبان هایی با عرض 2 سانت استفاده کنید. برش هایی به طول 6 سانت از روبان جدا کرده و کنار بگذارید. دو لبه روبان را روی هم قرار دهید تا شکل مثلث ایجاد شود. تمام برش های روبان را به همین شکل روی هم تا بزنید. برای شروع 4 عدد از مثلث ها را روی نوک بیضی اسکلت اصلی قرار داده و با سنجاق به بدنه وصل کنید. در ردیف بعدی باید مثلث ها را طوری قرار دهید که هر مثلث بین ردیف قبلی قرار گیرد و آن را بپوشاند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کاردستی گوی های توری 

آناناس روبانی.سایت نوجوان ها (3)

 

آناناس روبانی.سایت نوجوان ها (4)

کار را تا جایی ادامه دهید که تمام بدنه بیضی اصلی پوشیده شود. در انتها مقداری از روبان ها را در زیر آناناس به شکل آویزان بچسبانید و از زیبایی آناناس تزئینی تان لذت ببرید.

آناناس روبانی.سایت نوجوان ها (5)

 

آناناس روبانی.سایت نوجوان ها (6)

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *