کاردستی آویزبا بطری نوشابه

کاردستی آویزبا بطری نوشابه

برای ساخت کاردستی آویزبابطری نوشابه شما به وسایل زیر نیاز دارید

وسایل لازم 

بطری خالی نوشابه

قیچی

ماژیک رنگی

نخ و سوزن

شیوه ساخت

1- شما می توانید این آویز های زیبا رااز بطری نوشابه درست کنید و در مراسم جشن های خود از آن ها استفاده کنید. برای ساخت طبق معمول بطری را شسته و خشک کنید. سپس قسمت بالای بطری را جدا کنید و مانند تصویر به وسیله قیچی بدنه را به نوارهایی به قطر 1 تا 1.5 سانت برش بزنید.

کاردستی آویزبا بطری نوشابه /برش بطری

 2- در این مرحله شما می توانید روی نوارها به وسیله ماژیک حروف یا خطوط نامنظمی رسم کنید. اگر چنانچه از رنگ های مختلف استفاده کنید شکل آویزتان بسیار دلپذیرتر خواهد بود.

کاردستی آویزبا بطری نوشابه /رنگ کردن

3- همچنین می توانید شکل های دیگری با تا زدن قسمت های آن ابداع کنید مثلا شکل یک قلب که ابتدا یک قسمت از دایره را مابین دو انگشت گرفته و تا بزنید. سپس قسمت موازی بالایی را به سمت پایین کشیده و تا دیگری روی نوار شیشه ای ایجاد کنید. به این ترتیب قلب زیبایی را با تا زدن به دست خواهید آورد. همچنین اشکال هندسی دیگری را نیز به همین شکل می توانید برای آویزتان ابداع کنید.

طرح های ابتکاری کاردستی آویزبا بطری نوشابه
آویزهای ابتکاری (4)

4- برای مرحله پایانی و نصب آویز ها به یکدیگر از سوزن و نخ استفاده کنید و وسط قلب ها را به یکدیگر متصل کنید.

آویزهای ابتکاری (3)

5- برای اتصال پایانی از 2 عدد نی نوش یا چوب بستنی استفاده کنید آن ها را به صورت بعلاوه (+) روی هم قرار دهید و به هر گوشه آن آویزی را به شکل کوتاه و بلند متصل کنید. اگر خواستید می توانید به همان شکل رشته ای در مراسم های جشن آن ها را به سقف یا لوستر نیز وصل کنید و از زیبایی آویزبابطری نوشابه که به صورت ابتکاری ساخته اید ، لذت ببرید.

آویزهای ابتکاری (2)

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
دیدنی های تهران، قلب تپنده ایران (قسمت اول)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *