کاردستی بازی تو در تو – کاردستی های خلاقانه

کاردستی بازی تو در تو - کاردستی های خلاقانه

اگر چنانچه وسایل بازی را خودتان بسازید، هیجان بازی شما دوچندان خواهد شد. همچنین می‌توانید بازی‌ها را به شیوه‌ای که تمایل دارید طراحی کنید. به این ترتیب اشتیاقتان برای انجام بازی بیش‌تر خواهد شد. با ما همراه شوید تا با وسایل ساده و قابل دسترس بازی تو در تو را بسازید.  

وسایل لازم برای کاردستی بازی تو در تو

جعبه‌ی خالی پیراهن

نی‌نوش یا چوب بستنی

چسب

قیچی

شیوه‌ی کار

برای ساختن این بازی به یک جعبه‌ی خالی مقوایی نیاز دارید. این جعبه می‌تواند کارتن بیسکویت یا کیک یا هر جعبه‌ی مقوایی که در منزل موجود است، باشد. نی‌نوش‌ها را در اندازه‌های مختلف برش بزنید. برای طرح اصلی بازی می‌توانید شکل آن را بر روی کاغذی که به اندازه‌ی کف جعبه است، طراحی کنید. سپس آن را کف جعبه بچسبانید.

پس از آن نی‌نوش یا چوب‌بستنی‌ها را روی خطوط کف جعبه بچسبانید. توجه داشته باشید برخی از نی‌نوش‌ها یا چوب بستنی‌ها را کوتاه‌تر و برخی را بزرگ‌تر برش بزنید. همچنین برخی نقاط را بسته و فقط یک یا دو مسیر باید به طرف نقطه‌ی پایان بازی باز بماند. هر چه بازی تو در تو باشد و موانع بین مسیر بیش‌تر باشد، بازی هیجان‌انگیزتر خواهد بود. حتی می‌توانید در برخی از قسمت‌ها حفره‌ای ایجاد کنید که هنگام بازی، تیله یا توپ درون آن بیفتد و بازنده مجبور شود بازی را به بازیکن بعدی بسپارد. 

جعبه‌ی ماز شما آماده است. کافیست تیله‌ای در قسمت شروع قرار دهید. حال باید بدون برخورد به بن‌بست‌های بازی، تیله را با حرکت جعبه در دست‌هایتان هدایت کنید تا به نقطه‌ی پایان بازی برسید. این بازی را می‌توانید با دو یا چند نفر از دوستانتان انجام دهید. هر کسی توانست در مدت زمان کم‌تر و بدون خطا به نقطه‌ی پایان بازی برسد، برنده خواهد بود. از لحظات با هم بودنتان نهایت لذت را ببرید.

اختصاصی نشریه‌ی اینترنتی نوجوان‌ها – رقیه مستقیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *