,

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

وسایل لازم

قیچی

شانه تخم مرغ خالی و تمیز

رنگ و قلمو

چسب

نوار گاترین سبز

سیم گل سازی

قلمو شماره ۱۱ گل سازی

چسب

فوم سبز

شیوه ساخت

برای شروع ابتدا فرو رفتگی های شانه تخم مرغ را به شکل نواری با قیچی جدا کنید. سپس هرکدام از فرو رفتگی ها را به شکل مجزا برش زده و جدا کنید.

%da%af%d9%84-%d8%b1%d8%b2-5

پس از برش لبه های هرکدام را با قیچی صاف کنید و هرکدام را از گوشه ۴ برش دهید تا گل برگ های مجزایی برای هرکدام درست شود. سپس مجددا لبه ها را دالبری کنید و هر لبه را مرتب کنید.

%da%af%d9%84-%d8%b1%d8%b2-6

به وسیله رنگ و قلمو تمام قسمت های زیر و پشت برگ ها را رنگ آمیزی کنید سپس آن را در جایی قرار دهید تا کاملا خشک شود. بهتر است گلبرگ ها سایز بندی داشته باشند و هنگام برش آن ها را به ۴ سایز از کوچک به بزرگ مرتب کنید. پس از خشک شدن به وسیله قلمو شماره ۱۱ گل سازی وسط گلبرگ ها را حالت دهید.

%da%af%d9%84-%d8%b1%d8%b2-7

سیم گل سازی را از وسط یکی از گلبرگ ها رد کنید و به آن یک میخ مخصوص کلاله وصل کنید. سپس گلبرگ ها را به هم نزدیک کنید و لبه ها را با چسب به هم بچسبانید تا شکل یک غنچه تشکیل شود. پس از آن ردیف بعدی گلبرگ را قرار دهید؛ اما این بار لبه های گل برگ را به ردیف قبلی بچسبانید و به همین ترتیب ردیف های گل را ادامه دهید تا شکل گل کامل شود.

%da%af%d9%84-%d8%b1%d8%b2-4

%da%af%d9%84-%d8%b1%d8%b2-3

برای قسمت کاسبرگ از فوم رنگ سبز استفاده کنید. یا می توانید با دست شکل کاسبرگ را روی فوم بکشید سپس آن را با قیچی برش بزنید، یا می توانید مانند تصویر با استفاده از قالب کاسبرگ آماده که در خرازی ها موجود است آن را برش بزنید. پس از برش کاسبرگ آن را زیر قسمت انتهایی گلبرگ ها قرار دهید و با چسب آن را بچسبانید سپس به وسیله ابزای کمی لبه ها را به بیرون حالت دهید.

%da%af%d9%84-%d8%b1%d8%b2-2

برای برگ ها همان گونه که در تصویر مشاهده می کنید می توانید از برگ های آماده استفاده کنید یا الگوی برگ را از فوم برش بزنید. پشت هرکدام را یک سیم که دور آن را با نوار گاترین سبز پوشانیدید بچسبانید. سپس برگ ها را کنار هم قرار دهید و هر ۳ یا ۴ برگ را با هم نوار گاترین بپیچید و در پاران آن را به شکل سه شاخه مرتب کنید. پس از آماده شدن تعداد دلخواه از این برگ ها آن ها را کنار هم قرار دهید و به ساقه اصلی گل متصل کنید و از خلاقیت و ابتکار خود لذت ببرید.

%da%af%d9%84-%d8%b1%d8%b2-1

%da%af%d9%84-%d8%b1%d8%b2-8

 

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2019

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید