کاردستی جوجه پارچه ای همراه با الگو

عروسک پارچه ای

عروسک جوجه پارچه ای هم به عنوان اسباب بازی و هم برای تزیین اتاق خواب می تواند استفاده شود. پس الان دست به کار شوید و وسایل لارم را تهیه کنید و با آموزش زیر جوجه پارچه ای را بسازید.

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

وسایل لازم جوجه پارچه ای

  • قیچی
  • پارچه
  • سوزن و نخ
  • کاغذ الگو

روش ساخت کاردستی جوجه پارچه ای

گام اول :

برای ساختن کاردستی جوجه پارچه ای، ابتدا الگو های جوجه را روی کاغذ الگو رسم کنید و پس از آن دور خطوط را برش بزنید. سپس الگو ها را به تعداد خواسته شده روی پارچه انداخته و با سنجاق ته گرد در جای خود ثابت نگه دارید .اطراف الگو ها را نیم سانت جای دوخت اضافه کنید و با مداد دور آن ها را خط بکشید . پس از آن الگو ها را از پارچه برش بزنید و جدا کنید .

کاردستی جوجه پارچه ای

برش الگو

کاردستی جوجه پارچه ای

گام دوم :

ابتدا قسمت زیر بدن جوجه را به یک طرف الگو از نوک تا دم جوجه کوک بزنیدسپس طرف دوم بدن را به طرف مقابل جوجه مجددا از قسمت نوک تا دم ، کوک بزنید تا زیر بدن جوجه درست شود .

 کاردستی جوجه پارچه ای

گام سوم :

قسمت روی سر جوجه را درست مثل قسمت زیر شکم جوجه عمل کنید . ابتدا یک طرف الگوی وسط سر را از نوک به یک طرف بدنش با کوک متصل کنید و پس از آن طرف مقابل را کوک بزنید .

 کاردستی جوجه پارچه ای

گام چهارم :

قسمت کوچکی بین دوخت  قطعه وسط سر و دم جوجه باز خواهد ماندکه پس از محکم کاری دوخت ها از همین قسمت بدن جوجه را وارونه کنید طوری که درزهای دوخت داخل کار قرار گیرد. در انتها از همین قسمت , بدن  جوجه را پر از پنبه کنید. سپس  به وسیله  دوخت پس دوزی نامرئی، دو قسمت بدن جوجه از انتهای تکه وسط سر تا نوک دم جوجه را به هم متصل کنید .

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
جذاب ترین ایده ها برای ساخت کاردستی با کاغذ سفید آسان

 

گام پنجم :

دو قطعه بال جوجه را روی هم گذاشته و کوک بزنید. یک گوشه آن را باز گذاشته تا بتوانید بال ها را وارونه کنید. نیز بتوانید درزدوخت ها را درون کار قرار دهید . از همین نقطه هم بال را از پنبه پر کنید. این کار را برای هر دو بال انجام دهید. پس از اتمام کار بال ها را به وسیله کوک به دو طرف بدن جوجه متصل کنید . در انتها برای چشم های جوجه می توانید از دو مهره سیاه استفاده کنید و از کاردستی جوجه پارچه ای خود لذت ببرید.

رقیه مستقیم

کاردستی گلیم کوچک 

کاردستی جعبه های فانتزی +۱۰ مدل جعبه

5/5 - (1 امتیاز)

2 thoughts on “کاردستی جوجه پارچه ای همراه با الگو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *