کاردستی دستبند زنجیر و چرم | اکسسوری زیبا

دستبند زنجیر و چرم

دستبند زنجیر و چرم یکی از زیورآلات پر طرفدار و جوان‌پسند است، زیرا استفاده از نوار چرمی که در بافت آن به کار می‌رود، بسیار شیک است. شما می‌توانید با توجه به رنگ لباس‌هایتان رنگ نوار چرمی را تغییر دهید. با این بخش از آموزش همراه شوید تا شیوه‌ی ساخت آن را یاد بگیرید.

 

وسایل مورد نیاز برای ساخت دستبند زنجیر و چرم

 

نوار چرمی ۵۰ سانتی‌متر
زنجیر درشت ۱۸ سانتی‌متر
دم باریک کوچک
چسب

شیوه‌ی کار

 

توجه داشته باشید اندازه‌هایی که ذکر شده است، استاندارد نیست و شما باید با توجه به دور مچ دستتان اندازه‌های نوار چرمی و زنجیر را تنظیم کنید.

 

ابتدا دو سر ابتدا و انتهای نوار چرمی را روی هم قرار دهید و قسمت وسط نوار چرمی را در دست بگیرید. ابتدای زنجیر را در دست بگیرید و نوار چرمی را از آن رد کنید. حدودا پنج سانت از ابتدای نوار را رها کنید و از آن به بعد بافت دستبند را آغاز کنید. بافت به این ترتیب است که دو رشته‌ی نوار چرمی را از هم جدا کنید. مراقب باشید که از زنجیر بیرون نیاید. یکی از لبه‌ها را از روی زنجیر رد کرده و از حلقه‌ی بعد زنجیر بیرون بیاورید. رشته‌ی مقابل را از روبه‌روی قبلی مجددا از روی حلقه‌ی زنجیر رد کنید و از حلقه‌ی زنجیر بعدی بیرون بیاورید.

 

به همین ترتیب بافت بند چرمی را روی زنجیر ادامه دهید تا تمام حلقه‌های زنجیر با نوار چرمی بافته شود.

 

در انتهای کار نوار چرمی را از همان پنج سانت ابتدای نوار چرمی که نبافته رها کرده بودید، رد کنید و گره بزنید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کاردستی ساخت آویز گلدان

 

سپس اضافه‌ی نوارهای چرمی را با قیچی بچینید و یا می‌توانید با مقداری مروارید تزیین کنید تا آویزان بماند و از زیبایی دستبند زنجیر و چرم لذت ببرید.

دستبند زنجیر و چرم
دستبند زنجیر و چرم
دستبند زنجیر و چرم

اختصاصی نشریه‌ی اینترنتی نوجوان‌ها – رقیه مستقیم

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.