,

دستگیره پروانه ای را می توانید برای موارد گوناگون از جمله آشپزی استفاده کنید که هم زیباست و هم دربرابر گرما مقاوم است. در این جا می خواهیم نحوه ساخت این دستگیره را آموزش بدهیم.

لوازم مورد نیاز 

سوزن

قیچی

پارچه

نوار اریب

کاغذ الگو و مداد

شیوه دوخت دستگیره پروانه ای

ابتدا الگو را روی پارچه انداخته و به تعداد خواسته شده برش بزنید.

همین الگوها را روی پشم شیشه به ضخامت نیم سانت انداخته و از هر کدام یک عدد برش بزنید. سپس پشم شیشه را بین دو لایه الگو قرار داده و با سوزن و نخ دور آن را بدوزید.

برای این که کار زیباتری داشته باشید سعی کنید دور کار را نیم سانت جای دوخت قرار دهید. دور آن را از طرف وارونه پارچه بدوزید. حدود یک سانت مانده به انتها دوخت را متوقف کنید، الگو را وارونه به راسته کنید و بعد انتهای پارچه را داخل برگردانده و بدوزید.

با این کار هیچ درز دوختی روی کار باقی نمی ماند. این کار را برای لایه رویی انجام دهید و تمام قسمت ها را روی بال مونتاژ کنید. هر قسمت از بال ها را مجزا روی هم قرار داده و بدوزید و از هر گونه لوازم تزیینی که دوست داشتید در زیبا سازی آن استفاده کنید، مثل تصویر زیر که از دکمه برای تزیین بال ها استفاده کرده ایم. هر دو بال را به همین صورت کامل کنید.

دستگیره پروانه ای

در مرحله بعد الگوی زیر را روی پارچه ای با رنگ مخالف قرار داده و ۲ عدد برش بزنید. یک لایه پشم شیشه نیز برای وسط آن در نظر بگیرید و مانند قسمت قبلی پشم شیشه را وسط قرار دهید و دور آن را محکم کوک بزنید. به دلیل این که دور این قسمت نوار اریب دوخته می شود نیازی به راسته و وارونه دوختن ندارد.

دستگیره پروانه ای

در پایان دو بالی را که قبلا آماده کرده بودید روی تنه اصلی قرار دهید و دور آن را چرخ کاری کنید. سپس نوار اریب دوزی کنید تا جلوه ی زیباتری داشته باشد. دستگیره پروانه ای شما آماده است، از کاردستی خود لذت ببرید.

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

برچسب ها:
یک دیدگاه تاکنون ثبت شده
  1. محدثه سادات 5 سال قبل

    kheyli zibast

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2020

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید