کاردستی دستگیره پروانه ای

دستگیره

دستگیره پروانه ای را می توانید برای موارد گوناگون از جمله آشپزی استفاده کنید که هم زیباست و هم دربرابر گرما مقاوم است. در این جا می خواهیم نحوه ساخت این دستگیره را آموزش بدهیم.

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

لوازم مورد نیاز 

سوزن

قیچی

پارچه

نوار اریب

کاغذ الگو و مداد

شیوه دوخت دستگیره پروانه ای

ابتدا الگو را روی پارچه انداخته و به تعداد خواسته شده برش بزنید.

t کاردستی دستگیره پروانه ای

همین الگوها را روی پشم شیشه به ضخامت نیم سانت انداخته و از هر کدام یک عدد برش بزنید. سپس پشم شیشه را بین دو لایه الگو قرار داده و با سوزن و نخ دور آن را بدوزید.

برای این که کار زیباتری داشته باشید سعی کنید دور کار را نیم سانت جای دوخت قرار دهید. دور آن را از طرف وارونه پارچه بدوزید. حدود یک سانت مانده به انتها دوخت را متوقف کنید، الگو را وارونه به راسته کنید و بعد انتهای پارچه را داخل برگردانده و بدوزید.

با این کار هیچ درز دوختی روی کار باقی نمی ماند. این کار را برای لایه رویی انجام دهید و تمام قسمت ها را روی بال مونتاژ کنید. هر قسمت از بال ها را مجزا روی هم قرار داده و بدوزید و از هر گونه لوازم تزیینی که دوست داشتید در زیبا سازی آن استفاده کنید، مثل تصویر زیر که از دکمه برای تزیین بال ها استفاده کرده ایم. هر دو بال را به همین صورت کامل کنید.

دستگیره پروانه ای

در مرحله بعد الگوی زیر را روی پارچه ای با رنگ مخالف قرار داده و ۲ عدد برش بزنید. یک لایه پشم شیشه نیز برای وسط آن در نظر بگیرید و مانند قسمت قبلی پشم شیشه را وسط قرار دهید و دور آن را محکم کوک بزنید. به دلیل این که دور این قسمت نوار اریب دوخته می شود نیازی به راسته و وارونه دوختن ندارد.

دستگیره پروانه ای

در پایان دو بالی را که قبلا آماده کرده بودید روی تنه اصلی قرار دهید و دور آن را چرخ کاری کنید. سپس نوار اریب دوزی کنید تا جلوه ی زیباتری داشته باشد. دستگیره پروانه ای شما آماده است، از کاردستی خود لذت ببرید.

 

5/5 - (1 امتیاز)
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
مشاعره با موضوع آزاد (بخش اول)

1 thoughts on “کاردستی دستگیره پروانه ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *