کاردستی دفترچه خاطرات

کاردستی دفترچه خاطرات

همه دانش اموزان معمولا دفترچه ای دارند که خاطراتشان را در آن می نویسند. اما حتما لازم نیست دفترچه خاطرات بخریم . حالامی خواهیم یاد بگیریم چگونه کاردستی دفترچه خاطرات بسازیم

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

وسایل لازم کاردستی دفترچه خاطرات

مقوای رنگی

ماژیک و آبرنگ

چسب

پانچ فلزی

نخ ابریشمی ضخیم و سوزن گوبلن دوزی

شیوه ساخت

ابتدا از مقوای رنگی به تعداد ردیف ورقه های دفترچه مستطیل هایی به عرض یک سانت و به طول یک سوم بلندی ورق های دفترچه برش بزنید. سعی کنید مقوای رنگی هم رنگ با جلد دفترچه باشد که در پایان جلوه زیباتری داشته باشد. تعداد ورق های دفترچه بستگی به سلیقه شخصی شما دارد.

نکته ای که باید توجه کنید هر 5 برگ ورق را از وسط روی هم تا بزنید تا یک دسته 5 برگی دولا داشته باشید. از وسط 4 تا 5 ردیف سوراخ روی کاغذها ایجاد کنید طوری که وقتی برگه ها را تا می زنید دوخت دقیقا روی لبه تا خورده قرار گیرد. پس از آن کناره های یک سانتی را روی لبه تا خورده بچسبانید.

جلد دفترچه را به سلیقه خود طراحی کرده و با رنگ گواش رنگ آمیزی کنید. سپس به تعداد سوراخ ها روی جلد با پانچ فلزی 4 تا 5 سوراخ ایجاد نمایید. برای شروع دوخت سوزن را نخ کنید و دو طرف انتهای نخ را به هم گره بزنید. سپس سوزن را از زیر سوراخ پانچ شده جلد رد کنید. سپس مجددا سوزن را از بین دو نخ که گره خورده است عبور دهید تا نخ روی سوراخ جلد یک حلقه ایجاد کند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
می توانم در مورد بیماری های مختلف صحبت کنم

کاردستی دفترچه خاطرات

سپس سری اول برگه ها را روی جلد قرار دهید و سوزن را از سوراخ عبور دهید و مجددا از بین دو نخ آن را عبور دهید (به این نوع دوخت در گلدوزی اصطلاحاً قلاب دوزی گفته می شود). توجه داشته باشید که سوراخ های ورق ها و جلد دقیقا باید در راستای هم قرار داشته باشند تا دوخت مرتب تری ایجاد شود.

کاردستی دفترچه خاطرات

به همین ترتیب تمام دسته های ورقه ها را روی هم قرار دهید و دوخت بزنید. در انتها جلد دوم دفترچه را قرار دهید و هنگامی که دوخت ایجاد شد سر دو نخ را محکم به هم گره بزنید و اضافه نخ را جدا کنید و باقی مانده گره را با چسب بین لایه های کناره محکم کنید. از نوشتن خاطراتتان در این دفترچه زیبا نهایت لذت را ببرید که با خلاقیت خودتان به وجود آمده است.

کاردستی دفترچه خاطرات

 

 

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *