کاردستی دیواری از خرده شیشه

اگر از دیوار ساده اتاق خود خسته شدید بهترین راه استفاده از خرده شیشه های بدون استفاده در منزل است. البته در استفاده از آن ها نهایت دقت را داشته باشید که شیشه ها به دستتان در طی کار آسیب نزند.

وسایل لازم 

شیشه

چسب کاشی

اسفنج

لیسه

شیوه ساخت دیوار خرده شیشه

ابتدا شیشه ها را به وسیله چکش به خرده های ریز تبدیل کنید. بهتر است آن ها را بین پارچه ضخیمی قرار دهید تا پس از ضربه زدن تکه های آن به اطراف پرتاب نشود.

دیوار مورد نظر را گردگیری و تمیز کنید. برای چسباندن خرده های شیشه از چسب کاشی استفاده می کنیم. بهتر است یک لایه چسب را به ضخامت ۲ میل روی دیوار بمالید برای این کار از خط کشی استفاده کنید که لبه صافی نداشته باشد.

خرده شیشه

پشت تکه های شیشه را با احتیاط چسب کاشی بمالید و آن ها را به شکل نامنظم روی سطح دیوار فرو کنید تا در لایه زیرین چسب کاشی کاملا محکم شوند. کار را ادامه دهید تا تمام قسمت های دیوار با شیشه ها پر شود. سپس مقداری صبر کنید تا چسب ها کمی خود را بگیرد و سفت شود.

پس از این که کل دیوار را با خرده شیشه پوشاندید نوبت این است که ملاتی درست کنید و بین شیارها را با آن پر کنید. برای این کار شما نیاز به مقداری پودر سنگ و سیمان سفید دارید که می توانید آن ها را با هم مخلوط کنید و به قطر یک سانت روی تمام شیشه ها را بپوشانید تا جایی که اطمینان کنید کلیه شیار های بین شیشه ها پر شده است. پس از آن اضافه سیمان ها را با شمشه فلزی از روی سطح دیوار پاک کنید تا کاملا یک سطح و صاف شود.

خرده شیشه

پس از یک دست شدن سطح دیوار، مقداری زمان بدهید پس از آن سطلی را از آب پر کنید و به وسیله یک اسفنج روی شیشه ها را کاملا پاک کنید.

دیوار شما آماده است. از خلاقیت و ابتکار خود لذت ببرید.

خرده شیشه

 

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کاردستی بسته شیرینی کادوئی!

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *