کاردستی ساخت سبد با روزنامه باطله

کاردستی سبد با کاغذ باطله

روزنامه های باطله استفاده های زیادی دارند یکی ازآن ها هم ساخت سبد با روزنامه است که هم کاربردی است و هم سرگرم کننده .

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

 وسایل لازم

 کاغذ روزنامه

 چسب مایع

 شیوه ساخت سبد با روزنامه

 برای شروع باید روزنامه ها را  را به شکل طولی طوری روی هم تا بزنید، که به نوارهای باریکی تبدیل شوند .دقت کنید  هر تایی را که روی روزنامه ایجاد می کنید با خط کش فلزی کاملا خط بیندازید.  به این ترتیب تاهای بعدی مرتب تر ایجاد خواهد شد. آخرین تا را می توانید برای سهولت در مرحله های بعدی با چسب مایع روی هم کاملا بچسبانید. ما برای این سبد از 24 عدد روزنامه دولا استفاده کردیم که البته این کار کاملا سلیقه ای است چون هرچه تعداد نوارهای روزنامه ای بیش تر باشد سبد بزرگتری خواهید داشت.

سبد با روزنامه باطله

برای شروع 12 عدد از نوارهای روزنامه ای را روی سطحی صاف به شکل افقی کنار هم قرار دهید و بافت را از یک سمت شروع کنید. حدود 10 سانت از ابتدای روزنامه ها پایین آمده و با خودکار روی تمام روزنامه ها خطی افقی رسم کنید. سپس اولین نوار روزنامه ای را خلاف آن یعنی از سمت عمودی یک عدد از رو و یک عدد از زیر از لای نوارهای افقی رد کنید و آن را روی خطی که قبلا رسم کردید قرار دهید به این ترتیب مرز کناره های سبد معین خواهد شد. دقت کنید که دور تا دور این نوارها باید 10 سانت فاصله برای کناره های سبد نبافته باقی بماند. بافت را تا جایی که 12 نوار روز نامه ای عمودی، بین 12 نوار افقی قرار گیرد ادامه دهید. کف سبد شما در این مرحله آماده است.

سبد با روزنامه باطله

بافت لبه ها ی سبد 

  برای بافت لبه های سبد به 16 ردیف روزنامه ای دیگر نیاز دارید که همانند نوارهای قبلی باید آن ها را آماده کنید با یک اختلاف که این 16 نوار باید به هم متصل باشد. برای این کار روزنامه را که نواری تا کردید لبه نوار اولی را به نوار بعدی با منگنه متصل کنید به این ترتیب یک رش

ته روزنامه ی نواری ساخته می شود که برای بافت کناره های سبد مورد نیاز است.  سپس از یک طرف سبد بافت کناره ها را شروع کنید.  به این ترتیب که ابتدا نوارهای خوابیده عمودی را به طرف داخل خم کنید سپس نوار افقی را از بین نوارها رد کنید. دور تا دور سبد را یک نوار از زیر و یک نوار از رو بسازید.

در پایان کار برای مرتب شدن  آن می توانید یک نوار روزنامه را لبه سبد بگذارید و آن را با منگنه محکم کنید. برای زیباتر شدن سبد با روزنامه می توانید آن را در فضای باز با اسپری رنگی رنگ کنید و از کاردستی زیبایتان لذت ببرید.

سبد با روزنامه باطله

 

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کاردستی شمع برگی

 

 

نمونه های جالب کاردستی را می توانید در صفحه کاردستی های ما ببینید .

4.6/5 - (29 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *