کاردستی ساعت دیواری

کاردستی ساعت دیواری جالب وساده

کاردستی ساعت دیواری آموزشی

یادگیری ساعت یکی از اصولی ترین آموزش هایی است که دانش آموزان باید در سنین کودکی بیاموزند. دانش آموزان با کمک این وسیله می توانند نظم بیشتری در کارها و خواب روزانه شان ایجاد کنند. بهترین شیوه یادگیری، ساخت کاردستی ساعت های زیبا وساده ،با وسایل  موجود در خانه می باشد. با درست کردن کاردستی ساعت دیواری، همراه با حرکت دادن عقربه ها و قرار گرفتن عقربه روی هر عدد یا ثانیه  کودکان به راحتی زمان سنجی رامی آموزند. با این بخش همراه باشید تا انواع کاردستی ساعت دیواری  خلاقانه را یاد بگیرید.

کاردستی ساعت دیواری با چوب بستنی

کاردستی ساعت دیواری با چوب بستنی 

شما برای ساختن این کاردستی به چوب های بستنی احتیاج دارید. چوب بستنی را می توانید از مغازه های خرازی یا فروشگاه لوازم پزشکی آن ها را  تهیه کنید.

وسایل لازم

چوب بستنی

رنگ گواش

چسب

مقوا

قیچی

یک مکعب کوچک یونولیتی

گام اول

یک مقوای ضخیم سفید را به شکل دایره برش بزنید. برای راحتی کار می توانید از الگوی زیر نیز استفاده کنید.  دوازده عدد از چوب  بستنی ها را به وسیله  قلم مو رنگ آمیزی کنید. بهتر است رنگ ها یکسان نباشند و هر کدام را با رنگ های مختلف رنگ آمیزی کنید.

الکوی ساعت

گام دوم

از مقوا ی سفید دوازده  دایره ی کوچک برش بزنید. سپس هردایره را روی چوب هم رنگش بچسبانید و با رنگ سفیدو قلم مو عددهای یک تا 12 را روی دایره ها بنویسید.

گام سوم

درمرکز مقوا با وسیله ی نوک تیز سوراخی ایجاد کنید و با فاصله ی یک سانت از مرکز دایره چوب ها را دور تا دور مرکز بچسبانید. عقربه های ساعت را هم می توانید از الگوی آماده ای که در تصویر زیر است بسازید.

عقربه ساعت دیواری

گام چهارم

برای تهیه عقربه ها از الگوی آماده، ابتدا از الگوها پرینت تهیه کنید.  سپس دور الگوها را با قیچی برش بزنید. پس از آن الگو ها را روی مقوا قرار دهید و دور آن ها را خط بکشید. خطوط عقربه های مقوایی را با قیچی برش بزنید و در پایان عقربه ها را به وسیله ی یک پین کوچک به مرکز کاردستی با چوب بستنی متصل کنید. برای این که عقربه ها به راحتی متحرک باشند یک مکعب کوچک یونولیتی از پشت ساعت به پایه پین فلزی متصل کنید بااین کار عقربه ها را می توانید روی هر عددی نگه دارید وآموزش زمان را به دانش آموزان شروع کرده از خلاقیتتان لذت ببرید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کاردستی ماه دُگمه ای

کاردستی ساعت دیواری آموزشی

کاردستی ساعت دیواری ثانیه دار با چوب بستنی

مراحل ساخت این کاردستی دقیقا مانند کاردستی ساعت دیواری با چوب بستنی است که در بالا توضیح داده شد. بااین تفاوت که باید عددهای یک تا 12 را دور دایره مقوایی بدنه اصلی بنویسید و چوب بستنی ها را زیر مقوا بچسبانید. روی دایره هایی که بالای چوب ها چسبانده شده و عددهای ثانیه شمار را بنویسید. برای این که عقربه ها به راحتی متحرک باشند یک مکعب کوچک یونولیتی از پشت ساعت به پایه پین فلزی متصل کنید. به این ترتیب با حرکت دادن عقربه های روی کاردستی ساعت زیبا، علاوه بر آموزش عددها، ثانیه ها را نیز می توانید آموزش دهید.

کاردستی ساعت با مقوا

کاردستی ساعت دیواری با مقوا برای کلاس دومی ها

برای ساخت کاردستی ساعت دیواری با مقوا، به یک دایره ی مقوایی برای بدنه ساعت نیاز دارید که می توانید با هررنگی مایل هستید آن را برش بزنید. عددهای( 12-3-6-9) را به شکل گل برش بزنید و در جای خود بچسبانید. برای این که ساعت مقوایی شما جذابیت بیشتری داشته باشد، بقیه عددها را به شکل دایره برش بزنید و دور دایره بچسبانید.

کاردستی ساعت

پس از متصل کردن عقربه ها برای این که به راحتی متحرک باشند یک مکعب کوچک یونولیتی از پشت ساعت به پایه پین فلزی متصل کنید. اکنون یک ساعت مقوایی زیبا برای آموزش زمان شناسی کودکان کلاس دوم خواهید داشت. در کلاس دوم دانش آموزان تفاوت زمان ها در ساعت های 12 و 6 که روز را به نصف تبدیل میکند یا ساعت 3 و 9 که زمان متوسط از روز و شب را نشان می دهد آشنا می شوند بنابراین ساخت کاردستی ساعت با مقوا که در ساخت آن از ابزار بسیار ساده ای استفاده می شود؛ برای دانش آموزان کلاس دوم بسیار شگفت انگیز خواهد بود.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کاردستی جعبه عیدی

ساعت دیواری به شکل گل

کاردستی ساعت دیواری به شکل گل

برای درست کردن کاردستی ساعت دیواری با مقوا به شکل گل باز هم به یک مقوای دایره برای بدنه اصلی ساعت نیازداریم. گلبرگ های ساعت به شکل گل را هم از مقوا برش بزنید. شکل گلبرگ ها دلخواه است. دوازده عدد گلبرگ به شکل قلب، یا نیم دایره  برش بزنید. و گلبرگ ها را دور دایره بچسبانید. روی هر گلبرگ یکی از اعداد ثانیه را بنویسید و عدد های ساعت را یا از مقوا برش بزنید و بچسبانید یا به وسیله ماژیک اعداد را روی مقوای دایره که بدنه اصلی ساعت است بچسبانید.

در پایان عقربه ها را با یک پین فلزی به مرکز دایره متصل کنید و برای این که عقربه ها به راحتی متحرک باشند یک مکعب کوچک یونولیتی  یا اسفنجی را از پشت ساعت به پایه پین فلزی متصل کنید و آموزش زمان را به راحتی با این کاردستی ساعت به شکل گل برای دانش آموزان کلاس دوم یا سوم انجام دهید و از خلاقیتتان لذت ببرید.

ساعت دیواری با سی دی

کاردستی ساعت دیواری با سی دی

برای ساخت کاردستی ساعت با سی دی میتوانید از سی دی های قدیمی یا سوخته استفاده کنید. بدنه ی ساعت را مثل بقیه کاردستی های ساعت از مقوا برش بزنید. میتوانید مقوا را مانند تصویر زیربه شکل گل برش بزنید یا هر شکل دیگری که مایل هستید. معمولا یک طرف سی دی ها نقره ای و بدون آرم است و یک طرف مارک های مختلفی روی ان درج شده است. برای استفاده در کاردستی ساعت شما باید سی دی را از طرف نقره ای در مرکز و روی مقوا بچسبانید.

کاردستی ساعت

سپس دایره های کوچکتری که دوازده عدد ساعت را روی آن نوشتید در اطراف ساعت بچسبانید. در پایان دو عقربه ی مقوایی را برش بزنید  و آن ها را روی سی دی و مرکز ساعت با پین فلزی متصل کنید. برای این که عقربه ها به راحتی متحرک باشند یک مکعب کوچک یونولیتی از پشت ساعت به پایه پین فلزی متصل کنید. حالا به راحتی آموزش زمان سنجی را با کاردستی ساعت سی دی را انجام دهید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
ساخت آینه تزیینی با سی دی

ساعت با در نوشابه

کاردستی ساعت دیواری با در نوشابه

برای ساخت کاردستی ساعت دیواری با در نوشابه می توانید از الگوی زیر پرینت تهیه کنید. دور الگو را برش بزنید و آن را روی مقوای ضخیم قرار دهید و مقوا را با تیغ موکت بری برش بزنید.جای دایره ها را با کاربن روی  مقوای بدنه کاردستی ساعت  مشخص کنید. سپس با تیغ دایره ها را برش بزنید. سپس درون هر سوراخ یک در بطری بچسبانیدبه این ترتیب جای عددهای ساعت را مشخص کردید. پس از آن با ماژیک روی درها عدد هارا بنویسید. در پایان عقربه ها را نیز از مقوا برش بزنید و در مرکز دایره با یک پین فلزی متصل کنید.

الگوی کاردستی ساعت

از پشت بدنه ی ساعت یک مکعب کوچک یونولیتی به پایه پین فلزی متصل کنیدتا عقربه ها به راحتی با دست قابل حرکت دادن روی اعداد باشند. اکنون آموزش ساعت را آغاز کنید.

چند مدل کاردستی ساعت زیبا  برای خلاقیت بیشتر

ساعت
کاردستی ساعت مقوایی با مداد شمعی

 

ساعت
کاردستی ساعت با بشقاب یکبار مصرف و نمد

 

برای تماشای گام به گام کاردستی ساعت با بشقاب یکبار مصرف، کلیپ زیررا دانلود کنید .

 

ساعت آموزشی برای معادل زمان 24 ساعته
ساعت به شکل خورشید
ساعت به شکل خورشید

ایده ای جالب برای کاردستی ساعت

ساعت های آموزشی خود را  می توانید با الگو های زیر زیباتر کنید. کافیست هر الگو را به اندازه دلخواه چاپ کنید. سپس طرح ها را از مقوا ببرید و رنگ کنید. در نهایت ساعتی را که ساخته بودید در محل مشخص شده بچسبانید و به این شکل اتاقتان را زیباتر کنید.

الگوی ساعت تزئینی

 

مقاله کاردستی ساعت کره ماه هم می تواند برای شما جالب باشد.

 

نویسنده:رقیه مستقیم

4.3/5 - (3 امتیاز)

‫17 نظر ارسال شده در “کاردستی ساعت دیواری

  1. محمد :

    چوب بستنی های رنگی شاد ،مخصوص افراد خلاق و کاردستی کودکان مناسب برای مدرسان پیش دبستانی و دبستانی و کارهای تزیینی ،در بسته های ١٠٠ عددی و شامل ۵ رنگ شاد( قرمز ،زرد ، سبز، فیروزه ای ،زرد لیمویی) هر بسته ١٠٠ عددی فقط ۴٠٠٠ تومان-ارسال به تمام نقاط ایران با پست ٠٩٣٩٢٠۴٠٢۴٢

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *