کاردستی سبزه تخم مرغی

کاردستی سبزه

کاردستی سبزه تخم مرغی

برای اماده شدن برای عید نیاز به سبزه سفره هفت سین دارید اما می توانید این بار سبزه تخم مرغی بسازید برای آموزش این کاردستی زیبا با ماهمراه باشید.

وسایل لازم 

11 عدد پوست خالی تخم مرغ

چسب حرارتی

رنگ گواش و اکلیل

سیم برق با روکش مشکی

ماژیک

شیوه ساخت سبزه تخم مرغی

ابتدا روی بدنه  تخم مرغ سوراخ کوچکی ایجاد کنید و از همان قسمت سفیده و زرده تخم مرغ را خارج کنید و داخل پوسته را کاملا تمیز شسته و اجازه دهید تا خشک شود سپس پوسته را به هر رنگی که دوست دارید با یک تکه اسفنج رنگ کنید.  

سبزه تخم مرغی (2)

پس از این که رنگ ها خشک شد به وسیله ماژیک روی بدنه تخم مرغ خط هایی بکشید که خطوط روی بدن کرم کوچولو مشخص شود. سپس آن ها را با چسب حرارتی کنار هم دریک ردیف مارپیچ بچسبانید. یکی ازتخم مرغ ها را تا نیمه رنگ آمیزی کنید. چشم های کرم را می توانید در دو طرف آن یا با ماژیک بکشید یا دو عدد مهره مشکی به جای چشم ها بچسبانید.  

سبزه تخم مرغی (3)

برای پاهای این کرم کوچولو می توانید از سیم یک سوکت قدیمی استفاده کنید. آن را به قطعات کوچک ببرید و با چسب گرم به دو طرف بدنه تخم مرغ وصل کنید.

سبزه تخم مرغی (4)

کرم کوچولوی شما برای کاشت سبزه تخم مرغی آماده است. برای این که رنگ گواش با دست و یا آب پاک نشود می توانید کرم را روی روزنامه ای قرار دهید و در فضای باز به آن اسپری کیلر بپاشید تا رنگ آن ثابت شود. سپس اجازه دهید تا کاملا خشک شود. پس از آن روی بدنه هر تخم مرغ یک سوراخ کوچک ایجاد کنید. تعدادی دانه ( گندم، ماش یا هر دانه دیگر ) که قبلا جوانه زده را درون سوراخ بدن کرم بیندازید و هرروز چند قطره آب به آن بدهید مراقب باشید آب زیاد باعث ترش کردن و خراب شدن جوانه ها خواهد شد فقط چند قطره کافیست. پس از چند روز سبز شدن سبزه های عید را خواهید دید. از دیدن سبزه تخم مرغی در سفره  هفت سین امسال لذت ببرید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کاردستی با لامپ سوخته

 

کاردستی سبزه روی دامن عروسک

ترانه سبزه نوروزی با صدای محمد اصفهانی

سبزه نوروزی با استفاده از کیبورد رایانه

کاربر عزیز

چنانچه این مطلب مورد توجه شما قرار گرفت، لطفا آن را لایک کنید.

 

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *