کاردستی سطل کاغذ باطله

کاردستی سطل کاغذ باطله یکی از آن کاردستی‌هایی است که اگر دوستدار محیط زیست باشید به کار شما می آید. شما خیلی راحت می توانید سطلی برای کاغذهایتان درست کنید و به این ترتیب کار تفکیک زباله از کاغذ‌ها را در خانه انجام بدهید و نگذارید که کاغذها با زباله ها قاطی شوند. پس اگر از طرفدارهای محیط زیست هستید دست به کار شوید.

مراحل ساخت کاردستی سطل کاغذ باطله

لوازم مورد نیاز 

بطری مواد سفید کننده خالی

پارچه

سوزن و نخ

دکمه یا اشیای تزیینی

شیوه ساخت کاردستی سطل کاغذ باطله

بطری های مواد سفیدکننده از نظر حجم فضای بزرگ تری دارند و برای ساخت سطل زباله مناسب تر خواهند بود. ابتدا بطری را کاملا شسته و برای چند ساعت در فضای باز قرار دهید تا هم بوی آن از بین برود و هم برای کار کاملا خشک باشد. سپس از قسمت دهانه‌ی بطری ۱۰ سانت پایین تر را با ماژیک علامت گذاری کنید و با تیغ موکت‌بری آن را جدا کنید.

حالا با مقداری پارچه اطراف بطری را بپوشانید و با چسب گرم آن را محکم روی بدنه بچسبانید و لبه های پارچه را به طرف داخل بطری برگردانید و به وسیله سوزن و کاموای نازک لبه ها را مهار کنید. حتی می توانید روی هر دوخت را یک دکمه درشت نیز بدوزید یا بچسبانید.

پس از آن با استفاده از قدرت خلاقیتتان برای تزیین روی بدنه سطل تان از پارچه های مختلف، دکمه، منجوق یا هر وسیله تزیینی دیگر استفاده کنید تا ظاهر سطل زیباتر شود. این سطل زیبا را در کنار رایانه شخصیتان جاساز کنید و کاغذ های باطله را در آن بریزید. با این کار هم به تمیزی اتاقتان کمک می کنید هم کاغذهای باطله را در نایلون مخصوص قرار می دهید و به مسئولین بازیافت محله خود تحویل می دهید.

مراحل ساخت کاردستی سطل کاغذ باطله

کاردستی سطل کاغذ باطله شما آماده است. برای محکم‌تر شدن و زیباتر شدن کار مقداری پارچه به اندازه‌ی قسمت کف و زیر بطری برش بزنید. لبه ای پارچه را زیر برگردانید و با چسب، دایره برش زده را به زیر بطری روی لبه های تا زده بچسبانید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کاردستی چگونه کتابخانه نامرئی بسازیم؟

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

‫1 نظر ارسال شده در “کاردستی سطل کاغذ باطله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *