کاردستی سینه ریز مرواریدی

سینه ریز

طرز ساخت سینه ریز مرواریدی

سینه ریز مرواریدی

لوازم مورد نیاز برای ساخت سینه ریز مرواریدی که در تصویر بالا نمایش داده شده است را تهیه کنید. ابتدا قفل مخصوص گردنبند را به نخ نامرئی متصل کرده و با گره آن را کاملا محکم کنید. تعداد مرواریدهای ادامه بافت بسته به زنجیره ای که برای پشت گردن لازم است باید باشد. بین 5 تا 7 مروارید متغیر است. پس از آن بافت گل های سینه ریز آغاز می شود. 3 مروارید 2 عد کریستال و مجددا 3 مروارید از نخ رد کنید. یک مروارید بزرگ و پس از آن 6 عدد مروارید ریز نخ را برگردانید و از پایین مروارید بزرگ آن را رد کنید طوری که مرواریدهای ریز روی مروارید درشت سوار شوند. پس از آن مجددا 3 مروارید ریز 2 عدد کریستال و 3 مروارید ریز دیگر رشته بعدی را تشکیل می دهند. در انتها رشته را با مروارید ابتدا آن مشترک کنید.

lsd[vh

نخ نامرئی

ردیف بعد، 2 مروارید کوچک و یک مروارید رنگی و 5 مروارید کوچک، سپس نخ را برگردانید و از انتهای مروارید رنگی طوری رد کنید که مرواریدهای سفید روی مروارید رنگی سوار شوند. مجددا 3 مروارید سفید و در انتها نخ را از سه مروارید انتهایی ردیف قبل رد کنید. به این ترتیب یک گلبرگ سینه ریز ساخته شده است.

سینه ریز مرواریدی

مجددا 3 عدد مهره ریز 2 کریستال و … به همان ترتیب قبل ادامه دهید.

سینه ریز مرواریدی

توجه داشته باشید انتهای هر گلبرگ را با سه عدد مروارید قبل مشترک کنید که اتصال رشته های سینه ریز مرواریدی به هم نخورد و منظم باشد. تعداد گلبرگ ها به اندازه دور گردنتان بستگی دارد. در پایان مجددا 5 یا 6 مروارید را رشته ای قرار دهید تا توازن یک طرف با طرف دوم نیز برقرار شود. در انتها نخ را با قفل گردنبند گره بزنید. از زیبایی و خلاقیت خود لذت ببرید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کاردستی سطل کاغذ باطله

گلبرگ

 

سینه ریز

 

 

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *