,

وسایل لازم برای ساخت عروسک انگشتی

فوم رنگی
چسب حرارتی
قیچی
نخ دمسه و سوزن
مهره‌ی کوچک مشکی

عروسک انگشتی

شیوه‌ی کار

هر عروسکی را که مد نظرتان است به شکل نیم‌تنه روی کاغذ الگو طراحی کنید و با قیچی دور طرح را برش بزنید. الگو را روی فوم رنگی منتقل کنید و دور آن را برش بزنید. ابتدا چشم‌های عروسک را بدوزید و اگر حیوان انتخابی شما پوزه دارد، جای آن را مشخص کرده و بدوزید.

سپس دو عدد دست برای حیوان به شکل بیضی برش بزنید و آن را در کناره‌های بدن بدوزید. در انتها، لایه‌ی دوم الگو را روی قسمت اول قرار دهید و دور آن را با نخ سر دوز کنید. توجه داشته باشید قسمت پایین بدن حیوان را باز بگذارید. وقتی که دور تا دور بدن و گوش‌ها دوخته شد عروسک شما آماده است.

انگشت سبابه را در قسمت پایین، بین دو لایه‌ی بدن عروسک، قرار دهید و با تغییر صدا از بازی با عروسک انگشتی‌تان لذت ببرید.

عروسک انگشتی

برای ساخت عروسک انگشتی به شکل گوزن، همه‌ی مراحل ساخت را مانند عروسک قبلی انجام بدهید با این تفاوت که عروسک گوزن، بر خلاف عروسک خرس، گوش‌های بیضی و دو عدد شاخ کوچک برای بالای سر نیاز دارد که باید از فوم قهوه‌ای برش بزنید. بقیه‌ی اجزای عروسک مانند عروسک خرس است.

عروسک انگشتی

برای دوخت عروسک انگشتی پنگوئن از الگوی اصلی بدن ۲ لایه برش بزنید. چون قسمت شکم پنگوئن سفید است یک لایه‌ی کوچک‌تر از بدن برای قسمت چشم و شکم از فوم سفید برش بزنید. سپس لایه‌ی شکم را روی یکی از لایه‌های بدن بچسبانید و پس از آن مراحل دوخت چشم و نوک و دست‌ها را مانند عروسک‌های قبلی انجام دهید.

عروسک انگشتی

از عروسک‌های انگشتی‌تان لذت ببرید.

عروسک انگشتی

اختصاصی نشریه‌ی اینترنتی نوجوان‌ها – رقیه مستقیم

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2020

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید