کاردستی عروسک پارچه ای

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

وسایل لازم

پارچه

ویسکوز (پنبه مصنوعی)

کاموا

الگوی پرینت گرفته شده

قیچی و نخ و سوزن

مطالب مرتبط:

کاردستی؛ گوی تزیینی

شیوه ساخت

ابتدا از الگوی عروسک پرینتی تهیه کنید. دور بدن و سر و دست و پای عروسک را برش بزنید و از الگو جدا کنید. سپس الگو را روی پارچه پهن کنید و دور آن را با فاصله نیم سانت از جای دوخت برش بزنید.الگوهای پارچه ای را روی هم قرار دهید و اطراف آن ها را با چرخ خیاطی بدوزید. به جای الگوی پاها و دست عروسک می توانید مانند تصویر از طناب استفاده کنید. برای دوخت موهای عروسک مقداری از کاموا را دور 4 انگشت بپیچید. سپس وسط کاموا ها را با کاموایی جداگانه ببندید. پس از آن دو طرف کاموا را با قیچی برش بزنید و آن را وسط سر عروسک بدوزید. دسته های بعدی کاموا را زیر ردیف اول بدوزید تا سر عروسک کاملا با کاموا پوشیده شود. سپس می توانید موهای عروسک را به هم ببافید یا مانند تصویر آن را در کنار سر عروسک گوجه کنید. برای چشم های عروسک از مروارید سیاه استفاده کنید و لب های عروسک را با کاموا گلدوزی کنید و در آخر از خلاقیت خود لذت ببرید.

کاربر عزیز

چنانچه این مطلب مورد توجه شما قرار گرفت لطفا آن را لایک کنید.

1.5/5 - (2 امتیاز)
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کاردستی مدال مارپیچ 

کاردستی عروسک پارچه ای

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

لوازم مورد نیاز 

پارچه به رنگ های متنوع

قیچی

چسب

سوزن و نخ

کاغذ الگو

مروارید و تور برای تزیین

شیوه ساخت 

گام اول: برای ساخت این عروسک اگر از پارچه های پنبه ای استفاده کنید خیلی بهتر است. برای شروع از الگو های زیر، پرینت تهیه کنید. اندازه  چاپ الگو بستگی به سلیقه شما دارد. شما می توانید هر اندازه که خواستید چاپ کنید؛ فقط توجه داشته باشید اندازه عروسک کاردستی شما به بزرگی یا کوچکی پرینتی که از الگو ها تهیه می کنید بستگی دارد. 

Cloth dolls.nojavanha (2)

گام دوم: دور الگو ها را با قیچی بچینید و آن ها را از کادر اصلی جدا کنید. به عنوان مثال الگوی مو و قسمت موی پیشانی را بر روی پارچه قهوه ای یا سیاه، الگوی شکم و تل مو را بر روی پارچه قرمز، الگوی دست، پاها و صورت را بر روی پارچه صورتی یا کرم و الگوی بال را بر روی پارچه سفید، هر کدام را با فاصله سنجاق کنید و دور الگو ها را با فاصله نیم سانت اضافه تر برش بزنید. از همه الگو ها ( غیر از تل مو و موی جلو پیشانی) دول ایه برش بزنید.

گام سوم: دور هر دو لایه الگو را بدوزید و وسط آن ها را با کمی ویسکوز یا پنبه مصنوعی پر کنید. بعد مانند تصویر کامل شده مونتاژ کنید . از مرواریدها به عنوان گوشواره و از تور به عنوان یقه لباس عروسک استفاده کنید. چشم و دهان عروسک را نیز با کوک های درشت بدوزید یا پس از تکمیل می توانید از چشم های آماده که در بازار موجود است استفاده کنید. عروسک فرشته کوچولوی شما آماده است؛ از آن لذت ببرید.

Cloth dolls.nojavanha (1)

3.4/5 - (11 امتیاز)
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کاردستی حلزون کوچولو

‫1 نظر ارسال شده در “کاردستی عروسک پارچه ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *