, ,
,

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

Frames-nojavanha (1)

اگر به بخش کاردستی نشریه سری بزنید در قسمت های گذشته کاردستی های مختلفی با اشیای دور ریختنی به شما آموزش دادیم. در این قسمت نیز قصد داریم با استفاده از بطری های آب معدنی که پس از نوشیدن اگر بازیافت نشوند به یک خطر جدی برای محیط زیست تبدیل می شوند کاردستی بسیار زیبایی را به شما آموزش دهیم.

لوازم مورد نیاز

بطری آب معدنی چسب گرم رنگ گواش تیغ موکت بری فوم گرد یک صفحه صاف چوبی به اندازه دل خواه

شیوه ساخت 

گام اول: بطری های آب معدنی را از قسمت انتهایی با تیغ موکت بری برش بزنید و ته بطری ها را با رنگ گواش به رنگ دل خواه رنگ آمیزی کنید. اگر وسط بطری ها را به شکل تصویر زیر رنگ آمیزی کنید گل های زیبای بهاری خواهید داشت. شما می توانید با استفاده از ابتکار و خلاقیت خود این ته شیشه ها را به صورت های گوناگونی رنگ کنید.

Frames-nojavanha (2)

گام دوم: فوم لوله ای (می توانید از خرازی ها خریداری کنید) را به وسیله چسب گرم از یک طرف به هم بچسبانید تا یک دایره به وجود آید. سپس ته بطری ها را از یک طرف روی سطح خارجی فوم گرد به وسیله چسب گرم بچسبانید تا کل روی فوم پوشیده شود.

Frames-nojavanha (3)

گام سوم: صفحه صاف چوبی را به هر رنگی که دوست دارید رنگ آمیزی کنید و فوم را روی آن بچسبانید. بهتر است صفحه چوبی از قطر دایره فومتان بزرگ تر باشد تا قاب عکس زیباتری داشته باشید.

Frames-nojavanha (4)

اگر این کاردستی را پسندیده اید شما را به مشاهده دو نوع دیگر کاردستی با همین عنوان دعوت می کنیم. کاردستی قاب عکس مقوایی و کاردستی قاب عکس ۳ بعدی.

mosabeghe

کاربر عزیز

چنانچه این مطلب مورد توجه شما قرار گرفت، لطفا آن را لایک کنید.  

یک دیدگاه تاکنون ثبت شده
  1. مائده 4 سال قبل

    خیلی هنر مندانه بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

,

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

وسایل لازم 

مقوای ماکت سازی

نوار های زری دار تزیینی

چسب

مداد

قیچی

پولک و اکلیل

قلمو و رنگ

روزنامه

قاب عکس (8)

شیوه ساخت 

ابتدا روی مقوا الگو هایی به شکل اشک های کوچک و بزرگ رسم کنید. سپس به وسیله قیچی آن ها را مرتب چیده و کنار بگذارید. برای این که رنگ بهتر روی مقوا شکل بگیرد و فرو رفتگی های مقوا روی کار خود را نشان ندهد از هر الگو یک عدد مقوایی و یک عدد با روزنامه بریده و روی هم بچسبانید. سپس الگوها را به شکل طاووس همان طور که در تصویر ملاحظه می کنید کنار هم بگذارید. حین انجام بقیه مراحل کار، زیر آن را روزنامه پهن کنید تا میز کار یا زمین رنگی و کثیف نشود و به وسیله قلمو تمام الگو ها را با رنگ سبز رنگ آمیزی کنید و اجازه دهید تا کاملا خشک شود. برای رنگ آمیزی هم از رنگ گواش استفاده کنید.

قاب عکس (2)

قاب عکس (7)

قاب عکس (3)

در این مرحله ابتدا دور هر الگو را با نخ های زری یا بندهای مهره ای یا هر چیزی که مورد علاقه شماست محدود کنید و با چسب آن ها را محکم بچسبانید. سپس روی کف الگو ها به صورت مجزا مقداری چسب بریزید و سپس کف آن مقداری اکلیل بپاشید. برای سهولت کار و این که از هدر رفتن اکلیل ها جلو گیری کنید می توانید آن را در نمکدان بریزید. با این کار هم از اسراف اکلیل جلوگیری شده و هم تمرکز شما روی پاشیدن اکلیل روی الگوها بیش تر می شود.

قاب عکس (5)

از این مرحله به بعد تزیین بدن طاووس کاملا شخصی و سلیقه ای است. شما می توانید با هر شیء تزیینی که مورد علاقه اتان است بدن و بال ها را تزیین کنید.  

قاب عکس (9)

قاب عکس (1)

برای خود قاب از مقوا یک مستطیل به ابعاد دل خواه جدا کنید و برای لبه های آن نیز یک مستطیل به طول ۵ و به اندازه محیط مستطیل اول جدا کنید و آن را دور تا دور مستطیل بچسبانید تا قاب شما کامل شود. سپس تمام قسمت ها را روزنامه بچسبانید و کف و اطراف قاب را به وسیله قلم مو رنگ آمیزی کنید. پس از آن  کناره های قاب را با نوارهای تزیینی کاملا بپوشانید یا می توانید به وسیله صفحات نازک زرورقی که در خرازی ها موجود است کف قاب عکس را بپو شانید. ما در این قاب برای زیباتر شدن، لبه ای به طول ۳ سانت و به اندازه محیط دور مستطیل مجددا از مقوا بیرون آوردیم و به همان شیوه قبلی با رنگ طلایی رنگ کردیم و پس از خشک شدن، نوار زر تزیینی را چسباندیم. همان طور که قبلا متذکر شدیم شما به هر شکلی که مایل بودید قابتان را تزیین کنید.  

قاب عکس (6)

در این مرحله بدن طاووس را به کناره قاب عکس بچسبانید و از کاردستی زیبای خود لذت ببرید.

قاب عکس (4)

قاب عکس (10)

Tags:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2019

با ما در تماس باشید

هر موقع به ما ایمیل بزنید در سریع ترین زمان ممکن به شما پاسخ خواهیم داد

Sending

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

رمز خود را فراموش کرده اید؟