کاردستی موزاییک با کاشی شکسته

کاردستی موزاییک کاشی

کاردستی موزاییک با وسایل ساده و دوریختنی به راحتی قابل ساختن است کافیست مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید .

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

وسایل مورد نیاز 

سیمان سیاه و سفید

آب

کاسه

سنگ ریزه و خورده کاشی رنگی

ماله(یکی از وسایل بنایی)

قالب پلاستیکی

شیوه ساخت کاردستی موزاییک

برای این که به پوست دستتان آسیبی نرسد بهتر است از دستکش های طبی برای ساخت این کاردستی موزاییک استفاده کنید.  در ابتدا سیمان سیاه وسیمان سفید را به صورت خشک در ظرفی با هم مخلوط کنید. سپس مقداری آب به آن اضافه کنید. مراقب باشید آب را کم کم به آن اضافه کنید تا مواد شل نشود. سپس سیمان و آب را با هم بزنید تا مخلوط شود . هنگامی که مواد به شکل خمیری درآمد که نه زیاد شل باشد و نه سفت آن را در قالبی که از قبل در نظر گرفتید تا نیمه بریزید و روی آن را با ماله کاملا صاف و یک دست کنید.

کاردستی موزاییک

ساخت قالب

برای قالب کاردستی موزاییک از هرظرفی که صاف باشد ولبه های آن کمی بلند باشد می توانید استفاده کنید اگر چنینی وسیله ای را ندارید می توانید با مقوای کارتن برای خودتان قالب دلخواه را بسازید

برای این مرحله از کار شخصی را انتخاب کنید که دوست دارید اثری از او تا ابد برای شما باقی بماند. این شخص می تواند یک کودک یا پدر و مادر یا پدر بزرگ و مادر بزرگتان باشد. سپس از او بخواهید که دستش را محکم روی خمیر سیمان فشار دهد تا کاملا جای انگشت ها در سیمان فرو رود. سپس اطراف این فرو رفتگی را با سنگ های رنگی و یا خورده های کاشی تزئین کنید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
ایده هایی جالب برای ساخت کاردستی شب یلدا با وسایل دور ریختنی

شما حتی می توانید سال ساخت و نام شخص را با یک وسیله نوک تیز روی موزاییک حک کنید و سال ها آن را به عنوان یادگاری نگه دارید. این کاردستی موزاییک را می توانید به عنوان تزئین لبه های باغچه یا به عنوان یک قاب بر روی دیوار اتاقتان آویزان کنید و از دیدن کاردستیتان لذت ببرید.

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *