کاردستی آویز کتاب کوچک

کاردستی آویز کتاب کوچک

کاردستی آویز کتاب کوچک سرگرمی جالبی است که هم نحوه ساخته شدن کتاب و دفتر را یاد می گیرید و هم کاردستی جالبی است که می توانید برای دوستانتان به عنوان هدیه و یادگاری بسازید.

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

وسایل لازم آویز کتاب کوچک

نخ ابریشمی و سوزن

چند ورق کاغذ سفید

مقوای ماکت سازی

چسب کفش

مقداری پارچه رنگی

کاتر

قیچی

شیوه ساخت آویز کتاب کوچک

ابتدا کاغذ ها را به اندازه دلخوا ه به شکل مستطیل برش بزنید. سپس از وسط آن ها را روی هم چند تا چند تا بزنید و از قسمت تا خورده روی هم قرار دهید. توجه کنید کاغذها دقیقا باید اندازه هم برش خورده شوند تا برگه های کتاب ناهموار نباشند سپس آن ها را به شکل دسته های 4 تایی روی هم قرار دهید و یک کوک در مرکز این تعداد کاغذ ها ایجاد کنید.

توجه کنید نخ از نظر طولی بلند باشد که تا انتهای دوخت برگه ها با کم بود نخ مواجه نشوید. اما اگر چنانچه نخ در بین دوخت سری برگه ها کم آمد از همان قسمت نخ را گره بزنید و مجددا کوک بعدی را از همان نقطه شروع کنید.

کاردستی آویز کتاب کوچک

دسته 4 تایی کاغذ بعدی با همین نخی که از پشت اولین سری بیرون آمده باید یک کوک مرکزی دیگر زده شود و مجددا نخ از دو طرف پشت سری دوم بیرون آید . به همین ترتیب هر تعداد سری 4 تایی کاغذ که برش زدید به هم وصل کنید و انتهای نخ را گره بزنید و با قیچی جدا کنید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
آموزش زبان انگلیسی به کودکان: روش‌ها، اصول و اهمیت

کاردستی آویز کتاب کوچک

روی مقوای ماکت 3 برش ایجاد کنید. یکی برای وسط و عرض کتابچه  (کناره ) و دو عدد به اندازه برگه ها که برای جلد کتابچه استفاده می شود.

کاردستی آویز کتاب کوچک

این مقوا را به وسیله کاغذ رنگی یا چرم کاور کنید و لبه ها را کاملا با چسب بچسبانید. قبل از مرحله پایانی سوراخی با درفش روی کناره کتابچه ایجاد کنید. سپس کناره کتاب و دو طرف جلد را به چسب آغشته کنید. چند لحظه صبر کنید و پس از آن کتابچه و جلد را به هم بچسبانید.

کتابچه آویزان (4)

پس از آن حدود یک تا 2 ساعت این کتابچه را لای گیره یا بین دو کتاب سنگین قرار دهید تا جلد کاملا بچسبد. سپس از قسمت سوراخی که قبلا در کناره ایجاد کرده بودید حلقه ای عبور دهید تا برای آویز کردن آماده شود.

کتابچه آویزان (5)

کاردستی آویز کتاب کوچک شما آماده است. این کاردستی می تواند هدیه ارزشمند برای شما باشد و از آن به عنوان سرسویچی ،گردنبد و یا آویز سر کیف دستی استفاده کنید.

 

t کاردستی آویز کتاب کوچک

t کاردستی آویز کتاب کوچک

t کاردستی آویز کتاب کوچک

 

کاردستی آویزهای پروانه ای برای جشن تولد

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *