کاردستی کیف نمدی 

کاردستی کیف نمدی 

کاردستی کیف نمدی ، کاردستی ساده ای است که با مقداری نمد و سلیقه خودتان می توانید بسازید و از آن لذت ببرید.

لوازم مورد نیاز

مقداری نمد 
سوزن نمد دوزی
کاموا رنگی

شیوه ساخت کاردستی کیف نمدی

برای اندازه ها ما به شما پیشنهادی نمی دهیدم چون استفاده این نوع کیف کاملا سلیقه ای است. برخی دوست دارند آن را در اندازه پاسپورتی و کوچک درست کنند و برخی اندازه بزرگ آن را ترجیح می دهند. توجه داشته باشید که هرچه قدر طول مستطیل اولیه را در نظر بگیرید کیف به همان اندازه بدنه اش بزرگ یا کوچک خواهد شد.

بنابراین ابتدا از نمد یک مستطیل به طول و عرض دلخواه برش بزنید. مستطیل دوم را به اندازه  نصف مستطیل اول برش بزنید و کناره های هر دو مستطیل را به وسیله پانچ سوراخ هایی به فاصله یک سانت ایجاد کنید. اندازه دور این مستطیل را منهای یک طرف با متر بگیرید و نواری از نمد به اندازه طول به دست آمده و عرض 3 سانت برش بزنید.

هر دو طرف این نوار را نیز سوراخ کنید. سپس به وسیله پانچ دو طرف این نوار را نیز سوراخ هایی به همان اندازه مستطیل ها ایجاد کنید و با کاموای رنگی سوراخ های نوار نمدی را به مستطیل بدوزید. سپس مستطیل کوچک تر را روی نوار قرار داده و با سوزن و کاموا آن را به هم متصل کنید.

کاردستی کیف نمدی 

برای دسته کیف نواری مستطیلی به بلندی دلخواه و عرض 6 سانت برش بزنید و هر دو طرف آن را سوراخ کنید. سپس دو لبه سوراخ شده را روی هم قرار دهید و آن ها را با کاموا به هم بدوزید. در انتها دو سر بند را به گوشه های کیف محکم بدوزید. برای زیباتر شدن کار می توانید از دایره های کوچک و بزرگ رنگی از فوم برش بزنید و روی در کیف بدوزید. از زیبایی کاردستیتان لذت ببرید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
مدل های بادکنک آرایی جشن تکلیف شیک و زیبا

کیف نمدی.سایت نوجوان ها (2)

 

 

کاردستی کیف نمدی 

کاردستی کیف نمدی را به شیوه های دیگر هم می توان ساخت به نمونه ای دیگر توجه کنید.

وسایل لازم 

نمد به رنگهای قهوه ای – کرم و سفید
نخ و سوزن
قیچی

شیوه ساخت

هر شکلی که مایل هستید از حیوان‌ها می توانید برای این کیف کوچک انتخاب کنید مثل خرس یا قورباقه یا زرافه و .. کافیست الگوی یک بیضی با دو گوش را روی کاغذ بکشید سپس آن را 2 مرتبه برای دو لایه کیف روی نمد برش بزنید. سپس از رنگ سفید دو عدد بیضی کوچک و از رنگ قهوه ای یک عدد بیضی بزرگ برای پوزه و دو عدد دایره کوچک برای وسط گوش‌ها برش بزنید.

کاردستی کیف نمدی 

قسمت‌های مختلف صورت حیوان را روی یکی از لایه‌ها بدوزید و به جای چشم‌ها می توانید از دگمه یا مروارید استفاده کنید. پس از آن لایه دوم را روی لایه اول قرار دهید و دور آن را با کوک‌های درشت بدوزید تا دو لایه به هم متصل شوند. برای در کیف می توانید ازیک دگمه غیبی استفاده کنید یا به دو لبه آن زیپ بدوزید و از خلاقیت و زیبایی کار خود لذت ببرید.

کیف پول نمدی.سایت نوجوان‌ها (2)

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *