کاردستی گلدانِ جاقلمی

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

وسایل مورد نیاز

 چسب حرارتی

 خودکار

قیچی

  روبان سبز

مقوا

سیخ چوبی

چند عکس شخصی

 گلدان

نوار گاترین گلسازی به رنگ سبز

گلدان جاقلمی (1)

شیوه ساخت

عکس ها را یا به وسیله قیچی و یا با پانچ به شکل دایره برش بزنید. تعداد عکس ها بستگی به سلیقه شما دارد.

گلدان جاقلمی (2)

الگوی یک گل را روی مقوای رنگی بکشید و گل ها را به تعداد عکس ها برش بزنید. می توانید الگوی اصلی را به شکل هر گلی انتخاب کنید، فقط توجه داشته باشید وسط گل، به اندازه جای عکس های خالی باشد. سپس پشت هر گل یک سیخ چوبی با چسب حرارتی بچسبانید. پس از آن عکس دایره ای را روی چوب و مقوا بچسبانید. با این کار چوب بین عکس و مقوا پنهان می شود و جلوه کار در انتها از دو طرف تمیز و زیبا خواهد بود.

گلدان جاقلمی (3)

 بدنه خودکارها را که به عنوان ساقه گل است با نوار گاترین سبز کاملا بپوشانید. این نوارها را از فروشگاه های خرازی می توانید تهیه کنید. از قسمت بالای خودکار شروع کنید به پیچیدن نوار، کمی که پایین تر آمدید؛ انتهای چوب را به شکل موازی روی بدنه خودکار قرار دهید و از این نقطه به بعد بدنه خودکار و چوب هر دو را با هم با نوار گاترین بپوشانید. با این کار گل روی خودکار به شکل سر خودکاری قرار می گیرد.

گلدان جاقلمی (4)

برای زیباتر شدن کار، قسمت پایین گل را با نوار سبز یک پاپیون زیبا درست کنید. تیله ها را در گلدان شیشه ای بریزید و خودکارها را بین تیله ها فرو کنید. با این کار گلدان بسیار زیبا با عکس های عزیزانتان خواهید داشت و هر گاه نیاز به قلم داشتید از این گل های زیبا برای نوشتن استفاده کنید و از زیبایی کاردستی اتان  لذت ببرید.

گلدان جاقلمی (5)

گلدان جاقلمی (6)

گلدان جاقلمی (7)

امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کاردستی جای لوازم التحریر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *