کاردستی گوی چوبی درخشان

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

وسایل لازم 

بادکنک

شاخه های کوچک درختان

چسب چوب

محافظ غذایی

شمع کوچک  

شیوه ساخت 

ابتدا بادکنک را تا حد دلخواه باد کنید. توجه داشته باشید هرچه بادکنک بزرگ تر باشد گوی درخشان شما بزرگ تر خواهد شد. پس از این که به حد لازم باد شد درب آن را با نخ محکم ببندید و روی آن را با دو لایه محافظ غذایی بپوشانید. این کار برای این است که در طی مدت کار بادکنک شما نترکد و کار شما نیمه تمام نماند. بعد از اتمام رویه کشی رویه محافظ پلاستیکی بادبادک را یک لایه چسب چوب بکشید و آن را روی یک پایه قرار دهید. چند لحظه صبر کنید تا چسب چوب نیمه خشک شود. بهتر است از شاخه های نازک درخت برای این کار استفاده کنید و آن ها را به قطعات کوچک تر برش دهید البته هرچه شکل نامنظم تری در پایان چوب ها داشته باشند کار جلوه طبیعی تری خواهد داشت. ادامه کار را با چسباندن قطعات چوب روی بادبادک به شکل نامنظم ادامه دهید.

دقت کنید از چسب چوبی استفاده کنید که بعد از حشک شدن کاملا بی رنگ شود و میزان غلظت آن زیاد باشد. یک لایه از خورده ها ی چوب را که روی بدنه بادبادک چسباندید اجازه دهید کمی خشک شود بعد لایه دوم را شروع کنید. کار چسباندن چوب ها را به شکل پنجره ای ادامه دهید تا در پایان گوی زیباتر یاشته باشید.

هنگامی که تمام خورده چوب ها را چسباندید و بدنه بادکنک تقریبا پوشیده شد؛ یک لایه چسب چوب روی چوب ها بکشید و پس از چند لحظه بادکنک را  روی پایه ای قرار دهید و یک روز کامل در معرض هوای آزاد و نور خورشید قرار دهید تا کاملا چسب چوب ها خشک شود.

بادکنک را با نوک تیز سوزن بترکانید و از لای چوب ها باقی مانده آن را بیرون بکشید. در این مرحله کاردستی شما آماده است.

برای زیباتر شدن کار می توانید بدنه آن را با اسپری طلایی در هوای آزاد رنگ کنید. شمع کوچکی زیر آن قرار دهید و از نور زیای این گوی درخشان لذت ببرید.
گوی چوبی درخشان (2)

گوی چوبی درخشان (4)

گوی چوبی درخشان (5)

گوی چوبی درخشان (6)

گوی چوبی درخشان (1)

گوی چوبی درخشان (3)

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کاردستی پایه ای زیبا برای کیک تولد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *