کاردستی چراغ خواب گوی درخشان

کاردستی چراغ خواب گوی درخشان

با وسایل ساده ای مانند شاخه های کوچک درختان می توانید برای خودتان  چراغ خواب گوی درخشان را بسازید و اتاقتان را زیباتر کنید

وسایل لازم  ساخت چراغ خواب گوی درخشان

بادکنک

شاخه های کوچک درختان

چسب چوب

محافظ غذایی

شمع کوچک  

شیوه ساخت چراغ خواب گوی درخشان

ابتدا بادکنک را تا حد دلخواه باد کنید. توجه داشته باشید هرچه بادکنک بزرگ تر باشد گوی درخشان شما بزرگ تر خواهد شد. پس از این که به حد لازم باد شد درب آن را با نخ محکم ببندید و روی آن را با دو لایه محافظ غذایی بپوشانید. این کار برای این است که در طی مدت کار بادکنک شما نترکد و کار شما نیمه تمام نماند.

بعد از اتمام رویه کشی رویه محافظ پلاستیکی بادبادک را یک لایه چسب چوب بکشید و آن را روی یک پایه قرار دهید. چند لحظه صبر کنید تا چسب چوب نیمه خشک شود. بهتر است از شاخه های نازک درخت برای این کار استفاده کنید و آن ها را به قطعات کوچک تر برش دهید البته هرچه شکل نامنظم تری در پایان چوب ها داشته باشند کار جلوه طبیعی تری خواهد داشت. ادامه کار را با چسباندن قطعات چوب روی بادبادک به شکل نامنظم ادامه دهید.

کاردستی  چراغ خواب گوی درخشان

دقت کنید از چسب چوبی استفاده کنید که بعد از حشک شدن کاملا بی رنگ شود و میزان غلظت آن زیاد باشد. یک لایه از خورده ها ی چوب را که روی بدنه بادبادک چسباندید اجازه دهید کمی خشک شود بعد لایه دوم را شروع کنید. کار چسباندن چوب ها را به شکل پنجره ای ادامه دهید تا در پایان گوی زیباتر یاشته باشید.

کاردستی  چراغ خواب گوی درخشان

کاردستی  چراغ خواب گوی درخشان

هنگامی که تمام خورده چوب ها را چسباندید و بدنه بادکنک تقریبا پوشیده شد؛ یک لایه چسب چوب روی چوب ها بکشید و پس از چند لحظه بادکنک را  روی پایه ای قرار دهید و یک روز کامل در معرض هوای آزاد و نور خورشید قرار دهید تا کاملا چسب چوب ها خشک شود.

گوی چوبی درخشان (1)

بادکنک را با نوک تیز سوزن بترکانید و از لای چوب ها باقی مانده آن را بیرون بکشید. در این مرحله کاردستی شما آماده است.برای زیباتر شدن کار می توانید بدنه آن را با اسپری طلایی در هوای آزاد رنگ کنید. شمع کوچکی زیر آن قرار دهید و از نور زیای این گوی درخشان لذت ببرید.
کاردستی  چراغ خواب گوی درخشان

 

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کاردستی تل با  گل رُز

 

 

کاردستی ساخت چراغ خواب با چوب بستنی

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *