,

عنوان شغل: کاردانی یا کارشناسی اتاق عمل.

کارشناس اتاق عمل

تعریف شغل کارشناس اتاق عمل

آماده نمودن بیماران برای جراحی، آماده کردن اتاق عمل و وسایل لازم برای اتاق عمل و همکاری با جراحان هنگام انجام عمل جراحی.

رشته یا گروه شغلی: بهداشتی – درمانی

شرح وظایف و مسوولیتهای  اصلی شغل: کسب دستور و برنامه کار از سرپرست و آماده کردن اتاق عمل و لوازم جراحی، کمک کردن در حین عمل، مراقبت از بیمار بعد از عمل جراحی، همکاری نزدیک با سایر کارکنان اتاق عمل و کنترل پرونده بیمار پیش از عمل، تحویل گرفتن بیمار از بخش و آماده نمودن او برای انجام عمل جراحی، شستشو و نظافت بیمار پس از پایان عمل.

اهمیت و ضرورت شغل

ضد عفونی کردن اتاق عمل و وسایل موجود در آن و انجام کلیه کارهایی که باعث می شود تا اتاق عمل آماده پذیرش بیمار شود، نشانگر اهمیت و ضرورت این شغل است.

مدارک تحصیلی مورد نیاز برای احراز شغل: فوق دیپلم در رشته کاردانی اتاق عمل

مهارتها، تجارب و دوره های آموزشی ویژه برای احراز شغل: فرد پس از ورود به دانشگاه درسهای نظری و عملی در این رشته را در طی ۵ ترم یا یک دوره ۲/۵ ساله آموزش می بیند و پس از طی این دوره باید به مدت دو سال در بیمارستانها طرح بگذراند.

شرایط محیط کار کارشناس اتاق عمل:

کار در فضای سرپوشیده و مکان معین، ساکت و آرام، استریل و پر تحرک اتاق عمل که به دلیل حیاتی بودن آن تنش زاست، به صورت فردی و گروهی انجام می شود.

وسایل و ابزار مورد نیاز برای انجام دادن شغل: انواع و اقسام وسایل جراحی، مواد ضد عفونی کننده و….

خصوصیات جسمانی و تواناییهای بدنی لازم برای انجام دادن شغل: سلامت جسمانی،سرعت عمل به ویژه سرعت و مهارت در بکارگیری دستها، هماهنگی چشم و دست، مقاومت در برابر خستگی.

معلولیتهای بی اثر در انجام دادن شغل: هیچ گونه معلولیتی پذیرفته نیست.

خصوصیات روانی و توانمندیهای لازم برای انجام دادن شغل: دقت و تمرکز حواس،حافظه، سرعت فهم و ادراک، قدرت استدلال، ابتکار، سازماندهی و هماهنگی.

رغبتهای مورد نیاز برای انجام دادن شغل: علاقه به کار با دستها، علاقه به مردم و نوع دوستی، علاقه به مسائل پزشکی و درمان بیماریهای جسمی.

کارشناس اتاق عمل

ویژگیهای شخصیتی (عاطفی،اجتماعی و رفتاری) لازم برای انجام دادن شغل: ثبات عاطفی، مسؤولیت پذیری، همدلی و انسان دوستی، توانایی برقراری روابط اجتماعی مطلوب، دقت و انضباط کاری، دستور پذیری و توان انجام کار بدون چون و چرا.

محلهای اشتغال و استخدام: بیمارستانهای دولتی و غیر دولتی.

جنبه های مالی و حقوقی کارشناس اتاق عمل

پرداخت حقوق تابع قانون استخدام کشوری است. همچنین فرد از مزایای فوق العاده شغل مانند حق بیمه و بازنشستگی بر خوردار است.

شرایط ارتقاء: امکان ادامه تحصیل در رشتة پرستاری تا مقاطع بالاتر به صورت نا پیوسته وجود دارد.

نحوۀ استخدام و ورود به شغل: آزمون، مصاحبه و گزینش.

ارتباطهای شغلی: فرد شاغل با اکثر شاغلان رشته های پزشکی مانند متخصصان،جراحان،متخصصان آزمایشگاه،تکنسینهای بیهوشی و پرستاران در ارتباط است.

مطلوبیتها و محدودیتهای شغل کارشناس اتاق عمل:

مطلوبیت ها: کمک به بیماران و داشتن رضایت خاطر.

محدودیت ها: عدم امکان ادامة تحصیل در این رشته.

اتحادیه، انجمن و تشکیلات حرفه ای وابسته به شغل: انجمن پرستاران ایران.

آیندۀ شغل کارشناس اتاق عمل:

این شغل با توجه به این مطلب که امکان ادامة تحصیل در مقاطع بالاتر از لیسانس در آن وجود ندارد از نظر تحصیلی آیندة روشنی ندارد، ولی از ارزش اجتماعی و اقتصادی خوبی بر خوردار است.

مراحل و جریان یک روز عادی برای شغل: فرد پس از حضور در محل کار باید اتاق عمل را بررسی کند و از کمبودها مطلع شود.سپس اتاق عمل و وسایل لازم را برای ورود بیمار آماده نماید و با شروع عمل هم به جراح کمک نماید.پس از پایان یافتن عمل جراحی هم باید بیمار را تحت نظر داشته باشد و پس از به هوش آمدن،او را به بخش مربوطه منتقل کند.

محل و راههای کسب اطلاعات بیشتر دربارۀ شغل: مراجعه به دانشکده های پزشکی و مصاحبه با دانشجویان مشغول به تحصیل و مصاحبه با افراد شاغل در این شغل.

توصیه ها و پیشنهادهای لازم برای داوطلبان ورود به این شغل: فرد باید با توجه به تواناییها،علایق و ویژگیهای شخصیتی خود این رشته را انتخاب کند.

برچسب ها:
یک دیدگاه تاکنون ثبت شده
  1. ali_rezaeinia 7 سال قبل

    عالی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید